1. Amerika VİZESİ
  2. H1-B ve Amerika H2-A, H2-B, H3 Geçici Çalışma Vizesi
  3. L Şirket İçi Transfer Vizesi
  4. O Olağanüstü Yetenek Vizesi
  5. P Vizesi
  6. Q1 Vizesi (Uluslararası Kültürel Değişim Programı)
  7. R Din Görevlileri Vizesi
  8. I Vizesi (Medya Temsilcileri)
  9. E1 Ticaretçi Vizesi
  10. E2 Yatırımcı Vizesi
  11. Diplomatik ve Resmi Vizeler
  12. Green Card Çekilişi
  13. Green Card Başvuru
  14. Akrabalık Yoluyla Green Card
  15. K Nişanlı Vizesi
  16. Çalışma Yoluyla Green Card
  17. Doğum Yoluyla Vatandaşlık
  18. EB-5 Vizesi (Göçmen Yatırımcı Programı Yoluyla Green Card)
  19. Diğer Kategoriler Yoluyla Green Card
  1. İLETİŞİM
  2. Ankara İletişim Bilgileri   0850 228 4353   ankara@vizeofisi.com
  3. Altunizade Yurt Dışı Vize   0850 228 4353   altunizade@vizeofisi.com
  4. Gaziantep İletişim Bilgileri   0850 228 4353   gaziantep@vizeofisi.com
  5. Çanakkale İletişim Bilgileri   0850 228 4353   canakkale@vizeofisi.com
  6. Edirne İletişim Bilgileri   0850 228 4353   edirne@vizeofisi.com
  7. Çorlu İletişim Bilgileri   0850 228 4353   corlu@vizeofisi.com
  8. İstanbul İletişim Bilgileri   0850 228 4353   istanbul@vizeofisi.com
  9. Bursa İletişim Bilgileri   0850 228 4353   bursa@vizeofisi.com
  10. Konya İletişim Bilgileri   0850 228 4353   konya@vizeofisi.com
  11. Adana İletişim Bilgileri   0850 228 4353   adana@vizeofisi.com
  12. Kayseri İletişim Bilgileri   0850 228 4353   kayseri@vizeofisi.com
  13. Diyarbakır İletişim Bilgileri   0850 228 4353   diyarbakir@vizeofisi.com
  14. İzmir İletişim Bilgileri   0850 228 4353   izmir@vizeofisi.com
  15. Antalya İletişim Bilgileri   0850 228 4353   antalya@vizeofisi.com
  16. Trabzon İletişim Bilgileri   0850 228 4353   trabzon@vizeofisi.com
  17. Şanlıurfa İletişim Bilgileri   0850 228 4353   sanliurfa@vizeofisi.com
  18. Hatay İletişim Bilgileri   0850 228 4353   hatay@vizeofisi.com
  19. Kahramanmaraş İletişim Bilgileri   0850 228 4353   kahramanmaras@vizeofisi.com
  20. Elazığ İletişim Bilgileri   0850 228 4353   elazig@vizeofisi.com
  21. Mersin İletişim Bilgileri   0850 228 4353   mersin@vizeofisi.com
amerika-diger-kategoriler-yoluyla-green-card

Amerika Diğer Kategoriler Yoluyla Green Card

Amerika Vatandaşlık İşlemleri

Amerika’ da yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilerin Amerika vatandaşlığına geçiş yapabilmesi için çok fazla yöntem bulunmaktadır. Vatandaşlığa geçiş işlemi, bir ülkenin vatandaşının kendi özgür ve hür iradesi doğrultusunda karar vermesi gereken işlemdir.

Bu özgür iradeyi kullanarak Amerika vatandaşlığına geçmek isteyen kişilerin ise belirli prosedürleri gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Amerika Vatandaşlığı için Gereken Kriterler

  • Amerika’ da özel durumlar içerisinde 4 yıl, genel değerlendirme için ise 8 yıl Amerika’ da geçici ikamet izni ile yaşamak gereklidir.

  • Süresiz olarak ya da sınırlı olarak Amerika oturum izni sahibi olmak
  • Süresiz oturma izni alabilmek için 18 yaş sınırı bulunmaktadır.
  •  Aile birleşimi kapsamında Amerika vatandaşlık işlemlerine başvuruda bulunuyor ise, eşin de Amerika Hükümeti tarafından belirlemiş olduğu şartları sağlaması gerekmektedir.
  • Vatandaşlık başvurusunda bulunan kişinin sabıka kaydının temiz olması gerekmektedir.
  • Amerika vatandaşlığı için başvuruda bulunan kişilerin Amerika yabancı dil sınavını geçmesi gerekmektedir. Bu dil sınavından geçer belge alamayan kişilerin vatandaşlık işlem başvuruları reddedilecektir.
  • Amerika Hükümeti anayasal düzenine bağlılık yemini etmek ve bu yemini imzalamak gereklidir. Başvuru sahibinin anayasal düzene aykırı tutum ve davranışlarının bulunmaması gerekmektedir.
  • Amerika vatandaşlık işlemleri konusunda, başvuru sahibinin 18 yaşından küçük çocuğuna da vatandaşlık verilmesini garanti altına almaktadır. Bu sayede aile bütünlüğünün korunması ve aile birleşiminin yasalara uygun şekilde oluşması sağlanmaktadır.

Çocuklar için Amerika Vatandaşlığı Başvuru İşlemleri

Amerika vatandaşı ile evlenmiş ya da aile birleşiminden dolayı Amerika vatandaşlığına geçmek isteyen 21 yaşından büyük olan bireylerin 18 yaşından küçük olan çocukları için Amerika vatandaşlığı başvuru işlemleri yapılmaktadır.

Bu işlemler ilk olarak bulunulan bölgedeki yetkili kılınan Amerika temsilciliğine ardından Amerika sınırları içerisinde resmi olarak bulunulan süre zarfı içinde de Amerika Göçmenlik bürosuna yapılmalıdır. 18 yaşından küçük çocukların ebeveynleri ile birlikte bu başvuruyu ilgili yerlere yapması gerekmektedir.

Başvuru için gerekli belgelerin tam ve net olarak başvuru temsilciliği ya da göçmenlik bürosundan alınması mümkündür.