Almanya Transit Vize

Transit Vize

Almanya Transit Vize

Almanya seyahatlerinizde ve transit geçiş yaparak üçüncü bir ülkeye gitmek istediğinizde Almanya transit vize başvurularını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Başvuru yapacağınız dönemlere göre evraklarında ve başvuru süreçlerinde birtakım değişikliklerin olabilme ihtimalini göz önünde bulundurarak Vize Ofisi merkezlerimizi arayabilirsiniz. Güncel bilgileri almak, hazırlamanız gereken transit vize başvuru evrakları hakkında bilgi sahibi olmak ve ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilmek adına bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Sizler de kurumsal olarak ya da şahsi başvurularınızda ofis çalışanlarımızın deneyimlerinden faydalanarak kısa sürede tüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Almanya transit vize başvurularında değişen fiyatlarla ve evraklarla ilgili bilgileri edinmek adına bizleri aramanız halinde sizlere en güncel sonuçları aktarıyoruz.

Buna göre transit vize türlerinin iki şekilde değişkenlik gösterebileceğini belirtiyoruz.

 

Almanya Havaalanı Transit A Vize Türü

Türkiye’den seyahat ederken, Schengen ülkesi olmayan bir ülkeye geçiş yapabilmenizi sağlayacak olan Almanya Havaalanı transit a vize türü ile ilgili sorularınızda bizlere ulaşabilirsiniz. Hangi havaalanlarından transit bölümünü terk etmeksizin işlemlerinizi gerçekleştireceğinizin yanıtını bu sayede alabilirsiniz. Frankfurt, Münih, Köln, Berlin, Hamburg gibi şehirlerde yer alan havalimanlarında hangi zamanlarda transit geçişleri yapacağınızı öğrenmek istediğinizde firmalarımızı arayabilirsiniz.

 

Bazı istisnai durumlarda vize almadan transit geçişleri sağlayabilirsiniz. Ürdün, Irak, İran, Nijerya, Pakistan gibi bazı ülkelere geçiş yapacağınızda almanız gereken transit vizelerle ilgili hangi durumlarda muaf olacağınızın yanıtını öğrenmek için bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Schengen ülkelerinden birisinde veya Hırvatistan, Romanya ve Bulgaristan gibi ülkelerde ikamet izninizin veya geçerli bir vizenizin olması halinde Almanya transit vizesinden muaf olabilirsiniz. Ayrıca Kanada, ABD gibi ülkelerde vizenizin olması ya da ikamet etme hakkınızın bulunması, Almanya transit vizesinden muaf olacağınız anlamına gelmektedir. Yalnızca vizenizin olmasının bir anlam taşımayacağı Andorra ya da San Marino şehirlerinde ise ikamet etme izninizin bulunması halinde, AB/AET/İsviçre vatandaşlarına aile bağıyla bağlı olmanız durumunda ve beraber seyahat ettiğinizde Almanya transit vizesini almak zorunda kalmayacaksınız.

 

Almanya Havaalanı Transit Vize Başvurusu Gerekli Evraklar

Yukarıdaki durumların dışında kalan hallerde vize almanız gerekiyorsa mutlaka evrakları tamamlamanız ve eksiksiz bir şekilde sunmanız istenecektir. Vize Ofisi firmalarımız aracılığıyla vize başvuru formu, pasaport, son 3 yıl içerisinde aldığınız vizelerin fotokopileri, fotoğraf, vize ücreti, rezervasyon bilgileri, gidilecek ülkeye dair bilgilerin ve ikamet ettiğiniz ülkenin bilgilerini içeren evrakların sunulması gerekmektedir.

 

Belgelerin listesine güncel bir şekilde ulaşabilmek ve nasıl hazırlayacağınıza dair profesyonel yardımları almak adına vakit kaybetmeden bizleri arayabilirsiniz. Vize başvurularınızda ret cevabının alınması sizleri maddi ve manevi olarak yoracaktır. Bu nedenle vize reddine neden olabilecek faktörleri değerlendiren ve sizleri en iyi şekilde yönlendirecek olan ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Almak istediğiniz vizenin bitiş tarihinden itibaren 3 ay daha geçerli olan pasaportunuzda, vizenin basımı için gerekli 2 adet boş sayfanın yan yana olması yeterli olacaktır. Ayrıca 10 yılı aşmayan sürelerde alınmasına ve güncel olmasına dikkat edilecektir. Geçerliliğini yitirmiş olan pasaportlarınızın da başvuru esnasında sunulması gerekmektedir. Bu sayede Almanya transit vize başvurularını zamanında ve hatasız şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Almanya Transit C Tipi Vize

Diğer bir vize türü olarak Almanya C tipi Transit vize türüne başvuru şartlarını öğrenmek için bizleri arayabilirsiniz. Terminal değiştirmek zorunda olduğunuzda, transit alanından ayrılmanız gerekecektir. Bu durumda pasaport denetiminden geçmenizin yolu ise Almanya transit c tipi vize almanızdır.

Sizler de amacına uygun bir şekilde vize alıp, seyahatlerinizi de bu doğrultuda gerçekleştirmek istediğinizde bizleri arayarak tüm detayları öğrenebilirsiniz. Transit C Tipi vize başvurularının diğer transit vize başvuruları ile farkını ve evraklardaki değişikliği böylece görebilirsiniz

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi