C Amerika Transit Vizesi

Amerika C Transit Vizesi

C Amerika Transit Vizesi

Herhangi bir dünya ülkesinden yola çıkan ve uluslararası hava yollarını veya deniz sularını kullanacak olan uçak veya gemiler eğer Amerika Birleşik Devletleri’ne uğrayacaklarsa veya Amerika Birleşik Devletlerinden kalkacak olan bir gemi veya uçakta yer alacak kişiler bu vizeyi talep etmeleri gerekmektedir. Bu vize başvurusunda planlanana seyahat bilgilerini, Amerika Birleşik Devletlerine tahmini ve varış ve ayrılış tarihlerinin belirtilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte Amerika’da geçirilecek süre boyunca yeme, içme ve barınma gibi giderlerinizi karşılamaya yetecek kadar maddi varlığınızın olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir.

Amerika Transit Vizesi için Gereken Belgeler

Seyahatler konusunda amacınıza yönelik evrak sunmanız başvurunuzun onaylanabilir olması için çok önemlidir. C Amerika Transit vizesi de bu noktada önemli yapıda olup, mutlaka doğru belgeler doğru şekilde sunulmalıdır. Eksik belgeler yüzünden başvurunuzun ret edilmesi zaman ve para kaybına aynı anda sebep olacağı için ciddi mağduriyetler söz konusu olabilir. Riske etmeme  adına belgeleri eksiksiz sunmanız sizin için daha iyi olacaktır. C Amerika Transit Vizesi için Gereken Belgeler listesi şu şekildedir;

  • DS 160 Formu (İnternetten doldurulması gereken bu form çok dikkatli şekilde ve hataya mahal vermeyecek düzeyde hazır hale getirilmelidir.)
  • Nüfus cüzdan fotokopisi hem arka yüzeyi hem de ön yüzeyi sunulmalı ve üzerinde T.C. kimlik numarası bulunmalıdır.
  • Pasaport  (Seyahat başlangıcından itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır. Bunun dışında yeni vize için en az 2 boş sayfanın da bulunması önemlidir. Yıpranmış ya da yırtık pasaportların yenilenmesi daha doğru olacaktır.
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (50 x 50 mm boyutlarında olmalı ve güncel halinizi yansıtmalıdır. Ayrıca arka fonunun beyaz olması çok önemlidir.)
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Tam ve açık adres ve aile bilgilerini barındıran türden olmalıdır.)
  • Şahsi Vize Talep Dilekçesi (Konsolosluk makamına yazılacak, seyahat planının ve amacının belirtildiği, Amerika Birleşik Devletlerinde bulunulan süre içerisinde ki bütün harcamalarının kendisi tarafından karşılanacağını beyan eden yapıya sahip olmalıdır.)
  • Amerika üzerinden gidilecek ülkeye giriş biletinin fotokopisi ibraz edilmelidir.
  • Amerika üzerinden gidilecek ülkenin vizesi veya ülkeye giriş iznini gösteren belgenin sunulması elzemdir.

Amerika Transit Vizesi Başvurularında Dikkat Edilecek Hususlar

Belirli bir süreyi kapsayan bu vize zamanlamasının çok iyi yapılması gerekir. Bunun sebebi ise transit olarak geçiş amacı gütmesi ve kısa sürede ülkeden çıkacak olmanızdır. Başvurunuzu mutlaka dikkatli şekilde yapmalı ve aksi hallere izin vermemelisiniz. Asıl gitmek istediğiniz ülke için yaptığınız işlemlerin ve bedellerin boşa gitmemesi açısından çok önemlidir. Seyahatin önemli noktalarından bir tanesi olduğu için kendinizi çok iyi ifade etmeli ve doğru bilgi sunmalısınız. Güvenlik açısından değerlendirme yapıldığı için belgelerin doğruluğuna çok dikkat etmek gerekir. Geçişler konusunda ülkelerin büyük bir çoğunluğu kolaylık sağlasa da evrakların yetersizliği sizi sıkıntıya düşürebilir. Bu tür hallerle karşılaşmama adına bizlerle iletişime geçip ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Amerika transit vizesi ile alakalı tüm etkenler size aktarılarak hataların önüne geçilmektedir.

Günübirlik vizelerin esaslarını bilmeden hareket etmek sizin açınızdan çok önemlidir. Belki 2 saat belki 24 saat transit geçişlerde beklemeniz söz konusu olabileceği için Amerika transit vizesi 48 saat olarak verilmektedir. Transfer esnasında oluşabilecek olumsuzluklara karşı bu tür etkenler olması oldukça önemlidir. Geçişler de sıkıntı çekmeme adına uçak biletlerinizin sürelerine dikkat etmelisiniz. Bekleme süresi ve olası rötar süreleri bu noktada çok önemlidir

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi