• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Bhutan Vizesi

Bhutan vize istiyor mu; Bhutan Türkiye’den umumi, hizmet, hususi ve diplomatik vize başvurularını kabul etmektedir. Vizesiz geçiş prosedüre uygunluk taşımamaktadır. Türkiye vatandaşları için sınır kapısında vize uygulamasına yer verilirken, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti elçiliği üzerinden başvuru yapılabilir.

Bhutan gitmek için vize prosedüründe, eksiksiz evrak düzenlemesi ve başvuru şartları yer almaktadır. Bhutan vize başvurusu için elçilik üzerinden gidiş nedeninizi belirten dilekçe ve formla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bhutan Vizesi

Bhutan vize evrakları için elçilik sizden, pasaport en az 2 sayfası boş, 2 adet biyomertik fotoğraf, vize harç bedeli, 3 aylık maaş dokumanı ve 3 aylık aktif hesap dokumanı da istemektedir. Nüfus kaydıyla birlikte ıslak imzalı belgeler, elçilik üzerinden teslim edilmelidir.

Bhutan vizesi için elçilik ve kapıda vize uygulamalarında Bhutan vize ücreti, harç bedeli olarak yansıtılmaktadır. Vize başvurusu sırasında rezervasyon belgeleriniz ve harç bedeli dekontunuzla birlikte yanınızda olmalıdır.

Vize ofisi size Bhutan gidişleriniz için rezervasyon ve belge düzenleme işlemlerinde destek olarak, yanınızda olacaktır.

Kategoride Ara
Bhutan Vizesi Hakkında
Bhutan vize ücret bilgileri;

Ticari vize 40 USD

Turistik vize 40 USD

Özel amaçlı vize 40 USD

Bu ücretlere ek olarak seyahat, vize işlem ve evrak ücretleri de eklenir.
Türkiye’de Bhutan Konsolosluğu bulunmaz. Bu nedenle vize onayının Bhutan Dışişleri Bakanlığı üzerinden alınması gerekir. Sınırda vize uygulaması olduğu için başvuru sahipleri bakanlıktan onay alarak vize alabilirler. Ticari amaçlı vize almak isteyenler Bhutan Ticaret Odası’ndan onay almaları durumunda sınırda vizelerini teslim alabilirler. Özel amaçlı vize alacak olan kişiler ise direkt Bhutan Dışişleri Bakanlığı’ndan onay alırlar. Bunun dışında ülkeye ziyaret turistik amaçla olursa yetkili turizm şirketlerinden yararlanılabilir.
whatsapp