Benin Vize Formu

Benin Form ve Dilekçe

Benin Vize Formu

 

Benin vize formu, Benin seyahati gerçekleştirmek için Benin ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Benin Vize Formu, Benin Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Benin vize başvuru formu, Benin vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Benin vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Benin vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir. Benin ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Benin vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Benin vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Benin İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Benin vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Benin’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Benin’ ya giriş işlemleri Benin sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Benin Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Benin vize başvuru merkezlerinden ya da Benin Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Benin vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Benin vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Benin vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi