AMERİKA VİZESİ HAKKINDA

Vize Ofisi’nin sadece vize işlemleri ile ilgilenen birimlerinden alacağınız danışmanlık desteğinin, konsolosluğa sunmanız gereken evrak ve de formların da neler olduğunu öğrenebilirsiniz. İlgili dilekçeler ile doldurulması gereken formlar, doğru ve de eksiği olmaksızın konsolosluğa teslim edilirse Amerika vizesi alma şansınız artar.

Amerika seyahati yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, seyahat amaçlarının göçmenlik olmadığını dolduracakları formlarda çık dille ifade etmelidirler. Amerika vizesi alma hakkını yakalamanız için kısa süreli seyahat başvurunuzda; DS-160 Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formunun doldurulması istenen ilk şarttır. 

Amerika Vizesi alma işlemleri için doldurmanız gereken bu forma konsoloslukların web sitesinden ulaşabileceğiniz gibi biz de size bu formun örneğini sunabiliriz.

Formun İngilizce doldurulması aranan bir diğer özelliktir. Bu formu web sitesi üzerinden İngilizce doldurup teslim ettikten sonra; gerekli mülakatların gerçekleştirilmesi, biometrik verilerin sağlanması ve de istenen evrakların teslim edilmesi için bir randevu gün ve de saati alınır.

Vize Ofisi ise bu zorlu süreçte Amerikan Büyükelçiliği ve Konsolosluğu’ndan aldığınız randevu saatine kadar dosyanızı tamamlamanızı, mülakatta gerekli olacak bilgileri edinmenizi ve de vize başvurusunda karşınıza çıkacak durumlardan en olumlu sonuç ile ayrılmanızı sağlayacak desteği size sağlar.

Vize Ofisi, vize başvuru ve de mülakat sürecinde, sizin evrak yükümlülüğünüzü azaltıp, evrak sıralamasını yapacak, kronolojik olarak hangi formların doldurulması gerektiğini sizinle paylaşarak, doğru hamleler ile vize başvuru sürecinizi doğru değerlendirmeniz için elimizden geleni yapıyoruz.

AMERİKA TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

Turistik Vize Nedir: Amerika yolculuğunu planlayan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için doldurulması gereken bir form bulunuyor. Bu form; B2 turistik ziyaretçi vizesi olarak adlandırılıyor.

Bahsi geçen vizeyi, sadece seyahat amaçlı almalısınız. Formda yer alan giriş tarihi ile çıkış tarihi yetkililerin en çok dikkat ettiği bölümdür.

Kaç Günlük Vize Alınabilir: Turistlik gezilerinizi kapsayan B2 vizesinin süresi 10 sene olarak belirlenebilir. Ancak size sunulan vize süresi 6 aydan fazla olmayacaktır.

Başvuru esnasında form ya da dolduracağınız dilekçelerde yer verdiğiniz her hangi birli, eğer araştırma sonucu yanlış çıkarsa ya da mülakatta farklı bir bilgi sunarsanız bu sizin için iyi olmaz.

B2 kapsamında size sunulacağını söylediğimiz 10 senelik izin prosedür olmaktan çıkar, 10 sene boyunca Amerika’ya giriş yapamazsanız.

Nereye Başvurulur: Amerika’ya yolculuk yapma durumunuz kesinleşirse; hemen Amerikan Konsolosluğu’na randevu için ulaşmanız gerekiyor. İrtibat sonucunda gerekli evrak doldurulup, sistem üzerinden konsolosluğa gönderiliyor. Devamında ise sizden istenen evrakların neler olduğu belirtiliyor. Parmak izi alma sürecinin akabinde ise; dosya tesliminiz ve de mülakatınızı gerçekleştiriliyor.

Amerika Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir:

 • DS-160 Formu: DS-160 Amerika Vize Başvuru Formu, İngilizce doldurulduktan sonra, online ortamda teslim edilmesi isteniyor.
 • Pasaport: Gideceğiniz Amerika yolculuğunun bitimini kapsayan 6 ayı da içerisine alan bir geçerlilik süresi olmalıdır. Ayrıca daha önce Amerika’ya gittiyseniz, ilgili işlenmiş sayfaları da Konsolosluğa sunmanız beklenmektedir.
 • Biyometrik Fotoğraf: Özellikle gözlük kullanan vatandaşların en çok dikkat etmesi konu, kesinlikle biyometrik fotoğrafı gözlüksüz çektirmeleridir. 2016 senesinden bu yana Amerika turist vizesi başvurularında bu uygulamaya gidilmiştir. Fotoğraf boyutunun ise; standardın aksine olması kararlaştırıldı. Amerika turist vizesi başvurularında işinize yarayacak olan fotoğraf boyutu; 5*5’tir. Ayrıca diğer vize işlemlerinde olduğu gibi yine arka fonda beyaz tercih edilmelidir.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: E-Devlet şifreniz varsa, Nüfus Müdürlüğü’ne gitmeden de alabilirsiniz. 
 • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı: Yeni uygulama ile çıkartmış olduğunuz kimlik kartının fotokopisi.
 • Amerika Vize Dilekçesi: Amerikan Konsolosluğu’na hitap edeceğiniz dilekçenin dili İngilizce olmalıdır. Harf karakteri ise büyük olarak yazılmalı. Ziyaretinizin amacının ve de bu ziyaret süresince masraflarınızın karşılanacağının taahhüdünü içeren dilekçe.
 • Banka Hesap Özeti: Amerika ziyaretiniz boyunca gerçekleştireceğiniz harcamalarınızı karşılayacak bakiyeye sahip olduğunuzu gösterebileceğiniz belge.
 • Mesleki Belgeler: Emekliler için alınabilecek belgeler; maaş bordrosu, emekli kartı, ilgili bankanın maaş yazısı. Çalışanlar için; ilgili kurum ya da kuruluştan alınacak olan çalışır belgesi. Amerika yolculuğu süresinde izinli olacağını gösterir yazı, sigorta döküm belgesi, şirket faaliyet belgesi, vergi levhası, meslek ile alakalı diploma, sertifika. Ev hanımlarının alabileceği belgeler; seyahat masraflarını karşılayacak olan kişi veya kurumun banka hesap dökümü. Seyahat edecek şahıs öğrenci ise; ilgili okuldan alınacak olan resmi öğrenci belgesi ibrası, transkript, kendisinin masraflarını karşılamayı kabul eden kişinin banka hesap göstergesi.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Amerika’da planladığınız gibi bir turistlik ya da kültürel bir gezi geçirmek istiyorsanız; Konsolosluğa başvurunuzu en az 4-8 hafta önceden yapıp, işlem ve evrak takibinizi yapabilmemiz için Vize Ofisi’ne başvurunuzu bildirmeniz gerekmektedir.

Ne kadar Sürede Çıkar: Amerika’ya gezi amacı ile yapacağınız vize başvurunuz ortalama 3-7 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

AMERİKA TİCARİ VİZE ALMAK İÇİN YAPILAN İŞLEMLERİ

B1 Amerika Ticari Vizesi Nedir: Mesleğiniz gereği iş gezilerine, fuarlara ya da toplantılara katılabilir, herhangi bir firmanın ya da kurumun daveti üzerine Amerika’ya yolculuk gerçekleştirmek için Amerika ticari vizesi alma hakkınızı kullanmak isteyebilirsiniz. Bu vize başvurunuz B1 vizeleri kapsamına girmektedir. Amerika ticari vizesi alma konusunda; Vize Ofisi siz değerli iş insanlarına gerekli desteği sunmak için profesyonel bir ekip ile çalışmaktadır. Vize işlemleriniz hakkında en iyi desteği almak için acele edin. 

Kaç günlük alınabilir: B1 ticari vizeleri; 10 yıllık bir kapsama sahip olmakla beraber, 6 aylık bir kullanım hakkını sizlere sunuyor. Bu süreçte, Amerika’da ki ticari zirvelere, toplantılara katılabilir, iş ortaklarınız ile Amerika’da görüşmelerinizi sağlayabilirsiniz.

Nereye Başvurulur: Mesleki ziyaretleriniz için kısa süreli ve de göçmen olmayan bir vize türü olan B1 vize başvurularınızı sadece Amerika büyükelçiliği ve Konsolosluğu’na yapabileceğinize daha önce de değinmiştik. Konsolosluğa ilk başvuru yaptığınız tarihte doldurulacağınız DS-160 formu sayesinde bu başvurunuz göçmenlik için başvurmadığınızı, sadece ticari bir ziyaret kapsamında Amerika’ya gitmek istediğinizi bildirir niteliktedir. Bunla beraber bilinmesi gereken bir diğer önemli konu da; başvurunuzu takiben alacağınız randevu gününde biometrik verilerinizin alınması ve de mülakatınızın gerçekleştirilmesi konusudur. Biometrik veri alımında parmak izinize başvurulacaktır. Mülakatta ise şahsen bulunmanı istenmektedir. 

Amerika Ticari Vize Gerekli Evraklar Nelerdir:

 • DS-160 Başvuru Formu: Konsolosluk üzerinden online olarak, İngilizce yazılması gereken form.
 • Pasaport: Geçmişte eğer Amerika ziyareti gerçekleştirdiyseniz, o işlem tarihin yer aldığı sayfaların fotokopisi ile birlikte pasaportunuzu sunmalısınız. Pasaportunuza ilişkin süre zarfı ise; 6 aydır.
 • Biyometrik Fotoğraf: Başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz süre içerisinde çektirmeniz gereken özel boyutlu fotoğraf.
 • Kimlik Fotokopisi: Yeni kimlik kartınızın arkalı-önlü fotokopisi de dosya da bulunmalı.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: E-devlet profilinize ilişkin şifreniz yoksa kayıtlı olduğunuz nüfus müdürlüğünden alabileceğiniz, aile kayıt örneği.
 • Vize Talep Dilekçesi: Vizeye başvurunuza ilişkin mülakatta sunmanız gereken, seyahatiniz süresince tüm masrafların tarafınızdan karşılanacağını belirten dilekçe. Ayrıca aynı evraka ek olarak çalıştığınız şirket yetkilisi tarafından kaşe ve imza yapılmış İngilizce olarak hazırlanmış ticari vize dilekçesi.
 • Şirket Evrakları: İlgili kurumun faaliyetlerini gösteren belge, ticari sicil gazetesi ve de vergi levhası ile beraber sunulmalıdır. Şirkete dair imza sirküleri ve de SGK giriş belgesi örneği.
 • SGK Hizmet Belgesi: Şahsınıza ait hizmet dökümü. E-devlet üzerinden sgk dökümü alınabilir.
 •  Maaş Bordrosu: Antetli kâğıda alınmış son 12 haftalık maaş bilgisini gösteren bordro.
 • Banka Hesap Özeti: Hesabınızda minimum 5 bin TL olduğunu göstermelisiniz. İlgili banka tarafından ispatlanması gereken, ıslak imzalı belge.
 • Davetiye: Sizi davet eden kişi ya da şirketin antetli kağıdı ile size gelen davet yazısı. Bu yazı içerisinde davet eden kurum veya şahsın bilgilerinin ve de sizi davet amacının da yazıyor olması gerekiyor. Ayrıca davette bulunan kişinin, kimlik fotokopisi ile pasaportunun fotokopisi, iş toplantısı ya da fuar davetiyesi de –varsa sunulmalıdır.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Amerika’ya gitmek için ticari vizenize ilişkin başvuruyu; en az 2 ay önceden yapmalısınız.

Ne kadar Sürede Çıkar: Amerika’ya ticari faaliyetinizden dolayı gitmek istediğinizi açıklayan başvurunuzun nihai sonucu ortalama 3-14 gün içerisinde açıklanır.

AMERİKA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Nedir: Amerika’ya aile üyelerinizi, yakınlarınızı ziyaret etmeye giderken almanız gereken vize.

Kaç Günlük Alınabilir: Aile ve de arkadaşlarınızı ziyaret etmeye yönelik alabileceğiniz Amerika vizesi yaklaşık olarak 6 aylık bir süreç olarak tanımlanır. Bu süre katılacağınız mülakat sonucu daha kısa bir süre olarak da size yansıyabilir.

Nereye Başvurulur: Aile ziyareti için gerekli başvuruları alan yetkili tek mercii Amerika Konsolosluğu’dur. Konsolosluğa mülakat gününüzde giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Amerika Aile Ziyareti Gerekli Evraklar Nelerdir

 • Pasaport: İlgili vize başvurunda bulunurken, sunacağınız pasaportunuzun işlem süresine ve de tarihine dikkat etmeniz gerekmektedir. Amerika’da ki aile ve arkadaş ziyaretleri için alacağınız bu vizede, pasaportunuzun 6 aylık bir tarih süresine daha sahip olması gereklidir.
 • Biyometrik Fotoğraf: Amerika aile ve arkadaş ziyaretlerinde almanız gereken vize için dosyanızda 2 tane 5*5’lik biyometrik fotoğraf bulundurmalısınız.
 • Kimlik Kartı Fotokopisi
 • Evlilik Cüzdanı/Boşanma İlanı: Evlilik ya da boşanma durumunuzu belgeleyen evrak.
 • Amerika’ya Aile Ziyareti Vize Talep Dilekçesi: Amerika’ya ziyaret gerçekleştirmek istediğinizi ve de bu ziyaretin aile/arkadaş ziyareti amacı taşıdığını gösteren, İngilizce hazırlanmış dilekçe.
 • Amerika Aile Ziyareti Vizesi Davetiyesi: Amerika’ya sizi davet eden yakınınızın sizi davet etme amacını İngilizce olarak açıkladığı dilekçe.
 • Finansal Durum Belgeleri: Aile ziyaretiniz süresinde gerçekleştirmeniz gereken harcamaların sizin tarafınızdan karşılanacağını teyit eden bir belge. Banka hesap belgeniz olabilir. Hesabınızda 5 bin TL’den az bakiye olmamalıdır.
 • Seyahat Planınıza Ait Evraklar: İyi niyetinizi gösteren ve de seyahat planlarınızı gösteren evraklar.
 • Ne zaman başvurmak gerekir: Yakınlarınıza gitmek amacı ile başvuracağınız vize için, en az 2 ay önce yapmalısınız.

AMERİKA TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

Nedir: Göçmen olmayan vize başvurularının içerisinde bulunan transit vize başvurusu için Amerikan Konsolosluğu’ndan randevu almalısınız.

Kaç günlük alınabilir: Transit vizeler; B1 kapsamını temsil eden, kısa süreleri kapsayan izinler için alınan vizelerdir.

Nereye Başvurulur: Asıl başvuru Amerikan Konsolosluğu’na yapılırken, acentelerden de danışmanlık alabilirsiniz.

Amerika Transit Gerekli Evraklar Nelerdir

 • DS-160 Vize Başvuru Formu: İngilizce, büyük karakterleri kullanarak doldurmanız gereken formu, interaktif ortamda, Konsolosluğa teslim etmelisiniz.
 • Pasaport: ABD yolculuğunuz bitikten sonrayı da içerisine alan 6 aylık izin süresine sahip olmalısınız.
 • Biyometrik Fotoğraf: 5*5 ölçüleri olan özel biyometrik fotoğraf.
 • Gideceğiniz Ülkeye Dair Uçak Bileti Rezervasyon Fotokopisi
 • Vize Talep Dilekçesi: Vize başvurusunu yapan kişinin yazdığı, ziyaret amacı, ziyaret masrafları ve de ziyaret güzergâhını açıkça anlatan yazı.
 • Gidilecek Ülkenin Vizesi: Amerika üzerinden transit olarak gideceğiniz ülkeye dair aldığınız vize.
 • Kimlik fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Banka Hesap Belgesi: Başvurudan önceki ayların hesap harekelerine ait evrak. Banka hesabınızda 5 bin TL olduğunu gösteren, bankadan alınan evrak.

Ne zaman başvurmak gerekir: Uçak biletinizi dikkate alarak, orda bulunmanızı gerektiren tarihten; yaklaşık olarak 2 ay önce vize başvurusu yapabilirsiniz.

AMERİKA VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

Nasıl Amerikan Vatandaşı Olunur: Amerikan vatandaşı olmayı bekleyen yüz binlerce insan var. Siz de Amerikan vatandaşı olmak için şansınızı deneyebilirsiniz. Ayrıca Amerikan vatandaşlığına geçiş yapabileceğiniz birçok yol var.

Bunlardan ilki ve de artık sizin yapamayacağınız yol: orada dünyaya gelmektir. Ayrıca bu vatandaşlığa şartız geçiş sağlayan tek yöntemdir. Bununla beraber; orduda görev almak, Amerika’da çalışmak, oturma izni almak ya da evlenmek, çocuk doğurmak gibi yöntemler de, vatandaş olabilmenizin yolunu açıyor. Ancak bu yöntemleri kullanabilmek için öncelikle oturma iznine sahip olmalısınız.

Amerika Vatandaşlığına Geçiş İçin Gerekli Evraklar:

 • Vatandaşlık Başvuru Formu:  Vatandaş olmak için dolduracağınız, kişisel bilgilerinizi doğru yazmanız gereken form.
 • Pasapot: İşlenmiş pasaport sayfalarınız dâhil, daha önceki Amerika oturum vizenizin kayıtları.
 • Biyometrik Fotoğraf: 5*5 ölçülerinin öngörüldüğü, gözlüksüz ve de fiziksel ölçütlere uyarak çektirmeniz gereken, arka plan açık tonlu fotoğraf.
 • Doğum Belgesi: Eğer kan bağı ile vatandaş olmak istiyorsanız; Amerika’da doğduğunuzu gösterir doğum belgesi.
 • Oturum İzni Belgesi: En az 5 seneyi aşmış olan oturum belgenizi sunabilirsiniz.  
 • Dil Seviye Belgesi
 • Evlenme Cüzdanı:  Amerikan vatandaşı olan eşinizin kimlik fotokopisine ek olarak, evlenme cüzdanınız.

AMERİKA ERASMUS VİZESİ

Nedir: Üniversite öğrencileri Amerika Birleşik Devletleri’nin herhangi bir değişim programı dahilinde Erasmus vizesi alabilirler. Bu vize; J1 Amerika Değişim programı Vizesi olarak adlandırılır.

Kaç günlük alınabilir: Bu vize; değişim programına bağlı olarak değişebilir.

Nereye Başvurulur: Amerika Konsolosluğu’na şahsen başvuran kişi, değişim programı nedeni ile bu başvuruyu yaptığını ispatlamalıdır.

Amerika Erasmus Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir

 • Pasaport
 • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Diploma Asıllı
 • Hibe Belgesi
 • Kimlik Kartı Fotokopisi
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • İkamet Beyan Dilekçesi: Adres beyanı içeren belge.
 • Rezervasyon Beyanları: Ulaşım sağlanacak aracın ve kalınacak yerin beyanı.
 • DS-160 Formu: Amerika Dış işleri Bakanlığı’nın resmi web sitesinde yer alan formu doldurarak, çıktısını mülakat tarihinde yanınızda bulundurunuz.
 • DS-2019 Formu: Değişim programını gerçekleştiren kurum ya da okul tarafından gönderilir, başvuru sahibi tarafından da doldurularak teslim edilir.
 • Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Erasmus başvurularının, değişim programlarının neticesi açıklandıktan sonra ki 1 ay içerisinde başvurunuzu yapmalısınız.

AMERİKA ÖĞRENCİ VİZESİ

Nedir: Amerika’da ki eğitim programlarına katılmanızın önünü açan izin için başvurmanız gereken vize.

Kaç günlük alınabilir: Öğrenci vizenizi; 6 ay için alabilir, bu süreyi eğitim süresi dahilinde uzatabilirsiniz.

Nereye Başvurulur: Amerika öğrenci vizesi almak için Amerika Konsolosluğu’na başvurunuzu gerçekleştirebilir, Vize Ofisi’nden de bilgi edinebilirsiniz.

Amerika Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir

 • Öğrenci belgesi: Resmi kurumlardan ya da e-devletten alınan, tarihli ve imzalı olarak sunulmalıdır.
 • Pasaport
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Kimlik fotokopileri
 • Biyometrik Fotoğraf: Herhangi bir aksesuarın kişinin görüntüsünde yanıltıcı olmaması gerekmektedir.
 • I-20 Formu: Amerika F1/M1 kapsamında öğrenci vizenizi almak için başvurunuzdan önce I-20 formunu doldurmanız gerekmekte.  Bu form; eğitim almak için gitmek istediğiniz okulun sizi kabul ettiğini ve de Amerika öğrenci vizesi alma amacınızı gösteren bir formdur.
 • Sponsor: Öğrencinin masraflarını karşılayacak olan okul ya da kişi tarafından hazırlanması istenen dilekçe.
 • Kurs-Dil Sertifikası: Dil seviyenizi test eden sınavlara ilişkin sonuçlar ve belgeler.  
 • Öğrenci Vizesi İçin Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Eğitiminizin başlayacağı tarihten; 3  ay öncesinde başvurunuzu yapmalısınız.

AMERİKA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ

Nedir: Amerika’da yaşayan eşiniz, çocuklarınızın ya da kardeşinizin yanına yerleşmek için alınması gereken izin.

Kaç günlük alınabilir: Mülakat sonucu belirlenecek süre; daha sonra oturma izni olarak da başvuru yapılırsa uzatılabilir.

Nereye Başvurulur: Tek yetkili olan Amerikan Konsolosluğu’ndan başvuru alınıyor. Sizden istenecek evraklara ve de yapılacak mülakata dair geniş bilgilendirmeyi ise; tarafınıza yapabiliriz.

Amerika Aile Birleşimi Gerekli Evraklar Nelerdir

 • Başvuru Formu: Amerikan Aile Birleşim vizesi başvurunuzda sunmak üzere; dolduracağınız form.
 • Pasaport: Aile birleşimi için başvuru yaptığınız süreci de kapsayan, yaklaşık 2 senelik izin süreli pasaport.
 • Fotoğraf: 2 adet biyometrik 5*5 büyüklüğünde fotoğraf.  
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi ile Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Fotokopisi
 • Evlenme (varsa)  Kayıt Örneği Formu: Eşiniz Amerikan vatandaşı ise; sunmalısınız.

Ne zaman başvurmak gerekir: Amerika’ya yerleşmek istediğiniz tarihten 8 ile 12 hafta öncesinde başvurunuzu yaparsanız, değerlendirme süresi daha hızlı olabilir.  

OTURUM VE ÇALIŞMA İZNİ

Nedir:  Amerika oturum ve çalışma izinlerine ilişkin alınması şart koşulan vize.  

Kaç Günlük Alınabilir: Amerika Çalışma izni 6 ay ile 3 yıl arasında ki bir süreyi kapsayabilir.

Nereye Başvurulur:  Amerika Büyükelçiliği ve Konsolosluğu’na; oturma ve de Amerika çalışma izni alma amacı ile başvuru iletebilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir

 • DS-160 Formu: Amerika’da yolculuk yapmak, çalışmak ya da oturmak için doldurmanız gereken en önemli formlardan birsi. Bu form ile göçmen olmadığınızın altını çizmelisiniz.
 • Pasaport: Pasaportta aranan özelliklerin başında tahrip olmaması ve de yıpranamamış olması, hala geçerli olması geliyor
 • 5*5 Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği:  Türkiye’de ki adres ve de aile bağlarına ilişkin resmi belge.  
 • Diğer Belgeler: Mesleki tanımın, süresinin, deneyimlerinin ve de kişinin katıldığı projelerin yer aldığı belge, mesleki özgeçmiş, dil sertifikaları ya da sınav sonuç belgeleri. Çalışma vizesi almak isteyenlerin; çalışacağı şirket ya da kuruma ait davet ve niyet mektubu.

Ne zaman başvurmak gerekir: İşe başlama tarihiniz eğer belli ise; o tarihten 3 ay önce yapılabilir.

AMERİKA VİZE REDDİ

Nedenleri Nedir?

Amerika’ya çok farklı kategorilerde vize başvurusu yapma hakkına sahipsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu ise; doğru ve de olumlu değerlendirmeyi alabileceğiniz başvuru kategorisini seçebilmeniz. Biz size bu seçim konusunda geniş deneyimlerimizi sunuyoruz.

Yanlış bir yönlendirme sonucunda; formları yanlış doldurabilir, mülakata iyi hazırlanamayabilir, gerekli başvuru kategorisini yanlış seçmiş olabilirsiniz. Bunun sonucunda da başvurunuz ret cevabı alır. Tüm bu olumsuzlukların önüne ise; Vize Ofisi ile geçebilirsiniz

İtiraz Hakkı: Amerika Büyükelçili ve Konsolosluğu’na itiraz hakkınızı iletme hakkınız var.

İtiraz Şekli: Vize başvurunuzun ret cevabı aldığını öğrendiğinizde Amerika Konsolosluğu’na yazılı olarak itiraz dilekçenizi iletebilirsiniz. 

Ücret İadesi var mı?

Ücret iadesi ile ilgili yürürlükte bulunan bir uygulama bulunmamaktadır.

AMERİKA VİZE ÜCRETLERİ

Amerika’ya herhangi bir nedenle gitmek için hangi yolu seçeceğiniz, başvuru kategorisini de belirliyor. Dolayısı ile bu konuda sizlerle bir görüşme gerçekleştirmeden ücret bilgisi verilmesi doğru olmayacaktır.

Daha güncel bir bilgi alabilmek için Vize Ofisi ile irtibata geçebilir, başvuru süreci için gereken ücreti öğrenebilirsiniz. kategorisi hangisi olursa olsun size özel bir çalışma hazırlanacağından emin olabilirsiniz.

KONSOLOSLUKLAR

ABD İstanbul Başkonsolosluğu

ABD Adana Başkonsoloslu

Ankara ABD Büyükelçiliği

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi