Abhazya Konsoloslukları

Abhazya Konsolosluk

Abhazya Konsoloslukları

 

İstanbul Başkonsolosluğu

 

İstanbul ve çevresinde bulunan Marmara Bölgesi illeri Abhazya Başkonsolosluğu başvuruları (Kocaeli, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul) buraya yapılmaktadır.

 

Ankara Büyükelçiliği

 

Abhazya Büyükelçiliği Ankara Görev Yerleri:

 

Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Afyon, Antalya, Ardahan, Çankırı, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Bartın, Bayburt, Burdur, Karabük, Erzurum, Trabzon, Samsun, Sinop, Adana, Mersin, Hatay, Diyarbakır, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Şanlıurfa illerinde ikamet eden kişiler Abhazya ilgili vize başvurusu için Ankara Büyükelçiliği’ ne başvuruda bulunabilir.

 

İzmir Fahri Konsolosluğu

 

Abhazya İzmir Fahri Konsolosluğu çalışmalarını İzmir’ de yürütmektedir. İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Abhazya Büyükelçiliğine bağlı hizmet sunmaktadır. Diplomatik vasfa sahip değildir. Abhazya’ ya seyahat etmek amacı ile Abhazya vize başvuru işlemi gerçekleştiren kişilerin vize kabul ya da ret yetkisine sahip değildir. Sadece İzmir Fahri Konsolosluğu aracılığı ile Abhazya Ankara Büyükelçiliği, Abhazya İstanbul Başkonsolosluğu ve diğer resmi Abhazya Konsolosluklarından destek alabilme yetkisine sahiptir.

 

Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Fahri Konsolosluğu, sadece fahri işlemler için Gaziantep Ankara Büyükelçiliği ve Gaziantep İstanbul Başkonsolosluğundan yetki alabilmektedir. Birlikte ortak bir çalışma yapabilmekte ancak tek başına vize işlemleri sürecinde karar verme merci olarak çalışmamaktadır.

 

 

Alanya Fahri Konsolosluğu

 

Alanya Fahri Konsolosluğu, sadece fahri işlemler için Abhazya Ankara Büyükelçiliği ve Abhazya İstanbul Başkonsolosluğundan yetki alabilmektedir. Birlikte ortak bir çalışma yapabilmekte ancak tek başına vize işlemleri sürecinde karar verme merci olarak çalışmamaktadır.

 

Antalya Fahri Konsolosluğu

 

Antalya Fahri Konsolosluğu, Antalya ve çevresinde bulunan illerdeki Abhazya seyahatleri için vize başvurularını kabul etmek ve bu başvuruları İstanbul Başkonsolosluğu’ na iletmek amacı ile yetkilenmiştir. Antalya Fahri Başkonsolosluğu Antalya’ da bulunmaktadır. Vize başvuru işlemlerinde kabul ya da ret işlemine dair bir yetkisi bulunmamaktadır.

 

Mersin Fahri Konsolosluğu

 

Mersin Fahri Konsolosluğu, Abhazya vize türleri ve işlemlerine ilişkin herhangi bir diplomatik vasıf sahibi değildir. Bununla beraber mersin’ de ikamet eden ve Abhazya’ ya seyahat etmek amacı ile vize başvuru işlemleri gerçekleştirmek isteyen kişilerin başvurularını kabul ederek, İstanbul Başkonsolosluğu’ na iletmektedir.

 

Marmaris Fahri Konsolosluğu

 

Türkiye’ de ikamet eden Abhazya vatandaşlarının pasaport ve kimlik işlemleri, doğum, ölüm, evlilik işlemleri için belge düzenleme, noter işlemleri için belge düzenleme konusunda yardımcı olmaktadır. Bunun yanında Abhazya’ ya seyahat etmek isteyen yolcuların vize işlemleri için Abhazya İstanbul Başkonsolosluğu ve Abhazya Ankara Büyükelçiliğinden destek almaktadır.

  1. Abhazya VİZESİ
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
ümit yılmaz 2020-05-27 04:42:51 Cevabı Görüntüle
Dedem Abhazya Vatandaşı ise bende Abhazya vatandaşlığı alabilirmiyim?
uğur k 2020-07-16 16:12:29 Cevabı Görüntüle
merhabalar Türkiyede yaşamaktayım işim gereği (sistem güvenliği ve yazılım uzmanlığı) abhazyada yaşamak ve orada çalışmak istiyorum konu ile ilgili ne yapmam gerektiğini "üstteki açıklamlar haricinde" bildirirseniz sevinirim
Sine y. 2020-07-28 11:23:06 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Türkiye de yaşayan Abhazım. Abhazya vatandaşılığı için bilgi almak istiyorum