1. Amerika VİZESİ
  2. H1-B ve Amerika H2-A, H2-B, H3 Geçici Çalışma Vizesi
  3. L Şirket İçi Transfer Vizesi
  4. O Olağanüstü Yetenek Vizesi
  5. P Vizesi
  6. Q1 Vizesi (Uluslararası Kültürel Değişim Programı)
  7. R Din Görevlileri Vizesi
  8. I Vizesi (Medya Temsilcileri)
  9. E1 Ticaretçi Vizesi
  10. E2 Yatırımcı Vizesi
  11. Diplomatik ve Resmi Vizeler
  12. Green Card Çekilişi
  13. Green Card Başvuru
  14. Akrabalık Yoluyla Green Card
  15. K Nişanlı Vizesi
  16. Çalışma Yoluyla Green Card
  17. Doğum Yoluyla Vatandaşlık
  18. EB-5 Vizesi (Göçmen Yatırımcı Programı Yoluyla Green Card)
  19. Diğer Kategoriler Yoluyla Green Card
  1. İLETİŞİM
  2. Ankara   0850 228 29 53   ankara@vizeofisi.com
  3. Altunizade   0850 228 29 53   altunizade@vizeofisi.com
  4. Gaziantep   0342 999 3602   gaziantep@vizeofisi.com
  5. Çanakkale   0850 228 29 53   canakkale@vizeofisi.com
  6. Edirne   0850 228 29 53   edirne@vizeofisi.com
  7. Çorlu   0850 228 29 53   corlu@vizeofisi.com
  8. İstanbul   0850 228 29 53   istanbul@vizeofisi.com
  9. Bursa   0850 228 29 53   bursa@vizeofisi.com
  10. Konya   0850 228 29 53   konya@vizeofisi.com
  11. Adana   0850 228 29 53   adana@vizeofisi.com
  12. Kayseri   0850 228 29 53   kayseri@vizeofisi.com
  13. Diyarbakır   0850 228 29 53   diyarbakir@vizeofisi.com
  14. İzmir   0850 228 29 53   izmir@vizeofisi.com
  15. Antalya   0850 228 29 53   antalya@vizeofisi.com
  16. Trabzon   0850 228 29 53   trabzon@vizeofisi.com
  17. Şanlıurfa   0850 228 29 53   sanliurfa@vizeofisi.com
  18. Hatay   0850 228 29 53   hatay@vizeofisi.com
  19. Kahramanmaraş   0850 228 29 53   kahramanmaras@vizeofisi.com
  20. Elazığ   0850 228 29 53   elazig@vizeofisi.com
  21. Mersin   0850 228 29 53   mersin@vizeofisi.com
Amerika Vatandaşlık İşlemleri

Amerika Vatandaşlık

Amerika Vatandaşlık İşlemleri

 

Amerika’ da yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilerin Amerika vatandaşlığına geçiş yapabilmesi için çok fazla yöntem bulunmaktadır. Vatandaşlığa geçiş işlemi, bir ülkenin vatandaşının kendi özgür ve hür iradesi doğrultusunda karar vermesi gereken işlemdir. Bu özgür iradeyi kullanarak Amerika vatandaşlığına geçmek isteyen kişilerin ise belirli prosedürleri gerçekleştirmesi gerekmektedir.

 

Amerika Vatandaşlığı için Gereken Kriterler

 

Amerika’ da özel durumlar içerisinde 4 yıl, genel değerlendirme için ise 8 yıl Amerika’ da geçici ikamet izni ile yaşamak gereklidir.

 

Süresiz olarak ya da sınırlı olarak Amerika oturum izni sahibi olmak

 

Süresiz oturma izni alabilmek için 18 yaş sınırı bulunmaktadır.

 

 Aile birleşimi kapsamında Amerika vatandaşlık işlemlerine başvuruda bulunuyor ise, eşin de Amerika Hükümeti tarafından belirlemiş olduğu şartları sağlaması gerekmektedir.

 

Vatandaşlık başvurusunda bulunan kişinin sabıka kaydının temiz olması gerekmektedir.

 

Amerika vatandaşlığı için başvuruda bulunan kişilerin Amerika yabancı dil sınavını geçmesi gerekmektedir. Bu dil sınavından geçer belge alamayan kişilerin vatandaşlık işlem başvuruları reddedilecektir.

 

Amerika Hükümeti anayasal düzenine bağlılık yemini etmek ve bu yemini imzalamak gereklidir. Başvuru sahibinin anayasal düzene aykırı tutum ve davranışlarının bulunmaması gerekmektedir.

 

Amerika vatandaşlık işlemleri konusunda, başvuru sahibinin 18 yaşından küçük çocuğuna da vatandaşlık verilmesini garanti altına almaktadır. Bu sayede aile bütünlüğünün korunması ve aile birleşiminin yasalara uygun şekilde oluşması sağlanmaktadır.

 

Çocuklar için Amerika Vatandaşlığı Başvuru İşlemleri

 

Amerika vatandaşı ile evlenmiş ya da aile birleşiminden dolayı Amerika vatandaşlığına geçmek isteyen 21 yaşından büyük olan bireylerin 18 yaşından küçük olan çocukları için Amerika vatandaşlığı başvuru işlemleri yapılmaktadır. Bu işlemler ilk olarak bulunulan bölgedeki yetkili kılınan Amerika temsilciliğine ardından Amerika sınırları içerisinde resmi olarak bulunulan süre zarfı içinde de Amerika Göçmenlik bürosuna yapılmalıdır. 18 yaşından küçük çocukların ebeveynleri ile birlikte bu başvuruyu ilgili yerlere yapması gerekmektedir. Başvuru için gerekli belgelerin tam ve net olarak başvuru temsilciliği ya da göçmenlik bürosundan alınması mümkündür.