Bosna Hersek Vize Formu

Bosna Hersek Form ve Dilekçe

Bosna Hersek Vize Formu

 

Bosna Hersek vize formu, Bosna Hersek seyahati gerçekleştirmek için Bosna Hersek ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Bosna Hersek Vize Formu, Bosna Hersek Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Bosna Hersek vize başvuru formu, Bosna Hersek vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Bosna Hersek vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Bosna Hersek vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Bosna Hersek ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Bosna Hersek vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Bosna Hersek vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Bosna Hersek vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Bosna Hersek’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Bosna Hersek’ ya giriş işlemleri Bosna Hersek sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Bosna Hersek Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Bosna Hersek vize başvuru merkezlerinden ya da Bosna Hersek Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Bosna Hersek vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Bosna Hersek vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Bosna Hersek vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
Şükran akdemir 2020-07-23 17:40:35 Cevabı Görüntüle
Dedem Bosna doğumlu ben torunuyum annem babam vefat etti çifte vatandaşlık için başvuru da bulunabilir miyim Bosna için