Ukrayna Vize İşlemleri

Ukranya Vize İşlemleri

Ukrayna Vize İşlemleri

 

Ukrayna vize işlemleri belirli prosedürlerden oluşan kapsamlı hizmet sunan bir işlem sürecidir. Kişilerin Ukrayna seyahatlerini gerçekleştirmek amacı ile sağlamış olduğu temel destekleri sunmaktadır.

Ukrayna seyahatinin gerçekleşmesi amacı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bordo pasaport sahibi kişilerin Ukrayna vize işlemlerini eksiksiz olarak yerine getirmek yükümlülüğü bulunmaktadır.

Hatasız ve eksiksiz bir şekilde sunulan Ukrayna vize işlemleri evrakları ile birlikte profesyonel bir şekilde hazırlanmış olan vize işlemleri başvurularının Ukrayna Konsolosluğu tarafından onaylanması muhtemeldir.

 

Ukrayna Vize İşlemleri Genel Prosedürler

 

Ukrayna vize işlemleri başvuruları için belirli başvuru belgeleri bulunması gerekmektedir. Belgelerin her zaman güncel tutulması gerekmektedir. Özellikle her vize türü için istenilen ortak belgeler bulunmaktadır. Bunlar fotoğraf ve pasaport ve biyometrik veri işlemleridir..

Kişilerin fotoğraflarının her zaman 35x45 mm. ebatlarında biyometrik fotoğraf kriterlerine uygun olarak sunulması gerekmektedir. Pasaportların ise, son on yıl içerisinde alınmış olması ve seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir.

İlgili pasaportların en az iki sayfasının vize basılabilmesi için işlenmemiş olması gerekmektedir. Varsa kişinin eski pasaportlarının da Ukrayna vize başvuru işlemleri için, sunulması gerekmektedir. Bu kural Ukrayna vize başvuru işlemleri hususunda bütün vize işlemlerinde geçerlilik arz etmektedir.

 

Biyometrik veri girişi için kişinin vize merkezine gelerek sağ el beş parmak ve sol el beş parmak olmak üzere toplam on parmak izi vermesi ve bu parmak izinin de biyometrik fotoğraf ile tanımlanarak, biyometrik veri girişi oluşturmaları gerekmektedir.

Bu işlem beş yıl güncelliğini koruyacaktır. Beş yıl içerisinde başka bir ülkeye gitmiş ve bu giderken biyometrik veri girişi tanımlamış olsa dahi, kişilerin Ukrayna vize başvurusu için bu işlemi yapmasına gerek bulunmamaktadır.

Parmak izi alımının mümkün olmadığı durumlar ile birlikte 6 yaşından küçük çocukların biyometrik veri girişi alımı yapılmamaktadır. Bu iki grup da bu uygulamadan muaf tutulmaktadır. Ukrayna vize işlemleri genel prosedürleri kısa süreli vize türü ve uzun süreli vize türlerinde genel kuralları kapsamaktadır.

  1. Ukranya VİZESİ
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
erkan kınacı 2020-05-18 13:54:51 Cevabı Görüntüle
ukraynada eşim ve 4 yaşında oğlum şuanda oradalar.yalnız oğlumun ukrayna pasoportu süresi dolmuş acaba kendisi t.c kimliği ile türkiyeye giriş yapabilirmi?
mustafa kök 2020-06-11 17:51:25 Cevabı Görüntüle
Ukrayna'ya vize varmı?
aslıhan kandemir 2020-06-11 17:55:20 Cevabı Görüntüle
Ukrayna çalışma vizesi hakkında tarafıma dönüş yapabilirmisiniz?
kemal aktas 2020-06-11 17:57:18 Cevabı Görüntüle
Ukraynada eğitim almak istiyorum gerekli evraklar nelerdir?
ibrahim bayram 2020-08-08 14:41:47 Cevabı Görüntüle
selamlar ben vatandaslik icin basvuru yapali 16 ay oldu hala bir haber yok olumlu veya olumsuz nekadar surede tamamlanir