Birleşik Arap Emirlikleri ( Dubai ) Vize İşlemleri

Birleşik Arap Emirlikleri Vize İşlemleri

Birleşik Arap Emirlikleri ( Dubai ) Vize İşlemleri

 

Birleşik Arap Emirlikleri vize işlemleri belirli prosedürlerden oluşan kapsamlı hizmet sunan bir işlem sürecidir. Kişilerin Birleşik Arap Emirlikleri seyahatlerini gerçekleştirmek amacı ile sağlamış olduğu temel destekleri sunmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri seyahatinin gerçekleşmesi amacı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bordo pasaport sahibi kişilerin Birleşik Arap Emirlikleri vize işlemlerini eksiksiz olarak yerine getirmek yükümlülüğü bulunmaktadır. Hatasız ve eksiksiz bir şekilde sunulan Birleşik Arap Emirlikleri vize işlemleri evrakları ile birlikte profesyonel bir şekilde hazırlanmış olan vize işlemleri başvurularının Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu tarafından onaylanması muhtemeldir.

 

Birleşik Arap Emirlikleri ( Dubai ) Vize İşlemleri Genel Prosedürler

 

Birleşik Arap Emirlikleri vize işlemleri başvuruları için belirli başvuru belgeleri bulunması gerekmektedir. Belgelerin her zaman güncel tutulması gerekmektedir. Özellikle her vize türü için istenilen ortak belgeler bulunmaktadır. Bunlar fotoğraf ve pasaport ve biyometrik veri işlemleridir.. Kişilerin fotoğraflarının her zaman 35x45 mm. ebatlarında biyometrik fotoğraf kriterlerine uygun olarak sunulması gerekmektedir.

Pasaportların ise, son on yıl içerisinde alınmış olması ve seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir. İlgili pasaportların en az iki sayfasının vize basılabilmesi için işlenmemiş olması gerekmektedir. Varsa kişinin eski pasaportlarının da Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuru işlemleri için, sunulması gerekmektedir. Bu kural Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuru işlemleri hususunda bütün vize işlemlerinde geçerlilik arz etmektedir.

Dubai vizesi

Biyometrik veri girişi için kişinin vize merkezine gelerek sağ el beş parmak ve sol el beş parmak olmak üzere toplam on parmak izi vermesi ve bu parmak izinin de biyometrik fotoğraf ile tanımlanarak, biyometrik veri girişi oluşturmaları gerekmektedir. Bu işlem beş yıl güncelliğini koruyacaktır.

Beş yıl içerisinde başka bir ülkeye gitmiş ve bu giderken biyometrik veri girişi tanımlamış olsa dahi, kişilerin Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu için bu işlemi yapmasına gerek bulunmamaktadır. Parmak izi alımının mümkün olmadığı durumlar ile birlikte 6 yaşından küçük çocukların biyometrik veri girişi alımı yapılmamaktadır. Bu iki grup da bu uygulamadan muaf tutulmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri vize işlemleri genel prosedürleri kısa süreli vize türü ve uzun süreli vize türlerinde genel kuralları kapsamaktadır.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi