Çek Cumhuriyeti Vize Formu

Çek Cumhuriyeti Form ve Dilekçe

Çek Cumhuriyeti Vize Formu


Çekya Vize Formu


Biyometrik Fotoğraf Örneği


Çek İngilizce Vize Dilekçe Örnekleri


Çek Turistik-Ticari Vize Dilekçe Örnekleri


 

Çek Cumhuriyeti vize formu, Çek Cumhuriyeti seyahati gerçekleştirmek için Çek Cumhuriyeti ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Çek Cumhuriyeti Vize Formu, Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu, Çek Cumhuriyeti vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Çek Cumhuriyeti vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir. Çek Cumhuriyeti ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Çek Cumhuriyeti’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Çek Cumhuriyeti’ ya giriş işlemleri Çek Cumhuriyeti sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti dilekçe

Çek Cumhuriyeti Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezlerinden ya da Çek Cumhuriyeti Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Çek Cumhuriyeti vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi