Bangladeş Oturum İzni

Bangladeş Oturum

Bangladeş Oturum İzni

Bangladeş oturum izni haklarını kullanmak isteyen vatandaşlar Bangladeş vize ofisimiz aracılığıyla bu işlemlerini yerine getirebilirler. Bu konuda danışmanlık görevimizi en iyi şekilde yerine getirerek, gerekli desteği sağlıyoruz. Oturma izni ile ilgili olarak sizlere sunulan başvuru formlarını doğru bilgiler ve eksiksiz şekilde vize ofisimize sunmalısınız.

Ardından gereken evrakları ve kuralları sizlere açıklıyoruz. Oturum izni ile ilgili olarak daha fazla bilgi almak isteyen kişiler vizeofisi.com adresimizi ziyaret edebilirler.

Bangladeş Oturum İzni Hakkında Bilgi

Bangladeş sınırları içerisinde 6 aydan fazla uzun sürecek oturum izni ve vize işlemleri için Bangladeş oturum izni hakkından yararlanılması gerekmektedir. Bangladeş’te uzun süreli oturum izni almak için pek çok önemli kurallar ve sunulması istenen evraklar bulunmaktadır.

Bangladeş aile birleşimi de aynı şekilde diğer vize çeşitleri gibi birçok belge ve kanunu da yanında getirmektedir. Bangladeş de oturum izni almanın en kolay yolu aile birleşimi olmasıdır. Aile birleşiminden kasıt her iki ülke de eş, çocuk ya da ebeveynlerin olmasıdır.

Bangladeş Oturum İzni İçin Gereken Evraklar

Bangladeş oturum izni için gerekli olan evraklar şunlardır:

 • He iki ülkenin nüfus müdürlüklerinden alınması gereken belgeler vardır. Doğum belgesi kimlik gibi belgeler kişiler arasındaki akrabalık ilişkisinin anlaşılması için gereklidir.
 • Bangladeş de yaşayan kişinin eşi, çocuğu ya da ebeveyni Türkiye de yaşıyor ise Türkiye de yaşadığını gösteren belgelerde eklenmelidir.
 • Hangi ülke de yaşanıyorsa o ülkedeki adres bilgileri ve yasal ikamet belgeleri eklenmelidir
 • Evlilik olması halinde evlilik cüzdanı, çocuk olması halinde doğum belgesi, ebeveynlerden biri ya da ikisi olması halinde ise vukuatlı nüfus örneği ile akrabalık derecesinin ispat edilmesi beklenmektedir.
 • Başvuru yapan kişiye ait doğum belgesi hem İngilizce hem de Türkçe olarak yazılmış olması gerekmektedir. Bu belge Türkiye de Nüfus müdürlüğünden Bangladeş de ise Aile bakanlığından temin edilmelidir.
 • Oturum izni için sponsor olan kişi eş ise mutlaka evlilik cüzdanı belgeler içerisinde yer almalıdır
 • Her iki tarafa da ait kimlik fotokopileri
 • Çocuklar için okuldan alınmış olan başvuru belgesi mutlaka olması gereken evraklardan biridir.
 • Şayet çocukların anne ya da babası ölmüş ise ölüm belgeleri ibraz edilmelidir
 • Kişiler arasında ki akrabalık 3. Derece ise sponsor olacak kişinin finansal durumunu ispatlayacak evraklar
 • Hem Türkiye de hem de Bangladeş de ikamet hakkın bulunanların kimlik fotokopileri
 • Her iki ülke adına ikamet etme izini olanların ailelerinin kimlik bilgileri fotokopisi.
 • Uçuş rezervasyon bilgileri.
 • Başvuran kişinin gerekli olan aşıları olduğunu ispatlayan doktor raporu bulundurması gerekmektedir.
 • Listede yer alan belgeler Türkiye de hazırlanıyorsa İngilizce ve Türkçe yazılmış olarak beyan edilmesi gerekir. Bangladeş de yazılıyor ise Bangladeş dilince ve İngilizce olarak beyan edilmesi gerekir.

Bangladeş Oturum izni Almak Zor mu?

Bangladeş oturum izni alabilmek için istenen belgeler biraz karmaşık görünse de aslında akrabalık ilişkisine yönelik her türlü belgenin hem Türkçe hem de İngilizce olarak hazırlanıp sunulması oturum izninin alınmasında büyük katkısı olacaktır.  Hem Bangladeş de hem de Türkiye de yaşayan bireylerin doğum kayıtları, ikamet ettikleri adres bilgileri belge olarak dosyaya eklenmelidir.

Bangladeş oturum izni alınabilmesi için Bangladeş de yaşayan aile bireyinin sponsor olması istenmektedir. Başvuran kişiye sponsor olduğunu ifade eden sponsorluk dilekçesinin ekine maddi durumunu gösteren belgeleri de mutlaka eklenmesi beklenmektedir.

Bangladeş vize ofisi olarak sizlere oturum izni için başvuru imkanını sunuyoruz. Gereken başvuru formu doldurulduktan sonra talep edilen evrakların eksiksiz olmasına özen gösteriniz. Bangladeş vizeleri için tüm bilgileri öğrenmek adına vizeofisi.com adresimizden yararlanabilirsiniz.

 1. Bangladeş VİZESİ
 2. Çalışma Vizesi
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi