Abhazya  Turistik Vize Talep Dilekçesinde Ne Olmalıdır?

Abhazya Form ve Dilekçe

Abhazya  Turistik Vize Talep Dilekçesinde Ne Olmalıdır?

 

Turistik amaçlı Abhazya  seyahatlerinde Kısa süreli Turist vizesi için başvuru yapılması gerekmektedir. Abhazya  turist vizesi için istenen belgelerin arasında Abhazya  vize talep dilekçesi de yer almaktadır. Peki, Abhazya  vize hangi bilgiler ile doldurulur? Ve Abhazya  vize talep dilekçesi yazılırken nelere dikkat edilmelidir?

 

Abhazya  kısa süreli Turistik vize başvurusunda yazılması beklenen vize talep dilekçesinde dikkat edilmesi gereken hususlar;

 

l Abhazya ’ya hangi amaç ile seyahat yapılacağının en doğru ve net şekilde ifade edilmesi önemlidir. Şayet seyahat tur ile gerçekleştirilecek ise Tura ait tüm detaylar vize talep dilekçesinde yer almalı ve ayrıca tura ile ilgili tüm bilgiler dilekçe ekine eklenmelidir.

l Abhazya ’ya yapılacak olan seyahatin tarihlerine de yer verilmesi istenmektedir. Abhazya  seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri haricinde şayet başka ülkeye geçiş yapılacaksa ona dair bilgilerinde belirtilmesi önemlidir.

l Abhazya  vize talep dilekçesinde kesinlikle yer alması gereken bir diğer husus ise seyahate ait ulaşım, konaklama vs. gibi masrafların nasıl karşılanacağı ile ilgili bilgilerdir. Bu bilgilerin açık bir şekilde yazılması ve gerekli belgelerin dosyaya eklenmesi gereklidir.

l Abhazya  turistik vize başvuru dosyasına iliştirilen belgeler ile vize talep dilekçesinde yer alan bilgilerin birbiri ile uyumlu olması gereklidir. Bilgiler arasında uyumsuzluk olması vizenizin reddine sebep olabilmektedir.

l Bazı durumlarda 2 adet vize talep dilekçesi hazırlanması istenebilmektedir. Başvuru yapan kişinin seyahati ile ilgili gerekçelerinin yer aldığı ve yukarıda özelliklerini açıkladığımız vize talep dilekçesi haricinde ek vize talep dilekçesi de gerekli olabilmektedir.

l Abhazya  kısa süreli turistik vizesi için başvuru yapan kişi SGK’lı çalışan biri ise, çalıştığı firmadan izinli olduğunu gösteren vize talep dilekçesi hazırlaması gerekmektedir. Firmadan alınacak bu dilekçe de kişinin hangi tarihler arasında ve ne kadar süre izinli olduğu yer almalı ve mutlaka antetli kağıda yazılarak kaşelenip imzalanmalıdır.

l Başvuru yapan kişi geliri olmayan ev hanımı ya da öğrenci ise sponsor olacak kişi tarafından yazılacak vize talep dilekçesine ihtiyaç vardır. Bu dilekçe de sponsor, vize için başvuru yapan kişinin Abhazya  turistik seyahatinde ki uçuş, konaklama ve diğer harcamaları için tüm masraflarını karşılayacağını taahhüt etmeli ve sponsorun mali durumuna ait evraklar belgeler arasına eklenmelidir.

l Abhazya  turistik amaçlı düzenlenecek vize talep dilekçelerinin Abhazya  İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmış olması gereklidir. Yukarıda belirtilen tüm açıklayıcı bilgiler dilekçe de yer almalı ve vize dosyasına eklenen belgeler ile tutarlı olmalıdır. Vize talep dilekçesi haricinde Abhazya  turistik vize için istenen belge listesini vize merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

 

Abhazya  Ticari Vize Talep Dilekçesi Örneği

 

Abhazya  da ticari amaçlı faaliyetler için kısa süreli ticari vize başvurusu yapılması istenmektedir. Özellikle ticari anlaşma, iş görüşmesi ya da fuar katılımlarında başvuru yapılması gereken vize türü ticari vize olmaktadır. Abhazya  Ticari vize için istenen belgeler arasında vize talep dilekçesi bulunmaktadır. Peki, Abhazya  ticari vize dilekçesi hangi bilgileri içermelidir? Aşağıda yer alan hususlar ticari vize talep dilekçesinin hazırlanması için çok önemlidir.

 

l Ticari vize başvurusunda vize talep dilekçesi başvuru yapan kişinin bağlı olduğu firma tarafından yazılmış olmalıdır. Dilekçenin Abhazya  konsolosluğuna hitaben firma antetli kağıdında, imzalı ve kaşeli olmasına dikkat edilmelidir.

l Firma tarafından yazılacak olan bu vize talep dilekçesinde başvuru yapan kişinin seyahatinin amacına yönelik bilgiye mutlaka yer verilmelidir. Seyahat amacının açık ve net bir şekilde vize talep dilekçesinde yer alması istenmektedir.

l Ticari vize dilekçesinde yer alması istenen bir diğer hususta başvuru yapan kişinin firma içerisinde ki yetki ve pozisyonudur. Görev tanımının doğru olması ve seyahat amacıyla örtüşür olması gereklidir.

l Her vize talep dilekçesinde istendiği gibi ticari amaçlı vize dilekçesinde seyahat ile ilgili ülkeye giriş çıkış tarihleri, varsa gidilecek başka bir ülke ona ait belgeler dilekçede yer almalıdır.

l Ticari vize dilekçesinde konaklama, sağlık, ulaşım ve diğer seyahat masraflarının karşılanması konusunda tüm detaylar ve belgelere yer verilmesi gerekmektedir.

l Ticari vize dilekçesinde yer alan her bilgi ve açıklamanın, teslim edeceğiniz diğer belgeler ile aynı bilgileri içermesine dikkat etmeniz Abhazya  Ticari vizenizin onaylanması açısından önemlidir.

Abhazya ’ya ticari amaçlı başvuru yapacağınız ticari vize başvurusunda vize talep dilekçesi haricinde gerekli olan diğer belgelerin listesini vize merkezimizden alabilirsiniz.

 

  1. Abhazya VİZESİ
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
ümit yılmaz 2020-05-27 04:42:51 Cevabı Görüntüle
Dedem Abhazya Vatandaşı ise bende Abhazya vatandaşlığı alabilirmiyim?
uğur k 2020-07-16 16:12:29 Cevabı Görüntüle
merhabalar Türkiyede yaşamaktayım işim gereği (sistem güvenliği ve yazılım uzmanlığı) abhazyada yaşamak ve orada çalışmak istiyorum konu ile ilgili ne yapmam gerektiğini "üstteki açıklamlar haricinde" bildirirseniz sevinirim
Sine y. 2020-07-28 11:23:06 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Türkiye de yaşayan Abhazım. Abhazya vatandaşılığı için bilgi almak istiyorum