ÇEK CUMHURİYETİ VİZE İŞLEMLERİ

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; Çek Cumhuriyeti vizesi almayı amaçlayan Türk vatandaşlarının taleplerini 2020 vize şartlarına göre hazırlamaları konusunda kendilerine destek olmaktadır. 2020 senesi içinde yapacağınız Çek Cumhuriyeti ziyaretlerinizde almanız gereken Çekya vizeleriniz için ön hazırlığınızı danışman hattını arayarak ya da mail atarak tamamlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm bilgilere Gaziantep Vize Başvuru Merkezi aracığı ile erişebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti vizesi prosedürleri hakkında yapılan yeni değişiklerden haberdar olmak için ve de konsolosluğun talep ettiği vize şartlarını yerine getirebilmeniz için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin kılavuzluğuna ihtiyacınız olacaktır. Vize danışmanları tarafından size verilecek desteğin sadece evrak hazırlığı konusunda olmadığına emin olabilirsiniz. Bu süreç neyi gerektiriyorsa; sizlere o konuda gerekli profesyonel desteği Gaziantep Vize Başvuru Merkezi danışmanları verecektir.

Detaylı ve de güncel kriterlere ulaşmak için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yetkililerine ulaşarak talepleriniz konusunda kendilerini bilgilendirmeniz yeterlidir. Alacağınız destek sizlere onaylanması yüksek olan bir vize başvurusu sunacaktır. Yapmak istediğiniz yolculuğa dair tüm sorularınız için uzman görüşü almak istiyorsanız; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin sunduğu ücretsiz bilgilendirmeden de yararlanabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti hangi koşullarda Türk vatandaşlarına vize veriyor, verdiği vize kategorileri nelerdir, kaç günlük vize alınabilir, öğrenciler ya da ev hanımları da turistik vize alabilir mi gibi sorularınız için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanları destek hattında sizlere yanıt vermektedir. 

Çek Cumhuriyeti; ülkeye ziyarette bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından belirli evraklar ve de beyanlarda bulunmaları talebinde bulunmaktadır. Çek Cumhuriyeti’ne vize alarak gitmek isteyen her başvuru sahibi;  ticari vize, turistik vize, aile ziyareti gibi başlıklar altında başvuru yapabilmektedirler. Bu vize çeşitleri kısa dönemli yolculuklar için alabileceğiniz vize kategorileri olup, birbirinden farklı evraklar ile hazırlanan bir dosya ile müracaat etmeniz gereken vizelerdendir. Her ülkenin kendi vize uygulamaları farklılık arz etmektedir.

Dolayısı ile daha önceki bilgilerinize dayanarak yeni bir vize başvurusunda bulunmanız halinde büyük bir risk almış olacaksınız. Her yıl, ülkeler yeni vize kriterlerini açıklamakta ve de yetki belgesi verdikleri acenteleri bilgilendirmektedir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, Çekya vizesi müracaatınız için sahip olduğu yetki belgesi ile hizmet alabileceğiniz en güvenilir danışmanlık firmasıdır.

çek cumhuriyeti

ÇEKYA VİZE İŞLEMLERİ

Çekya Turistik Vize İşlemleri

Turist olarak seyahat etmek istedikleri ülke; Çek Cumhuriyeti olan vatandaşlardan ülke konsoloslukları, bu isteklerini yazılı olarak beyan etmelerini istemektedir. Çek Cumhuriyeti turistik vizesi hakkında en güncel bilgileri öğrenmek ve de talebinizi nasıl hazırlamanız gerektiği hususunda yönlendirme almak için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile görüşmeniz, uzman önerisi almanız gereklidir. Şahıslar; turistik vize almaları için birçok belge ibraz etmelidirler. Bu belgelerden hangilerinin ıslak imza taşıması gerektiği, hangilerinin noter onaylı olması gerektiği konusunda da herhangi bir karışıklık yaşamayacaksınız. Birçok bireysel başvuru bu sebeple ret edilerek kabul görmemektedir.

Belgelerin taşıması gereken özellikler net bir şekilde adaylar tarafından öğrenilmeli ve de hazırlıkları bu şekilde yapılmalıdır. İnternette var olan bilgi kirliliği ve de güncel olmayan bilgilere dayanarak hazırlanan vize dosyaları ile Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu’na müracaat eden kişiler istedikleri seyahate çıkmakta zorluk çekmektedirler. Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Türk vatandaşı olan bir başvuru adayından hangi evrakları görmek istediğiniz ve de talebini hangi şartlar dahilinde onaylayabileceği bilgisini, Türkiye’de yetkili belgesi vermiş olduğu firmalar ile paylaşmaktadır. Türkiye’de bu belgeye sahip olan acenteler arasına adını yazdıran Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; uygun kriterleri yakalayabileceğiniz bir hazırlık sürecini sizlere vaat ediyor. Çek Cumhuriyeti turistik vizesi prosedürlerinin neler olduğu, hangi konuda sizlere iş düştüğü, danışmanların hangi aşamada online başvurularınızı tamamladığı hususlar hakkında da Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çağrı merkezine danışabilirsiniz.

Çekya vizesi ile alakalı en ayrıntılı çalışmayı Gaziantep Vize Başvuru Merkezi sunmaktadır. Turistik vizelerin çıkma süresi, ret edilmeyecek vize kriterleri, en fazla kaç günlük vize alabileceğiniz, vize harçları ve de diğer hakkında da Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne sorularınızı yöneltmelisiniz. Sizin planladığınız turistik seyahate uygun bir çalışma mail olarak tarafınıza ulaştırılacaktır. Vize komisyonu sizin vize talebinizin süresine göre bir değerlendirme yaparak, kaç günlük vize alabileceğinize karar vermektedir. Başvurunuz için belireceğiniz tarihin, yolculuğunuzdan belirli bir zaman önce olması gerekmektedir. Kendinizi garantiye almak için seyahatinizden 1 ay önce Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile hazırlıklara başlayabilirsiniz. Seyahatinize dair yaptığınız talebin cevabı ise; 7-10 günlük bir zaman diliminde çıkmaktadır.

Çekya Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Turistik amaç taşıyan Çek Cumhuriyeti ziyaretiniz için en öneli koşul pasaportunuzun geçerliliğinin ne kadar devam edeceğidir. Pasaportunuzun onaylanması ve de talebinize uygun olduğu düşüncesi için vize danışmanınıza sorularınızı yöneltebilir, gerekiyorsa pasaportunuzu yenileyebilirsiniz. 2020 turistik vize prosedürleri talep edeceğiniz hizmet dahilinde size sunulmaktadır. Hangi evrakların standart evraklar arasında yer aldığı, hangi evrakların kişiye özel olarak hazırlanması gerektiği konusuna ise; aşağıdan ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bir açıklama için ise; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi size yardımcı olacaktır.

Çek Cumhuriyeti Turistik Vize Evrakları

Standart Evraklar

1.Pasaport

Turistik vize almak için başvuru yaptığınızda sunacağınız pasaportun, alacağınız vizenin bitiminden sonra ki altı ay için de geçerlilik durumu olması gereklidir. Pasaportunuzun taşıması gereken bir diğer özellik ise; pasaportunuzu alış tarihinizin 10 yılı aşmamış olmasıdır. Mevcut pasaportunuzun yenilenmesi gerekiyorsa talepte bulunmadan önce bu işlemi halletmelisiniz. Çekya vizenizin işlenebilmesi için pasaportunuzda boş sayfa olmalıdır.

2.Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Kısa sürecek turistik vizeniz için Çekya vizesi alabileceğiniz bilgisini Gaziantep Vize Başvuru Merkezi personelleri size verecektir. Ancak bunun yanı sıra; evraklarınızın içerisinde Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu da bulunmalıdır. Bu formun doldurulma aşaması da danışmanlar tarafından yürütülen çalışma ile sonuçlanmaktadır.

3.Seyahat Sağlık Sigortası

30.OOO Euro teminatlı bir poliçe sunmanız istenmektedir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi bu poliçe hakkında sizin seyahat tarihinize uygun bir çalışma hazırlamaktadır.

4.Biyometrik Fotoğraf

Turistik vize müracaatınızda kullanacağınız fotoğraf sayısı iki, ölçüsü ise; 3,5*4,5 cm olmalıdır.

5.Kimlik Fotokopisi

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu’na talebinizi iletirken nüfus cüzdanı beyanında bulunmalı, ayrıca; kimliğinizin fotokopisini de yetkililere teslim etmelisiniz.

6.Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu için hazırlanması gereken evraklardan olan nüfus ayıt örneği; geniş ve de kapsamlı bilgiler içermelidir.

7.Konaklama Rezervasyonları

Planlanan seyahatinizin tarihlerini gösteren konaklama rezervasyonunu yetkililer ile paylaşmalı beyanlarınızın doğruluğunu ispatlamalısınız.

8.Banka Hesap Dökümü

5.000 bakiyesi olan banka hesap özetinizi sunarken hazırlanan evrakın geçtiğiniz üç ayı yansıtmasına dikkat ediniz.

Çalışanlar İçin;

1.Vize Talep Dilekçesi

2.SGK Hizmet Dökümü

3.Şirket Evrakları

Öğrenciler İçin;

1.Öğrenci Belgesi

2.Reşit Olmayan Adaylar İçin Muvafakatname

3.Reşit Olmayan Adaylar İçin Taahhütname

Emekliler İçin;

1.Emeklilik Belgesi

2.Emekli Maaşı Banka Hesap Cüzdanı

Çiftçiler İçin;

1.Şahısların Bağlı Olduğu Odadan Alacakları Çiftçi Belgesi

Çekya Ticari Vize İşlemleri

Ticari işlemlerinizi halletmek için Çek Cumhuriyetine bir seyahat planlayabilirsiniz. Planladığınız seyahatin detayları ve de hangi tarihler arasında olacağı bilgisini Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne bildirmeniz halinde; tarafınıza uygun olarak hazırlanacak olan Çek Cumhuriyeti ticari vizesi çalışmasının detaylarını mail olarak alabilirsiniz.

Devamında ise, bu çalışmaya ait kafanıza kalan soru işaretlerinin yanıtlarını almak ve de harekete geçmek için çağrı merkezinden uzman vize danışmanlarına bağlanabilirsiniz. Ticari vize işlemlerinde öncelik tanınan müracaatlar; davetiyesi bulunan adaylara verilmektedir. Bununla birlikte yalnızca davetiyeyi olması gereken kriterlerde sunan kişilerin vizelerinin onaylanacağı konusu ise kesinlik arz etmemektedir. Vize müracaatları, ilgili komisyonlar tarafından özenle incelendikten sonra bu kararı vermektedir. Müracaatınızın bir bütünlük taşıması ve de seyahat amacınıza uygun olan vize çeşidini seçmiş olmanız gerekmektedir. Şahısların Türkiye’den Çek Cumhuriyetine ticari vize kapsamında planlı bir şekilde seyahat edebilmeleri için öncelikle rezervasyonlarını beyan etmeleri, davetiyelerini sunmaları ve de Çek Cumhuriyetinde sunacakları belge ve de evrakları temin etmeleri gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti ticari vizesi fuar aktiviteleri, konferanslar, ticari anlaşmaların yapılacağı toplantılar, şirket davetleri gibi nedenler aracılığı ile ülkede bulunmanız koşulu ile verilmektedir. Bu koşula uygun olan başvuruların tamamı değerlendirmeden geçirilerek, işlem alınmaktadır. Ticari seyahat amacınızı onaylı belgeler ile beyan ederek, vize incelemesini olumlu bir sonuç alacak şekilde geçirebilirsiniz. İş yapmak amacı ile ya da ticari kariyeriniz nedeni ile bu yolculuğa çıkmak istediğinizi vize hazırlık sürecinde nasıl yansıtmanız gerektiği konusunu ise; uzman bir ekip sizlere anlatacaktır.

Gerekli yerlerde uygulamalı olarak de Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin desteğini alacaksınız. Ticari vize kriterleri esas alınarak yapılmış olan bütün müracaatların vize talep edebilecekleri süre altıdan daha kısadır. 5 ayı geçen seyahat planınız için uzun süreli vize başvurusu yapmanız gerekecektir. Uzun dönemli Çek Cumhuriyeti vizeleri için de Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ni tercih etmeniz, bilinçli ve de hazırlıklı bir vize talebinde bulunmanızı sağlayacaktır. Ticari faaliyetlerinizi istediğiniz gibi yönetmenizi sağlayacak olan vize işlemleriniz için öngörülen bir seçenek olan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile görüşmelere başlayabilirsiniz.

Çekya Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Ticari vize sahibi olmayı isteyen başvuru sahiplerinin sık sık yaptığı hatalardan kaçınmak için sizden istenecek olan beyanları ve de evrakların hangi standartlarda olması gerektiğiniz bu işin uzmanlarından öğrenmeniz gerekmektedir. Daha önce vize almayı başarmış olabilirsiniz. Ancak koşulların değişmesi, yenilenen randevu süreci ve de ülkelerin farklılık gösteren vize rejimleri Çek Cumhuriyeti vizelerinden alacağınız sonucu olumsuz kılabilir.

Kendinize ve de vize danışmanınıza güvenerek yapacağınız bir başvuru, ticari vizenizi almaya sizi bir adım daha yaklaştıracaktır. Ticari vizenizi, planladığınız seyahatten en az iki hafta öncesinde Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu’na yapmanız gerekmektedir. Randevu işleminizin de bu süreden önce alınması gerekiyor. Bu nedenle Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne daha önceden başvuru yaparak hazırlık dönemini rahat bir şekilde atlatabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Evrakları

Standart Evraklar

1.Pasaport

İşlenen vizeniz varsa, pasaportunuzun beyanını yaparken onları da sunmanız istenecektir. Kişiler pasaportlarına ilişkin önemli detayları Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne sorabilirler. Detaylı açıklamalar, vize müracaatınız için önemlidir.

2.Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Çek Cumhuriyeti’ne ilişkin gidiş nedeninizi; 21. bölümde açıklamalısınız. Bayanlarınızın altına atacağınız imza ile yetkililere bu formu teslim etmelisiniz.

3.Ticari Davetiye

Antetli kağıt ile sunulan ticari davetiyede; sizin adınız soyadınız net bir şekilde yer almalıdır. Ayrıca katılımcı olarak gideceğiniz şirket toplantısı, fuar ya da diğer organizasyonlarında planlandığı tarihler yer aşmalıdır.

4.Biyometrik Fotoğraf

Beyaz zeminli çekilmesi gereken biyometrik fotoğrafınızı, 2 adet olarak dosyanıza eklemelisiniz.

5.Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahatiniz boyunca herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşma durumunuzu göz önünde bulundurarak, seyahat sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

6.Kimlik Fotokopisi

7.Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

8.Konaklama Belgeleri

Çekya vizesi alabilmenizi sağlayan en önemli etken; konaklama ve de uçak tarihlerinizin doğruluğunu kanıtlayacak evraklar sunmanızdır. Hazırlayacağınız evraklarınızın adınıza açılmış rezervasyon kayıtları olmasına dikkat ediniz.

9.Banka Hesap Dökümü

Ticari vizesini alarak Çek Cumhuriyeti yolculuğuna çıkmak isteyen vatandaşların banka hesaplarında en az 5.000 TL bakiye olması istenmektedir. Bankadan almanız gereken belgede; bankanın kaşesi ve de görevli kişinin ıslak imzası bulunmalıdır.

İşverenler İçin;

1.Vize Talep Dilekçesi

2.SGK 4B Hizmet Dökümü

3.Vergi Levhası

4.İmza Beyanları

5.Orjinal Faaliyet Belgesi

6.Sicil Gazetesi Fotokopisi

Çalışanlar İçin;

1.Maaş Bordrosu

2.SGK İşe Giriş Bildirgesi

3.Sgk 4A Hizmet Dökümü

4.Vergi Levhası

5.Şirkete Ait İmza Beyanları

6.Ticari Sicil Gazetesi Beyanı

Emekliler İçin;

1.Emekli Kartı Fotokopisi

2.Emeklilik Maaşı Banka Hesap Cüzdanı

Öğrenciler İçin;

1.18 Yaşını Doldurmayan Adaylar İçin Muvafakatname

2.18 Yaşını Doldurmayan Adaylar İçin Taahhütname

3.Öğrenci Belgesi

Çiftçiler İçin;

Bağlı Oldukları Kurumdan Alacakları Çiftçilik Beyanı

Çekya Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Aile üyelerinin bir kısmı ya da arkadaşları çek Cumhuriyeti’nde ikamet etmeye devam eden şahıslar; Türkiye Cumhuriyetinde bulunan Çek Cumhuriyeti elçilikleri vasıtası ile vize alabilirler. Vize alarak çıkacağınız aile ziyareti yolculuğunuzda sizleri yönlendirmek ve de en doğru bilgileri vermek için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanları yer alacaktır. Çek Cumhuriyeti vize işlemlerinizde sizden istenen bütün kriterleri yerine getirerek vizenizi hızlıca alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti aile ziyareti vizesi başvurularınızı yolculuğunuza sayılı günler kala yağmanız büyük bir risktir. Evraklarınızı toparlayabilmek ve de eksiklerinizi kapatmak için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi uzman vize ekibinden destek ve de yönlendirme talep edebilirsiniz. Randevu sisteminde yaşanan yoğunlukta sizin aile ziyareti planınızı olumsuz şekilde etkileyebilir. Bu nedenle öncelikle Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile görülmeli daha sonra evraklarınızın neler olması gerektiği konusuna değinen danışmanınız ile hızlı bir randevu müracaatında bulunabilirsiniz.

Aile vizeleri kapsamı gereği belirli ve de kısıtlayıcı bir özgürlük tanımaktadır. Aile vizesi aldıktan sonra çek Cumhuriyeti’ne yolculuk eden şahıslar ülkede turistik gezilere katılabileceği gibi aileleri ile birlikte vakit geçirebilir. Ancak ticari herhangi bir organizasyonda bulunamaz. Bu nedenle gidiş nedeninizi konsolosluğa ve de Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne sunarken dikkat etmeniz gereklidir.

Aile yakınınızdan gelecek bir davetiye; konsolosluk tarafından da dikkate alınacaktır. Davetiye ibrazında bulunacak olan adaylar elleri daha kuvvetli ve de beyanlarında haklı olduklarını belirtir bir şekilde taleplerini değerlendirmeye sunmuş olacaklardır. Çek Cumhuriyeti aile ziyaretiniz için size verilebilecek maksimum süre 3 aydır. 3 aydan daha uzun süren seyahatler; konsolosluk tarafından ret edilecektir. Bu nedenle Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne seyahat sürenizi de detaylıca beyan etmeniz gerekmektedir. 90 günden uzun olacağını düşündüğünüz Çek Cumhuriyeti vizeleriniz için oturum vizesine başvurabilirsiniz.

Seyahat tarihine kısa bir zaman kalan adaylar; vizelerinin geç sonuçlanma ihtimali ile karşı karşıya kalabilirler. Vize incelemeleriniz esnasında yaşanabilecek gecikmeler, sonuçlanma süresin, uzatacak, seyahat tarihinizi ileriye atmanıza neden olacaktır. Bu nedenle planlı bir talep süreci geçirmeniz önerilmektedir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi kontrollü bir şekilde bu süreçte rol oynamaktadır.

Çekya Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Çek Cumhuriyeti vatandaşı olan ailenizi, orada eğitim gören ya da çalışan, oturma izni bulunan yakınınızı aşağıda ki evrakları tamamlamanız ve de vize ücretini yatırmanız halinde görebilirsiniz. Çek Cumhuriyeti’nden aile ziyareti vizesi alabilmeniz için vize rejiminin ön gördüğü bütün kriterleri harfiyen yerine getirmesi beklenmektedir.

Bu nedenle işin ehli bir ekip ile talebinizi hazırlamanız önerilmektedir. Vize müracaatında size her diam kılavuz olacak, deneyimlerini sizlerin taleplerinin onaylanması konusunda kullanacak olan, uzman görüşleri sayesinde hem maddi, ham de manevi anlamda zaman kazancı sağlayabileceğiniz; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi danışmanlarına aşağıda ki evrakları hazırlayarak göndermeniz işleminizi başlatmak için yeterlidir.

Çek Cumhuriyeti Aile Ziyareti Vizesi Evrakları

Standart Evraklar

1.Pasaport

Pasaportumuzu Çek Cumhuriyeti konsolosluğuna sunmadan önce geçerlilik durumunun seyahatinizden altı ay sonrası için de devam edip, etmediğinin kontrolünü; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin size sağlayacağı uzman danışman ile kontrol edebilirsiniz. Boş sayfası olması gereken pasaportunuzda ki işlenmiş sayfaları da ibraz etmeyi ihmal etmeyiniz.

2.Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Kısa sürecek olan vize sürelerine dair ön bilgilendirme niteliği taşıyan bu form; müracaatınızın ana hatlarını oluşturmaktadır. Güncel bilgilerinize yer vermeniz gereken formda; çek Cumhuriyeti’ne neden gitmek istediğinize değinmelisiniz.

3.Biyometrik Fotoğraf

2 biyometrik fotoğraf isteyen Çek Cumhuriyeti; boyutları ile alakalı olarak ise Schengen kriterlerini benimsemektedir.

4.Davetiye

Sizin istediğiniz vize sürecini kapsayacak ve de tarihlerin birebir uygun olması gereken davetiyeyi, ülkede ikamet etmeye devam eden yakınınız göndermelidir.

5.Seyahat Sağlık Sigortası

Gaziantep Vize Başvuru Merkezinin danışanları için sağladığı en önemli hizmetlerden olan seyahat sigortası; size özel hazırlanan bir çalışmadır. Detaylara erişmek için çağrı merkezini kullanabilirsiniz.

6.Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

7.Kimlik Fotokopisi

8.Konaklama Evrakları

Otelde konaklayacağı bilgisini Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu ile paylaşan adayların; konfirmasyon beyanında bulunması gereklidir.

9.Uçuş Rezervasyonu

Vizenizi kullanmaya başlayacağınız ve de ülkenize döneceğiniz tarihlerin, uçak biletleriniz ile tutarlı olduğunu bu beyanla yetkililere ispatlamalısınız.

10.Banka Hesap Özeti

Başvuru adayı; banka hesabında 5.000 TL bulunduğunuz; Bakasından talep edeceği resmi hesap dökümü ile desteklemelidir.

Çalışanlar İçin;

1.Maaş Bordrosu

2.İşe Giriş Belgesi

3.SGK 4A Hizmet Dökümü

4.Vize Talep Dilekçesi

5.Ticari Sicil Gazetesi

6.Vergi Levhası

7.İmza Sirküleri

8.Faaliye Belgesi

9.İzin Yazısı

İşverenler İçin;

1.Vize Talep Dilekçesi

2.İmza Beyanları

3.Vergi Levhası (Güncel Hali)

4.Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi

Öğrenciler İçin;

1.Reşit Olmayan Adayların Vasilerinin Noter Onaylı Muvafakatnamesi

2.Taahütname

3.Öğrenci Belgesi

Emekliler İçin;

1.Emekli Maaşı Banka Hesap Beyanı

2.Kurumdan Alınan Emeklilik Belgesi

3.Emekli Kartı

Ev Hanımları İçin;

1.Sponsor Taahhüdü

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi