ABHAZYA VİZESİ HAKKINDA

Abhazya vizesi alarak, Rusya üzerinden bu ülkeye gitmeniz mümkün. Türkiye Cumhuriyetinden, Abhazya’ya direkt uçuş bulunmamaktadır. Bu nedenle öncelikle Rusya’ya gitmeli, Rusya üzerinden de Abhazya’ya geçiş yapmalısınız. Abhazya vizesi almak isteyen şahıslar için önemli önerilerde bulunan Vize Ofisi, Türkiye ile Abhazya arasında ki vize protokolleri ilgili sizlere de yardımcı olacak bilgiler veriyor. Vize başvurularında kişilerin alamsı gereken destek ve de prosedür bilgisini sağlayan Vize Ofisi’ne başvuru evraklarınızı kargo ile gönderebilir, eksik evraklarınız hakkında görüş alabilirsiniz. Özellikle Abhazya vizelerinde geçerli olan kişisel evrak listenizi de yine temsilciniz ile görüşüp, elde edebilirsiniz. Sayısız ülkeye vize başvuru dosyası hazırlayan temsilciler bu konuda ki en önemli detaylara hakim olmaları nedeni ile sorunsuz bir başvuru dosyası teslim etmenize destek oluyorlar.

Vize Ofisi sayesinde alabileceğiniz bir başka destek ise; randevu alma hizmetidir. Vize ofisinin deneyimli ekibi; istediğiniz ülke ile ilgili vize randevunuzu almanızı sağlıyor. Türkiye’nin birçok noktasında bulunan bayileri sayesinde; Abhazya vizeniz için de sizlere gerekli dokunuşları yapmaya hazır olan Vize Ofisi, güncellenen vize protokolleri hakkında da sizlere ihtiyacınız olan desteği sağlıyor. Abhazya yolculuğuna çıkmak isteyen Türk vatandaşlarını iki farklı yol beklemektedir. Abhazya ile Türkiye’nin herhangi bir sınırı bulunmamakla beraber; aralarında diplomatik bir tanıma da bulunmamaktadır. Dolayısı ile Abhazya’ya giderken Türkiye’deki havayolu şirketlerinden direkt uçuş bulamıyorsunuz. Dolayısı ile Abhazya’ya gidebilmek için rotanızı öncelikle Rusya’ya Rusya’dan da Abhazya’ya çevirmelisiniz. Bu süreçte Rusya transit vizesi de almanız gerekmektedir. Rusya transız vizesi hakkında ki bilmeniz gereken detaylar için https://www.vizeofisi.com/iletisim adresini kullanabilirsiniz.

Turistik Vize İşlemleri ve Randevu:

Gürcistan’dan ayrıldığını ve de bağımsız bir devlet olduğunu ilan eden Abhazya; turizm kentleri arasında ki yerini hala korumaktadır. Ruhların Kenti adı ile de anılan bu ülkede masalsı bir tatil geçirmek adına vize işlemleriniz için Vize Ofisi ile işbirliğine gidebilirsiniz. Tek yapmanız gereken vize kategorinizi seçerek, hazırlamanız ve de danışanınıza ulaştırmanız gereken belgelerin teminini yapmaktadır. Sonrasında ki evrak kontrolü ve de randevu safhalarını Vize Ofisi sizler için organize etmektedir. Abhazya turist vizesi veren ülkeler arasında yer alırken, son yıllarda Türkiye’den de bu ülkeye oldukça fazla rağbet olduğu görülmektedir. Abhazya turist vizesi alabilmenin en kolay yolu olan danışmanlık desteği ile eksiksiz bir başvuru sürecini geçirerek vize sonucunuzu bekleyebilirsiniz.

Ticari Vize İşlemleri ve Randevu:

Abhazya ile Türkiye’nin şu an için diplomatik bir birlikteliği bulunmamaktadır. Ancak Abhazya’da ki ticari fırsatları kaçırmak istemeyen tüm vatandaşların vize işlemleri için hazırlık yapması gerekmektedir. Pasaport işlemleriniz ve de vize sürecinizde Abhazya’da ticari amaçlarla bulunacağınızı beyan etmek zorundasınız. Beyanlarınız doğrultusunda vize başvurularınızın değerlendirmesi yapılmaktadır. Abhazya ticari vize uygulamasından olumlu sonuç almak isteyen iş insanlarının, bilmesi gereken en önemli detay; bir davetiyeye sahip olmaları gerektiğidir. Bu davetiye ticari bir amaç için hazırlanmalıdır. Bir fuar, seminer, ticari organizasyon daveti sizlerin vize alma şansını arttıracaktır.

Aile Ziyareti Vize İşlemleri ve Randevu:

Abhazya’ya yerleşen aile üyeleri olan Türk vatandaşlarının da bu topraklara seyahat etme hakları bulunmaktadır. Abhazya’da bulunan yakınlarınızın bulunduğu bölgeye; Rusya aktarmalı seyahat etmeniz mümkün. Rusya’dan deniz, kara ve de havayolu ulaşımı ile aile ziyaretinde bulunabilirsiniz.  Abhazya aile ziyaretleri ile ilgili almanız gereken vizede davetiye de bulunmalıdır. Almanız gereken davetiye hakkında daha detaylı bir bilgi için vize danışmanız ile görüşebilirsiniz.

Pasaport

Vize Başvuru Formu

Biyometrik Fotoğraf

Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortasıdır

Seyahat Planı

Adli Sicil Belgesi

Dekont

Davetiye

Transit Vize İşlemleri ve Randevusu:

Abhazya ile ilgili vize müracaatlarında, Türk vatandaşları transit geçişler için de başvuruda bulunabiliyorlar. Vize almak isteyen ancak hangi kategoride ki vize evraklarını hazırlayacağı konusunda herhangi bir bilgisi bulunmayan kişilerin; Vize Ofisi ile irtibata geçmesi gerekmektedir. İlgili başvuruda yaşanacak olan protokoller ile almanız gereken randevu için Vize Ofisi’nden destek almanız işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Pasaport

Vize Başvuru Formu

Biyometrik Fotoğraf

Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortasıdır

Seyahat Planı

Adli Sicil Belgesi

Dekont

Transit Geçilecek Ülkeye Ait Vize Fotokopisi

Uçak Rezervasyonu

Otel Rezervasyonu

Şoför Vize İşlemleri ve Randevusu:

Abhazya bulunduğu ülke sınırları ve de komşu ülkeleri ile Türk vatandaşlarının sık sık ticari işlemlerde bulunduğu bir ülkedir. Türkiye ile Abhazya arasında yolculuk yapması gereken şoförlerin vize başvurularında; dikkat etmesi gereken noktalar varır. Özellikle iş yerine ait belgeler ile işveren yazılarını beyanlarında eksik etmemeleri gerekmektedir.

Pasaport

Vize Başvuru Formu

Biyometrik Fotoğraf

Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortasıdır

Seyahat Planı

Adli Sicil Belgesi

Dekont

İş Veren Yazısı

Vize Ücreti ve Fiyatları:

Abhazya’ya dair vize harçları, dönemsel farklılıklar arz etmektedir. 2020 yılı itibari ile Abhazya turistik, aile birleşimi, ticari vize uygulamalarında karşılaşacağınız harçlar ile ilgili Vize ofisi yetkililerinden kişisel bir bilgi akabilirsiniz. Ücret yönetmeliğinde bulunan her vize kategorisinin özel bir fiyatlandırması bulunmaktadır. Vize Ofisi ile iş birliğine girerek; seyahat sağlık ücreti ve de danışmanlık hizmetini de vize harcı ile beraber ödeyebilirsiniz.

Vize Reddi:

Abhazya vize müracaatınızın devamında, olumlu ya da olumlu bir sonuç alma olasılığınız her zaman mevcut. Vize başvurunuzu hatasız bir şekilde tamamlasanız dahi; atladığınız bir evrak yüzünden ya da vize kriterlerinize uygun olmamanız nedeni ile vizeniz ret edilebilir. Vize ret cevabı alma ihtimalinizi azaltmak için gerekli işlemlerde bilgi ve de deneyim sahibi olan bir merkezle çalışmamışınız. Vize Ofisi; Abhazya vize başvurunuzdan olumlu sonuç alabilmeniz, için gerekli koşullar konusunda sizlere destek olarak, randevu almanızı kolaylaştırıyor.

Erasmus Vize İşlemleri ve Randevusu:

Abhazya; son derece sıcak, yoğun olarak göz alan yeni gelişmekte olan bir ülkedir. Bu ülkede eğitim görmek istediğini beyan eden üniversite öğrenceleri; aktif Erasmus başvurusunda bulunurlarsa vize almaları gerekecektir. Erasmus kabulleri sonucunda; Abhazya vizesi almaları kolaylaşacaktır.

Vize Talep Dilekçesi

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortası

Seyahat Planı

Adli Sicil Belgesi

Dekont

Otel Rezervasyonu

Uçak Rezervasyonu

Sponsor Kimlik Fotokopisi

Muvaffakatname

Taahhütname

Kabul Yazısı

Vize İçin Gerekli Belgeler:

 1. Pasaport: Abhazya’ya kısa dönemli ticari ve de turistlik seyahatlerinizin yanı sıra uzun süreli olan aile birleşimi gibi vizeler için de başvuru yapabilirsiniz. Dolayısı ile sahip olmanız gereken pasaportun seyahatinizin süresi dışında 1 yıllık daha geçerliliği olması gerekmektedir.
 2. Vize Başvuru Formu: Abhazya vizeleri; kişilerin kolayca tercih edebileceği şekilde ana başlıklara ayrılmıştır. Vize başvuru formunda da bu başlıklardan birisini seçerek; gerekli kategoriyi işaretlemelisiniz. Vize başvuru formunun ana özelliği; Abhazya’da bulunma nedeninizi ve de neden vize başvurusu yaptığınızı açıklamanıza yardımcı olmaktır.
 3. Seyahat Planı: Vize başvuru formunda yapacağı seyahatin ayrıntılarına yer veren kişiler, bu bilgileri sunacakları seyahat planı ile de desteklemelidirler. Seyahat planında; Abhazya’da bulunduğunuz günlerde neler yapacağınızı sıralamalısınız.
 4. Biyometrik Fotoğraf: Ülkelerin vize işlemleri için ön gördüğü fotoğraf formları biyometriktir. Biyometrik versiyonlu fotoğraflarda; kişinin yüz ve de kulakları görünmeli, fotoğraf üzerinde asla herhangi bir oynama yapılmamalıdır. Fotoğraf ebadı ise; 3,5 mm ile 4,5 mm ‘dir.
 5. Nüfus Cüzdan Fotokopisi: Abhazya’ya gitmek amacınız doğrultusunda; vize almak için harekete geçmek isteyeceksiniz. Ancak öncelikle 2020 yılında yapılacak vize başvurularında asla kabul edilmeyen belgeleri örenmelisiniz. 2020 yılı içerisinde yapılacak olan Abhazya vizeleri için yeni kimlik kartınızı almalısınız. Bu kartın fotokopisini soyanız ile yetkililere vermelisiniz.
 6. Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Abhazya başvuru klasörünüzde; sponsor bilgilerinizin, aile bilgilerinizin, aile birleşimi için gerekli bilgilerinizin yer aldığı; tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinizin aslını bulundurmalısınız.
 7. Seyahat Sağlık Sigortası: Abhazya, Türk vatandaşları tarafından hem ticari, hem de turistlik vize alınan ülkelerden birsidir. Bu sebeple her vize başvurusunda; dosyada ilk aranan evrak seyahat sağlık sigortasıdır.
 8. Uçak ve Konaklama Bilgileriniz: Her vize müracaatı beraberinde; uçak bilgileri ile otel kayıt bilgilerine dair soruları da getirmektedir. Vize başvurunuzda sorun çıkmaması için taahhüt ettiğiniz seyahati gerçekleştireceğinizi ve de döneceğinizi bu belgeler ile kanıtlamalısınız.
 9. Banka Hesabı: Abhazya’da; aile ziyareti, turistik veya ticari bir faaliyette bulunmak için banka hesap özetiniz ile başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Banka hesap özetiniz, yolculuğunuzu karşılayabilecek bir başvuru olup olmadığı kararında, yetkililere yardımcı olacaktır.
 10. Taahhütname: Düzenli bir maaş geliri olmayan her vize başvuru sahibin taahhütname sunması gerekmektedir. Bununla beraber aynı belgeyi; öğrenciler, çalışmayan başvuru sahipleri de sunmalıdır.
 11. Muvafakatname: 18’den küçük olduğu halde yurt dışına çıkmak isteyen şahısların, vasileri tarafından hazırlanması gereken, noter tasdikli belge.
 12. Adli Sicil Belgesi: Yurt dışı seyahati öncesi tüm vize başvurularında olması gereken resmi evraklardan birisi de; adli sicil belgesidir. Bu belgede adli sicil kaydı bulunmamaktadır, ibaresi olmalıdır.
 13. Dekont: Abhazya’ya gitmek için başvuruda bulunduğunuz vize türünün harcını ödemiş olmanız gerekiyor. Ödeme yaptığınıza dair almanız gereken dekontu da dosyanızla beraber sunmayı ihmal etmeyiniz.
 14. İş Yerine Ait Ticaret Sicil Kaydı: İş yeri sahipleri vize başvurularını sundukları dosyalarında iş yerlerine ait sicil gazetesi örneği sunmalıdırlar. Aynı fotokopiyi; özel sektör çalışanları, çalıştıkları şirket ile alakalı bilgi paylaşanımı yaparken de sunmaktadırlar.
 15. Vergi Levhası: Firma sahipleri; Abhazya’dan alacakları tüm vize onaylarından önce, işyerlerine ait olan vergi levhasının fotokopisini yetkililere sunmalıdırlar. Aynı evrakı; iş yeri çalışanları da vize alırken dosyalarında bulundurmaktadır.
 16. Faaliyet Belgesi: Kişiler gerekli başvurularını yetkili birimler aracılığı ile gerçekleştirirken; iş hayatlarını sürdürdükleri iş yerine ait faaliyet belgesinin de bir örneğini, Abhazya vizeleri için sunmalıdırlar.
 17. İmza Beyannamesi: Şirket sahipleri, Abhazya yolculukları için vize almak zorundadırlar. Abhazya’ya yolculuklarını gerçekleştirmek için şirketleri ile ilgili beyanlarda bulunurken; imza sirküleri yani beyannamelerini başvuru dosyalarının içine dahil etmelidirler. Aynı evrakın ibraz zorunluluğu; ticari vizelerin kapsamı için de geçerlidir. Şirkette çalışan olan başvuru adayları; yetkili olduklarına dair evrakları sunarken; tüm imza beyanlarını ibraz ederler.
 18. Şirket Hesabı Özeti: Ticaret ile alakalı Abhazya vize başvurularında bulunan Türk yatırımcılar ve de iş insanları; mesleki evraklar kategorisinde; şirket hesaplarını da sunmalıdırlar. Özellikle özel sektör çalışanlarının sponsor gösterdikleri firmaların da aynı şekilde şirket hesaplarını paylaşmaları beklenmektedir.
 19. SGK Dökümü: Abhazya’ya hangi amaçla giderseniz gidin, eğer sigortanız varsa ve de bunu beyan ediyorsanız; resmi SGK belgenizi, vize inceleme yetkililerine sunmalısınız.
 20. Maaş Bordrosu: Kendi imkanları sahilinde Abhazya seyahatini karşılayabileceğini beyan eden her çalışan maaş bordrosu ile beraber başvuru dosyasını tamamlayarak, Vize Ofisi’ne ulaşabilir. Destek hattı ya da elektronik ortamdan danışanlar ile görüşerek randevu detaylarını görüşebilir.
 21. İzin Belgesi (Kamu Çalışanları İçin): Kamu görevinde bulunan şahıslar iş ya da gezi amacı ile Abhazya’ya gitmek istediklerini beyan ettikleri vize müracaatlarına; izin belgeleri ile başvurmamalıdırlar. İzin belgeleri resmi bir izin niteliğinde olmalıdır.
 22. Maaş Hesap özeti (Emekliler İçin): Abhazya’da tatil yapmayı isteyen emekliler, hazırlayacakları dosyada; emeklilik maaşı aldıkları bankadan ibraz edilen bir hesap özeti de sunmayı ihmal etmemelidirler. Bu sayede hem mesleki beyanlarını doğrulamış olurlar, hem de maddi imkânlarının seyahati finanse edebileceklerinin atını çizerler.
 23. Emekli Kartı: Emekli olan Abhazya tatilcilerinin, başvuruları esnasında karşılaşacakları mesleki soruların yanıtını verme niteliğinde olan emekli kartlarının hem aslını, hem de okunabilir bir fotokopisini dosyaları ile teslim etmeleri gerekmektedir.
 24. İş Sözleşmesi: Şoför vizelerinde iş sözleşmesi evrakı istenmektedir. Bunla beraber aynı belgeyi; sigortasız çalışan ancak iş sözleşmesi bulunan başvuru adaylarının da beyan etmesi zorunludur.
 25. Oda Kaydı: Mesleki bilgilerinizde yer verdiğiniz güncel detayları, oda kayıt evraklarınız ile de desteklemelisiniz. Oda kaydınız, sizin Türkiye’de bir işiniz olduğunuz ve de Abhazya’ya çalışmak için değil, beyan ettiğiniz vize kategorisi için gitmek istediğinizi gösterecektir.
 26. Görevlendirme Yazısı: Abhazya’da bulunma amacınız ticari olabilir. Ticari bir amacın dışında şoför olarak da Abhazya’ya yolculuk yapmanız gerekebilir. Bu gibi durumlarda; yetkiliniz sizin için bir görevlendirme yazısı hazırlamalıdır. Bu yazı antetli kağıda yazılarak, imzalanmalıdır.
 27. Görev Kartı: Türkiye’de ki bir meslek odasına kayıtlı olan yolcu adayları; Vize Ofisine yöneltecekleri evrakları arasında; görev kartlarının fotokopisini de eklemelidirler.
 28. Sponsor Kimlik Fotokopisi: Kendi geliri olmayan bir başvuru sahibi yolculuğuna bir sponsor yardımı ile çıkacağınız beyan ederek, vize alma şansını yükseltebilir. Ayrıca; sponsor kimlik fotokopisini de sunarak bu beyanlarının doğru olduğun göstermelidirler.
 29. Ticari Davetiye: Abhazya’ya giderek ticari bir organizasyonda yer alacağının beyanını yapan kişilerden, vize inceleme birimleri ticari bir davetiye sunumu beklemektedir. Ticari davetiyeyi kimin, nasıl hazırlaması gerektiğine dair bilgileri Vize Ofisi’nden ulaşabileceğiniz temsilcilerden öğrenebilirsiniz.
 30. İşe Giriş Belgesi: Özel sektör görevlileri; Abhazya’ya vize almak için yaptıkları başvuruda bu belgeyi de ibraz etmelidirler.
 31. Şirket Yazısı: Bir görevlendirme ile iş için Abhazya’ya uçmanız gerekebilir. Bu durumu yetkiliniz, görevlendirme yazısı ile açıklığa kavuşturmalı ve de vize başvurunuzda bu evrak ile ticari faaliyette bulunacağınızı beyan etmelisiniz.
 32. Fuar-Seminer Katılım Kartı: Ticari vizelerde, yetkililerin başvuru sahiplerinden kesinlikle sunmalarını istedikleri bir belgedir. Abhazya’ya fuar ya da herhangi bir katılım için bulunmak zorunda olduklarını beyan eden Türk vatandaşları bu katılımın kartlarını ya da giriş belgelerini dosyaları ile yetkililere sunmalıdırlar.
 33. Davetiye: Abhazya’da yaşamlarını sürdüren aileniz ile bir araya gelmek amacı ile ziyaret veya birleşim vizesi almanız gerektiğinde onların sizi davet ettiği mektup, vize başvurunuz için hayati bir önem taşır. Bu davetiyenin detaylarına Vize Ofisi ekibi sayesinde hakim olabilirsiniz.
 34. Transit Geçilecek Ülkeye Ait Vize Fotokopisi: Abhazya’ya giderek; komşu olduğu ülkelere de geçiş yapmak isteyen vatandaşlar olabilir. Bu ülkeden farklı bir ülkeye gideceğiniz, yetkililer ile paylaşırken; aslında Abhazya’dan transit olarak geçiş yapmak istediğiniz ülkenin vize onayını da sunmayı ihmal etmemelisiniz.
 35. İş Veren Yazısı: Abhazya’ya vize almanızın bir diğer önemli yolu da; Türkiye’ye dönüş yapacağınıza dair verdiğiniz beyanları güçlendirecek belgelerdir. Bu belgelerden birisi de çalıştığınız yerden alacağınız işveren izin yazısıdır.
 36. Kabul Yazısı: Abhazya’da eğitim alacağını, bu nedenle de vize başvurusunda bulunduğunu söyleyen öğrenciler; gidecekleri okulun kabul niteliğinde ki yazılarını Abhazya vize işlemleri devam ederken sunmalıdırlar.
 37. Konaklama Bilgisi: Abhazya’da otelde kalmak yerine; yakınlarında konaklayacaklarını ya da iş nedeni ile katıldıkları organizasyon kapsamında konaklama ihtiyaçlarının karşılanacağını kişiler beyan etmelidirler.
 38. Mesleki Sertifikalar: İşiniz ile alakalı bulunduğunuz beyanlarınız doğrultusunda; başvuru dosyanızda mesleki sertifikalarınızı da sunabilirsiniz. Özel ya da resmi kurumlardan aldığınız sertifikaları yetkililere belirtebilirsiniz.
 39. Evlilik Belgesi: Abhazya sınırlarına giriş yapmak için sunacağınız belgelerin neler olduğunuz, başvuru yaptığınız vize belirlemektedir. Evli olan başvuru adayları; vatandaşlık aile ziyareti ve de birleşim, oturum vizeleri için evlilik belgesi sunabilirsiniz.
 40. Doğum Belgesi: Oturum, vatandaşlık ve de aile birleşimi gibi özel vize müracaatlarında bulunan kişilerin özel durumlarını ispat ettikleri belgedir.
 41. Oturum Kartı: Abhazya oturum karına sahip olan kişiler; Abhazya vatandaşlık başvurusunda bulunacaklarsa bu evrakı mutlaka yetkili kişilerle paylaşmalıdırlar.

Çalışma Vizesi Randevusu ve Gerekli Belgeler:

Abhazya’da çalışmak isteyen kişilerin, Türkiye’de ki Rusya Konsolosluklarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Türkiye bağımsızlığını ilan eden Abhazya’yı henüz diplomatik olarak tanımamaktadır. Dolayısı ile önce Rusya’ya gitmeli oradan da Abhazya’da geçerek çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu konu hakkinde ki protokollerin ne olduğunu Vize Ofisinden daha ayrıntılı bir şekilde öğrenmeniz, çalışma vizesi hakkında hazırlayacağınız evraklar açısından daha iyi olacaktır. Çalışma vizesi nasıl alınır diyen şahıslar, ilgili yönetmeliğini öğrenmek için destek hattını arayabilirler.

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortası

Seyahat Planı

Adli Sicil Belgesi

Dekont

Otel Rezervasyonu

Uçak Rezervasyonu

İş Sözleşmesi

Faaliyet Belgesi

Ticari Davetiye

Vatandaşlık Randevusu ve Gerekli Belgeler:

Vatandaşı olmak istediğiniz Abhazya için 2020 vize şartlarını yerine getirmelisiniz. Vatandaşlık işlemlerinize sağlıklı bir şekilde başlatılması için Vize Ofisi desteği almak isteyebilirsiniz. Bu konuda vatandaşlık başvurularında karşılaşılan sorunların neler olduğu ve de çözüm yollarının nasıl bir ilerleme kaydettiğine yetkililer tarafından verilen bilgiler ışığında ulaşabilirsiniz.

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortası

Seyahat Planı

Adli Sicil Belgesi

Dekont

Otel Rezervasyonu/Konaklama Bilgisi

Uçak Rezervasyonu

Evlilik Belgesi

Doğum Belgesi

Oturum Kartı

Oturum Vizesi Randevusu ve Gerekli Belgeler:

Abhazya’da yaşamını devam ettirmek isteyen Türklerin, Vize ofisi yetkilileri ile birlikte profesyonelce hazırlanan bir başvuru dosyası hazırlamaları gerekmektedir. Bu süreç devam ederken; başvurunuz için bir de randevu almalısınız. Bürokratik bir takım aksaklıkları yaşamamak adına; idata işbirliğine gen Vize ofisi bu konuda da sizlerin zorluk çekmemenizi sağlamaktadır.

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortası

Seyahat Planı

Adli Sicil Belgesi

Dekont

Otel Rezervasyonu/Konaklama Bilgisi

Uçak Rezervasyonu

Davetiye

Mesleki Sertifikalar

Pasaport ve Kimlik İşlemleri:

Abhazya vize başvurunuzda herhangi bir erteleme ve de ret cevabı ile karşılaşmamak adına; pasaportunuz ve de kimliğiniz ile alakalı yapmanız gereken bazı işlemleri son ana bırakmamalısınız. Evalarınızı Vize Ofisi ile paylaşırken; pasaportunuz ya da kimliğiniz ile alakalı sorunlu ya da eksik bir surumun olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.

Aile Birleşimi ve Randevusu:

Aile birleşimi randevusu almak isteyen Abhazya vize başvuru sahiplerini uzun günler bekliyor olabilir. Bu süreyi daha aza indirmek için Vize Ofisinin randevu alma hizmetinden yararlanmayı ihmal etmeyiniz.  

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
ümit yılmaz 2020-05-27 04:42:51 Cevabı Görüntüle
Dedem Abhazya Vatandaşı ise bende Abhazya vatandaşlığı alabilirmiyim?
uğur k 2020-07-16 16:12:29 Cevabı Görüntüle
merhabalar Türkiyede yaşamaktayım işim gereği (sistem güvenliği ve yazılım uzmanlığı) abhazyada yaşamak ve orada çalışmak istiyorum konu ile ilgili ne yapmam gerektiğini "üstteki açıklamlar haricinde" bildirirseniz sevinirim
Sine y. 2020-07-28 11:23:06 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Türkiye de yaşayan Abhazım. Abhazya vatandaşılığı için bilgi almak istiyorum