Çin Oturum İzni

Çin Oturum

Çin Oturum İzni

Hem çalışma, hem de oturum iznini elde edebilmek için Vize Ofisi danışmanlarımızdan yardım talebinde bulunabilirsiniz. Çeşitli amaçlarla seyahatlerini Çin'e gerçekleştirmek ve kalıcı oturum izinlerini elde etmek isteyenlerin yardımına koşan adreslerimizde güncel bilgilere ve belgelere ulaşabilirsiniz. Hangi belgeleri Türkiye'den hazırlamanız gerektiğinin yanıtını sizlere aktaracak olan ekiplerimiz sayesinde en doğru şekilde hareket edebilirsiniz.

 

Çin Halk Cumhuriyeti'nde kalıcı oturum iznini elde edebilmek için pasaportlarınızın, fotoğraflarınızın, kişisel evraklarınızın ve masraflarınızın karşılanacağına dair belgelerin tam olması gerekmektedir. Bu sayede alabileceğiniz vizelerle Çin sınırlarına giriş yapabilir ve oturum iznini alabilmek için gerekli işlemleri başlatabilirsiniz.

 

Davetiye mektuplarınızın yer alacağı dosyalarınızın hatasız bir şekilde ve tam olarak hazırlanması, konsolosluğa sunulması ve yanıtların olumlu gelmesi halinde kişilerin sorunsuz bir şekilde ülkeye girişlerinin sağlanacağını belirtebiliriz. Buna göre belgelerin asıllarını ve fotokopilerini bir arada sunmanız gerekecektir. Böylece ek belge talebinde bulunmadan ve mülakata çağırmadan yaklaşık 7 iş günü içerisinde yanıtlarını aktaracak olan konsolosluğun onayı ile ülkede çalışma iznini elde edebilirsiniz.

 

Ülkeye giriş yaptıktan sonra 30 günü doldurmadan oturum izni alabilmek için gerekli başvuruları gerçekleştirmeniz gerekecektir. Yerel Halk Hükümet Emniyet Müdürlüğü'nün Hudut giriş ve çıkış idari şubesi tarafından değerlendirilecek olan talepleriniz 15 gün içerisinde sonuçlanacaktır. Böylece ülkede oturum izni almanıza engel teşkil edecek herhangi bir durumun yaşanmaması, sizler için süreçlerin olumlu şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.

 

Vize Ofisi danışmanlarımız, ülkeye girişinizin ardından 30 günü aşmamanız konusunda sizleri uyaracaktır. Aksi halde kaçak duruma düşmeniz, çeşitli cezai işlemlerle karşılaşmanıza neden olacaktır. Bu tür durumlarla karşılaşmamak adına süreçleri aşmamaya dikkat etmelisiniz.

 

Çin Z vizesini alarak ülkede oturum izni başvurularınızın değerlendirilmesi için gerekli şartları tamamlayabilirsiniz. Böylece evlilikle, kan bağından ya da çalışma ve yatırım yapma gibi hususlardan oturum iznini almaya hak kazanabilirsiniz. Z vizesi için gerekli olan temel evrakların listesine ulaşabilmek ve başvurularınızın konsolosluğa Vize Ofisi merkezlerimiz tarafından ulaştırılmasını sağlamak için online olarak ulaşabilir ya da tüm sorularınıza yanıt verecek olan şubelerimizle yüz yüze görüşebilirsiniz.

 

Pasaportlarınızın 6 ay daha geçerliliğinin olması durumunda işlemleriniz aksatılmadan sürdürülecektir. Ayrıca 2 adet boş sayfasının bulunmasına dikkat edilecektir. Çin vize başvurularınızda, güncel pasaportlarınızın dışında eski pasaportlarınızın da ibrazı istenecektir. Kimlik fotokopisi, sabıka kaydı ve vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi belgelerin sunulmasını talep eden konsolosluktan tüm belgeleri teyit edebilirsiniz.

 

Yasal olarak kalacağınız sürelere dair belgelerin, hangi iş yerinde veya firmada işe başlayacağınızın bilgilerini içeren belgelerin ibrazı, konsolosluğun olumlu görüş bildirmesinde etkili olacaktır. Ayrıca tam teşekküllü devlet hastanelerinin sağlık kurullarından alınacak raporların eklenmesi istenmektedir.

 

Çin Oturum İzni Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Oturum ve çalışma izni alabilmek için hazırlayacağınız evrakların konsolosluğa sunulmasının ardından yaklaşık 7 iş günü içerisinde yanıtları almanıza olanak verilecektir. Ayrıca Vize Ofisi çalışanlarımız pasaportlarınızı belirteceğiniz adreslere kargo veya kurye ile gönderecektir. Ancak bazı durumlarda son anda istenen ek belge talepleri nedeniyle seyahatlerin aksatıldığına şahit olunmaktadır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için seyahatlerinizi planladığınız tarihlerden en geç 1 ay öncesine kadar işlemlerinizi tamamlamanızı tavsiye ediyoruz. İşinizi şansa bırakmamak, karar verme mercii olan konsolosluğun olumlu yanıtlarını beklerken herhangi bir aksilik yaşamamak için profesyonel hizmetleri sunmakta olan sitelerimize gelebilirsiniz. Başvuru esnasında ve sonrasında tüm sorularınızı içtenlikle yanıtlayacak olan ekiplerimiz sayesinde adımlarınızı daha emin bir şekilde atacaksınız. Tüm güncel bilgilere sahip olan donanımlı çalışanlarımız aracılığıyla vize ve oturum işlemleriniz çözüme kavuşacaktır

  1. Çin VİZESİ
  2. Aile Birleşimi
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi