Ukrayna Konsoloslukları

Ukranya Konsolosluk

Ukrayna Konsoloslukları

 

İstanbul Başkonsolosluğu

 

İstanbul ve çevresinde bulunan Marmara Bölgesi illeri Ukrayna Başkonsolosluğu başvuruları (Kocaeli, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul) buraya yapılmaktadır.

 

Ankara Büyükelçiliği

 

Ukrayna Büyükelçiliği Ankara Görev Yerleri:

 

Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Afyon, Antalya, Ardahan, Çankırı, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Bartın, Bayburt, Burdur, Karabük, Erzurum, Trabzon, Samsun, Sinop, Adana, Mersin, Hatay, Diyarbakır, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Şanlıurfa illerinde ikamet eden kişiler Ukrayna ilgili vize başvurusu için Ankara Büyükelçiliği’ ne başvuruda bulunabilir.

 

İzmir Fahri Konsolosluğu

 

Ukrayna İzmir Fahri Konsolosluğu çalışmalarını İzmir’ de yürütmektedir. İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Ukrayna Büyükelçiliğine bağlı hizmet sunmaktadır. Diplomatik vasfa sahip değildir. Ukrayna’ ya seyahat etmek amacı ile Ukrayna vize başvuru işlemi gerçekleştiren kişilerin vize kabul ya da ret yetkisine sahip değildir. Sadece İzmir Fahri Konsolosluğu aracılığı ile Ukrayna Ankara Büyükelçiliği, Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu ve diğer resmi Ukrayna Konsolosluklarından destek alabilme yetkisine sahiptir.

 

Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Fahri Konsolosluğu, sadece fahri işlemler için Gaziantep Ankara Büyükelçiliği ve Gaziantep İstanbul Başkonsolosluğundan yetki alabilmektedir. Birlikte ortak bir çalışma yapabilmekte ancak tek başına vize işlemleri sürecinde karar verme merci olarak çalışmamaktadır.

 

 

Alanya Fahri Konsolosluğu

 

Alanya Fahri Konsolosluğu, sadece fahri işlemler için Ukrayna Ankara Büyükelçiliği ve Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğundan yetki alabilmektedir. Birlikte ortak bir çalışma yapabilmekte ancak tek başına vize işlemleri sürecinde karar verme merci olarak çalışmamaktadır.

 

Antalya Fahri Konsolosluğu

 

Antalya Fahri Konsolosluğu, Antalya ve çevresinde bulunan illerdeki Ukrayna seyahatleri için vize başvurularını kabul etmek ve bu başvuruları İstanbul Başkonsolosluğu’ na iletmek amacı ile yetkilenmiştir. Antalya Fahri Başkonsolosluğu Antalya’ da bulunmaktadır. Vize başvuru işlemlerinde kabul ya da ret işlemine dair bir yetkisi bulunmamaktadır.

 

Mersin Fahri Konsolosluğu

 

Mersin Fahri Konsolosluğu, Ukrayna vize türleri ve işlemlerine ilişkin herhangi bir diplomatik vasıf sahibi değildir. Bununla beraber mersin’ de ikamet eden ve Ukrayna’ ya seyahat etmek amacı ile vize başvuru işlemleri gerçekleştirmek isteyen kişilerin başvurularını kabul ederek, İstanbul Başkonsolosluğu’ na iletmektedir.

 

Marmaris Fahri Konsolosluğu

 

Türkiye’ de ikamet eden Ukrayna vatandaşlarının pasaport ve kimlik işlemleri, doğum, ölüm, evlilik işlemleri için belge düzenleme, noter işlemleri için belge düzenleme konusunda yardımcı olmaktadır. Bunun yanında Ukrayna’ ya seyahat etmek isteyen yolcuların vize işlemleri için Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu ve Ukrayna Ankara Büyükelçiliğinden destek almaktadır.

 

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
erkan kınacı 2020-05-18 13:54:51 Cevabı Görüntüle
ukraynada eşim ve 4 yaşında oğlum şuanda oradalar.yalnız oğlumun ukrayna pasoportu süresi dolmuş acaba kendisi t.c kimliği ile türkiyeye giriş yapabilirmi?
mustafa kök 2020-06-11 17:51:25 Cevabı Görüntüle
Ukrayna'ya vize varmı?
aslıhan kandemir 2020-06-11 17:55:20 Cevabı Görüntüle
Ukrayna çalışma vizesi hakkında tarafıma dönüş yapabilirmisiniz?
kemal aktas 2020-06-11 17:57:18 Cevabı Görüntüle
Ukraynada eğitim almak istiyorum gerekli evraklar nelerdir?
ibrahim bayram 2020-08-08 14:41:47 Cevabı Görüntüle
selamlar ben vatandaslik icin basvuru yapali 16 ay oldu hala bir haber yok olumlu veya olumsuz nekadar surede tamamlanir