1. Burkina Faso VİZESİ
  2. Ticari Vize Dilekçe Örneği
  3. Turistik Vize Dilekçe Örneği
  4. Vize Başvuru Formu
  5. Vize İşlem Takip Belgesi
  1. İLETİŞİM
  2. Ankara İletişim Bilgileri   0850 228 4353   ankara@vizeofisi.com
  3. Altunizade Yurt Dışı Vize   0850 228 4353   altunizade@vizeofisi.com
  4. Gaziantep İletişim Bilgileri   0850 228 4353   gaziantep@vizeofisi.com
  5. Çanakkale İletişim Bilgileri   0850 228 4353   canakkale@vizeofisi.com
  6. Edirne İletişim Bilgileri   0850 228 4353   edirne@vizeofisi.com
  7. Çorlu İletişim Bilgileri   0850 228 4353   corlu@vizeofisi.com
  8. İstanbul İletişim Bilgileri   0850 228 4353   istanbul@vizeofisi.com
  9. Bursa İletişim Bilgileri   0850 228 4353   bursa@vizeofisi.com
  10. Konya İletişim Bilgileri   0850 228 4353   konya@vizeofisi.com
  11. Adana İletişim Bilgileri   0850 228 4353   adana@vizeofisi.com
  12. Kayseri İletişim Bilgileri   0850 228 4353   kayseri@vizeofisi.com
  13. Diyarbakır İletişim Bilgileri   0850 228 4353   diyarbakir@vizeofisi.com
  14. İzmir İletişim Bilgileri   0850 228 4353   izmir@vizeofisi.com
  15. Antalya İletişim Bilgileri   0850 228 4353   antalya@vizeofisi.com
  16. Trabzon İletişim Bilgileri   0850 228 4353   trabzon@vizeofisi.com
  17. Şanlıurfa İletişim Bilgileri   0850 228 4353   sanliurfa@vizeofisi.com
  18. Hatay İletişim Bilgileri   0850 228 4353   hatay@vizeofisi.com
  19. Kahramanmaraş İletişim Bilgileri   0850 228 4353   kahramanmaras@vizeofisi.com
  20. Elazığ İletişim Bilgileri   0850 228 4353   elazig@vizeofisi.com
  21. Mersin İletişim Bilgileri   0850 228 4353   mersin@vizeofisi.com
Burkina Faso Vize Formu

Burkina Faso Form ve Dilekçe

Burkina Faso Vize Formu

 

Burkina Faso vize formu, Burkina Faso seyahati gerçekleştirmek için Burkina Faso ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Burkina Faso Vize Formu, Burkina Faso Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Burkina Faso vize başvuru formu, Burkina Faso vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Burkina Faso vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Burkina Faso vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir. Burkina Faso ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Burkina Faso vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Burkina Faso vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Burkina Faso İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Burkina Faso vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Burkina Faso’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Burkina Faso’ ya giriş işlemleri Burkina Faso sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Burkina Faso Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Burkina Faso vize başvuru merkezlerinden ya da Burkina Faso Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Burkina Faso vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Burkina Faso vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Burkina Faso vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi