Bosna Hersek Konsoloslukları

Bosna Hersek Konsolosluk

Bosna Hersek Konsoloslukları

 

İstanbul Başkonsolosluğu

 

İstanbul ve çevresinde bulunan Marmara Bölgesi illeri Bosna Hersek Başkonsolosluğu başvuruları (Kocaeli, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul) buraya yapılmaktadır.

 

Ankara Büyükelçiliği

 

Bosna Hersek Büyükelçiliği Ankara Görev Yerleri:

 

Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Afyon, Antalya, Ardahan, Çankırı, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Bartın, Bayburt, Burdur, Karabük, Erzurum, Trabzon, Samsun, Sinop, Adana, Mersin, Hatay, Diyarbakır, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Şanlıurfa illerinde ikamet eden kişiler Bosna Hersek ilgili vize başvurusu için Ankara Büyükelçiliği’ ne başvuruda bulunabilir.

 

İzmir Fahri Konsolosluğu

 

Bosna Hersek İzmir Fahri Konsolosluğu çalışmalarını İzmir’ de yürütmektedir. İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Bosna Hersek Büyükelçiliğine bağlı hizmet sunmaktadır. Diplomatik vasfa sahip değildir. Bosna Hersek’ ya seyahat etmek amacı ile Bosna Hersek vize başvuru işlemi gerçekleştiren kişilerin vize kabul ya da ret yetkisine sahip değildir. Sadece İzmir Fahri Konsolosluğu aracılığı ile Bosna Hersek Ankara Büyükelçiliği, Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu ve diğer resmi Bosna Hersek Konsolosluklarından destek alabilme yetkisine sahiptir.

 

Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Fahri Konsolosluğu, sadece fahri işlemler için Gaziantep Ankara Büyükelçiliği ve Gaziantep İstanbul Başkonsolosluğundan yetki alabilmektedir. Birlikte ortak bir çalışma yapabilmekte ancak tek başına vize işlemleri sürecinde karar verme merci olarak çalışmamaktadır.

 

 

Alanya Fahri Konsolosluğu

 

Alanya Fahri Konsolosluğu, sadece fahri işlemler için Bosna Hersek Ankara Büyükelçiliği ve Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğundan yetki alabilmektedir. Birlikte ortak bir çalışma yapabilmekte ancak tek başına vize işlemleri sürecinde karar verme merci olarak çalışmamaktadır.

 

Antalya Fahri Konsolosluğu

 

Antalya Fahri Konsolosluğu, Antalya ve çevresinde bulunan illerdeki Bosna Hersek seyahatleri için vize başvurularını kabul etmek ve bu başvuruları İstanbul Başkonsolosluğu’ na iletmek amacı ile yetkilenmiştir. Antalya Fahri Başkonsolosluğu Antalya’ da bulunmaktadır. Vize başvuru işlemlerinde kabul ya da ret işlemine dair bir yetkisi bulunmamaktadır.

 

Mersin Fahri Konsolosluğu

 

Mersin Fahri Konsolosluğu, Bosna Hersek vize türleri ve işlemlerine ilişkin herhangi bir diplomatik vasıf sahibi değildir. Bununla beraber mersin’ de ikamet eden ve Bosna Hersek’ ya seyahat etmek amacı ile vize başvuru işlemleri gerçekleştirmek isteyen kişilerin başvurularını kabul ederek, İstanbul Başkonsolosluğu’ na iletmektedir.

 

Marmaris Fahri Konsolosluğu

 

Türkiye’ de ikamet eden Bosna Hersek vatandaşlarının pasaport ve kimlik işlemleri, doğum, ölüm, evlilik işlemleri için belge düzenleme, noter işlemleri için belge düzenleme konusunda yardımcı olmaktadır. Bunun yanında Bosna Hersek’ ya seyahat etmek isteyen yolcuların vize işlemleri için Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu ve Bosna Hersek Ankara Büyükelçiliğinden destek almaktadır.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
Şükran akdemir 2020-07-23 17:40:35 Cevabı Görüntüle
Dedem Bosna doğumlu ben torunuyum annem babam vefat etti çifte vatandaşlık için başvuru da bulunabilir miyim Bosna için
Kamil d 2020-08-02 11:43:16 Cevabı Görüntüle
Annem haric annemin soyu bosna hersek dogumlu benim hakkım varsa vatandaşlık almak istiyorum saygılarla