Afganistan Oturum İzni

Afganistan Oturum

Afganistan Oturum İzni

Afganistan oturum izni işlemlerinizi, Afganistan vize ofisi uzman personeli aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Afganistan oturum izni alabilmeniz için vize ofisimiz tarafından sizlere verilen gerekli başvuru formunu düzenli olarak doldurmanız gerekmektedir. Ardından vize merkezimiz diğer gerekli olan evrakları size liste halinde iletecektir.

Afganistan vize ofisi, ihtiyaç duyduğunuz konular hakkında desteğini her zaman göstermektedir. Ayrıca vizeofisi.com adresimizden de çeşitli bilgilere erişebilirsiniz.

Afganistan Oturum İzni Hakkında Bilgi

Afganistan’da oturum hakkı elde etmek için yapılması gereken en önemli konu, Afganistan sınırları içerisinde var olan Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğuna gidildikten sonra vize süresinin uzatılmasıdır.

Afganistan’da kalış talebi turistik nedenlere bağlı ise, Kabilde bulunan Afganistan emniyet müdürlüğü, Afganistan turist derneği ya da Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne başvurulması gerekmektedir.

Afganistan’da kalma isteği kültürel, endüstriyel ve ticari gerekçeler nedenine bağlı ise, çalışma vizesine başvurulması gerekmektedir. Bu başvuru bizzat olarak sponsor ya da işveren ile birlikte kişisel olarak yapılması gerekmektedir. Afganistan için uzun süreli oturum izni güncel bilgileri ulaşmak adına Afganistan Konsolosluğundan yararlanabilirsiniz.

Bu ve diğer konular hakkında Afganistan vize ofisimize danışarak gerekli olan bilgileri alabilirsiniz.

Afganistan Oturum İzni İçin Gerekli Olan Belgeler

Afganistan oturum izni için gerekli olan belgeler toplanıp hazırlandıktan sonra konsolosluğa verilmesi gerekmektedir. Ardından konsolosluk sizler için oturum izni hakkında çeşitli açıklamalarda bulunacaktır. Afganistan oturum izni içi gereken belgeler şunlardır:

  • Afganistan vize formu. (Bir tane fotokopi ve bir tane orijinal olmak üzere doğru biçimde doldurulmuş iki adet form.)
  • Pasaport. (İçerisinde en az 2 adet boş sayfa bulunan, dönüş sürecinden sonrası için geçerliliği olan, yıpranma görmemiş ve üzerinde herhangi bir oynama yapılmamış olması önemlidir.)
  • İş mektubu. ( Türkiye’de hamiline yazılmış olan, imzası atılmış ve form başvuru sahibine hitap edecek biçimde doldurulmuş olmalıdır. İş teklifi eğer Afganistan’dan geliyor ise aynı şekilde mutlaka karşı tarafın da hamiline yazılmış ve gerekli olan iş tanımını içeren bir mektup olmalıdır.)
  • 2 adet biometrik fotoğraf. ( Başvuranın en fazla 3 ay önceden çektirmiş olması ve arka fonunun beyaz olması gerekir.)
  • Sağlık belgesi. (Başvuran kişilerin H1N1virüsü ve Ebola gibi virüsü bulundurmadığına dair delil. Ayrıca gidilecek yerde ki bulaşıcı diğer türden hastalıklardan ufak bir iz taşımadığına dair hastane raporu.)
  • Özel durum bildirgesi. ( Başvuran kişi birden daha fazla giriş ve çıkış yapacak ise bunları mutlaka bildirmesi gerekmektedir.)
  • Vize geçerliliği. (Başvuranın almış olduğu vize çeşidiyle yapmış olduğu veya yapacağı işin birbirini desteklemesi ve vize süresinin 3-6 ay gibi sürelere göre farklılık göstereceğine dair bilgi.)

Afganistan Vize Bitiminden Sonra Uzatma Yapılmadıysa Ne Olur?

Afganistan vize bitişi vaktinden sonra eğer herhangi bir uzatma başvurusu yapılmaz ise ilk ay için her gün 2 ABD Doları ve ikinci ay için her gün 5 ABD Doları cezai işlem uygulanmaktadır.

Verilen cezanın ödenmemesi durumunda kişi sınır dışı edilme kuralı ile karşılaşmaktadır. Bu nedenle vize bitiş tarihinden önce konsolosluğa gidilerek uzatma başvurusu yapılması gerekmektedir.

Afganistan vize ofisimiz, oturum izni hakkında sizlere önemli bilgileri sunacaktır. Gereken tüm belgeler konusunda sizler için listeler beyan edildiğinde mutlaka bu bilgilerin eksiksiz şekilde sunulması gerekmektedir. Eksik ya da doğru şekilde beyan edilmeyen belgeler, vize işlemlerinize olumsuz etkide bulunacaktır.

Bu konu hakkında genel bilgileri almak adına vizeofisi.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Vatandaşlık işlemleri, vize işlemleri ve oturum izni ile ilgili gerekli olan tüm bilgilere ulaşarak vize işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Afganistan VİZESİ
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
Nur 2020-01-15 10:59:22 Cevabı Görüntüle
Afganistan Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir 2020