Birleşik Arap Emirlikleri Konsoloslukları

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluk

Birleşik Arap Emirlikleri Konsoloslukları

                                                               

İstanbul Başkonsolosluğu

 

İstanbul ve çevresinde bulunan Marmara Bölgesi illeri Birleşik Arap Emirlikleri Başkonsolosluğu başvuruları (Kocaeli, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul) buraya yapılmaktadır.

 

Ankara Büyükelçiliği

 

Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği Ankara Görev Yerleri:

 

Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Afyon, Antalya, Ardahan, Çankırı, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Bartın, Bayburt, Burdur, Karabük, Erzurum, Trabzon, Samsun, Sinop, Adana, Mersin, Hatay, Diyarbakır, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Şanlıurfa illerinde ikamet eden kişiler Birleşik Arap Emirlikleri ilgili vize başvurusu için Ankara Büyükelçiliği’ ne başvuruda bulunabilir.

 

İzmir Fahri Konsolosluğu

 

Birleşik Arap Emirlikleri İzmir Fahri Konsolosluğu çalışmalarını İzmir’ de yürütmektedir. İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliğine bağlı hizmet sunmaktadır. Diplomatik vasfa sahip değildir. Birleşik Arap Emirlikleri’ ya seyahat etmek amacı ile Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuru işlemi gerçekleştiren kişilerin vize kabul ya da ret yetkisine sahip değildir. Sadece İzmir Fahri Konsolosluğu aracılığı ile Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği, Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Başkonsolosluğu ve diğer resmi Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluklarından destek alabilme yetkisine sahiptir.

 

Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Fahri Konsolosluğu, sadece fahri işlemler için Gaziantep Ankara Büyükelçiliği ve Gaziantep İstanbul Başkonsolosluğundan yetki alabilmektedir. Birlikte ortak bir çalışma yapabilmekte ancak tek başına vize işlemleri sürecinde karar verme merci olarak çalışmamaktadır.

 

 

Alanya Fahri Konsolosluğu

 

Alanya Fahri Konsolosluğu, sadece fahri işlemler için Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği ve Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Başkonsolosluğundan yetki alabilmektedir. Birlikte ortak bir çalışma yapabilmekte ancak tek başına vize işlemleri sürecinde karar verme merci olarak çalışmamaktadır.

 

Antalya Fahri Konsolosluğu

 

Antalya Fahri Konsolosluğu, Antalya ve çevresinde bulunan illerdeki Birleşik Arap Emirlikleri seyahatleri için vize başvurularını kabul etmek ve bu başvuruları İstanbul Başkonsolosluğu’ na iletmek amacı ile yetkilenmiştir. Antalya Fahri Başkonsolosluğu Antalya’ da bulunmaktadır. Vize başvuru işlemlerinde kabul ya da ret işlemine dair bir yetkisi bulunmamaktadır.

 

Mersin Fahri Konsolosluğu

 

Mersin Fahri Konsolosluğu, Birleşik Arap Emirlikleri vize türleri ve işlemlerine ilişkin herhangi bir diplomatik vasıf sahibi değildir. Bununla beraber mersin’ de ikamet eden ve Birleşik Arap Emirlikleri’ ya seyahat etmek amacı ile vize başvuru işlemleri gerçekleştirmek isteyen kişilerin başvurularını kabul ederek, İstanbul Başkonsolosluğu’ na iletmektedir.

 

Marmaris Fahri Konsolosluğu

 

Türkiye’ de ikamet eden Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının pasaport ve kimlik işlemleri, doğum, ölüm, evlilik işlemleri için belge düzenleme, noter işlemleri için belge düzenleme konusunda yardımcı olmaktadır. Bunun yanında Birleşik Arap Emirlikleri’ ya seyahat etmek isteyen yolcuların vize işlemleri için Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Başkonsolosluğu ve Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliğinden destek almaktadır.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi