Çin Vatandaşlık

Çin Vatandaşlık

Çin Vatandaşlık İşlemleri

Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçmeniz halinde sizleri memnun edecek hizmetlerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. Çin vize başvurularınızı, vize ücretlerini, başvuru yaparken ihtiyacınız olan güncel vize listesini ve randevularınızı Vize Ofisi olarak sizler için tamamlıyoruz. Aynı şekilde Çin oturum izni, çalışma izni ve uzun süreli seyahatleriniz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçilerimizin merak ettikleri konulardan birisi olan Çin vatandaşlığı hakkında tüm bilgilerini aktaracak olan ekiplerimiz sizleri en iyi şekilde yönlendirecektir. 10 Eylül 1980 tarihinde yürürlüğe giren Çin Halk Cumhuriyeti Vatandaşlık Yasası kapsamında yabancı kişilerin vatandaşlık statüsünü kazanabilme şartlarına yer verilmektedir.

 

Buna göre kan esasından vatandaşlığın kazanılmasında ebeveynlerden birisinin Çin vatandaşı olmasına dikkat edilmektedir. Bu durumda başvurularınızı hangi kurumlardan gerçekleştirebileceğinizin ve öncesinde almanız gereken vize, oturum izni gibi işlemlerin tamamlanmasında bizlere danışabilirsiniz. Ülkeye uzun veya kısa süreli olarak çeşitli amaçlarla seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ülkeye ulaşmanızın ardından 30 günlük süreçte oturum izni için başvuru yapmanız gerekmektedir. Çin'de daimi ikamet iznini elde eden kişilerin, tıpkı Çin vatandaşları gibi bazı haklardan faydalanmalarına olanak verilmektedir.

 

Hem daimi oturum alabilmek, hem de vatandaşlık statüsünü kazanabilmek için öncelikle Yabancılar Belgesini elde etmeniz gerekmektedir. Çin Göçmenlik ve Vatandaşlık Ofisi tarafından verilecek olan bu belge için bazı prosedürlerin tamamlanması gerekmektedir. Sizler için tüm prosedürleri değerlendirecek olan kaliteli ekiplerimiz, vatandaşlık ve oturum alabilmek için almanız gereken Çin Yeşil Kart koşullarına uygun olup olmadığınızın yanıtını verecektir.

 

Buna göre:

 

l Çin'de üst kadrolarda bir göreviniz ve yetkileriniz varsa,

l Çin'de yatırımlarınızı doğru ve kazançlı bir şekilde sürdürüyorsanız,

l Sektörünüze kattığınız değerlerle ve kazançlarla Çin vatandaşlarının istihdam edilmesine olanak veriyorsanız koşulları yerine getirdiğiniz anlaşılacaktır.

Böylelikle yukarıdaki koşullardan en az birisine uyan kişinin 18 yaş altı çocukları veya eşi için ikamet başvurusunda bulunulmaktadır. Ayrıca Çin vatandaşı olan bir kişiyle evlilik yapan kişilerin sürekli oturum izni almak için başvuruları değerlendirilecektir. Çin'de daimi ikamete sahip olan kişilerin 60 yaş ve üzeri 1. dereceden yakınlarına oturum izni verilmektedir.

 

Tüm bu hususlarda bilgi sahibi olabilmek ve bilgilerinizi tazelemek, teyit etmek için Çin'de bulunan ilgili adreslerden ve kurumlardan yanıt alabilirsiniz. Çin Hükümeti'nin oturum ve vatandaşlık hakları için gerekli olan yeşil kart belgesini her yıl vermediğini belirtebiliriz. Bu nedenle gerekli koşulları sağladıktan sonra yapacağınız başvuruların yanıtlarına göre hareket etmeniz gerekmektedir. İlgili yasalara göre verilen kararların lehinize olması için eksiksiz ve hatasız bir şekilde başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz.

 

Çin'de yatırım ve evlilik yoluyla vatandaşlık hakkını elde etmek isteyen kişilerin bu koşullara uygun olup olmadığının araştırmasını yapan ekiplerimiz, net yanıtları vermektedir. Ancak her ne kadar koşullarınız uygun olsa da, son karar yetkili kurumlarda olacaktır. Bu nedenle Vize Ofisi firmalarımızı arayarak hem Türkiye'de, hem de Çin'de gerçekleştirmeniz gereken prosedürler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Konsolosluğun ve Çin Hükümeti'nin vize, oturum, vatandaşlık başvurularınızda olumsuz yanıtları vermemeleri adına profesyonel destekleri almanız gerektiğini unutmamalısınız. Aksi halde seyahatlerinizin aksamasına neden olacak adımları atmak zorunda kalabilirsiniz. Ülkede hangi dönemlerde başvurularınızı yapmanızın daha faydalı olacağının yanıtını sizlerle paylaşıyoruz.

 

Kısa veya uzun süreli olarak vize hakkını elde ettikten sonra ülkeye giriş tarihiniz itibariyle 30 günü aşmamak üzere oturum izni için başvuru yapabilirsiniz. Bu sayede vatandaşlığı bulunan kişilerle benzer haklara sahip olabilirsiniz. Ülkede herhangi bir huzur bozucu ve yasalara aykırı davranışta bulunmadığınız sürece Hükümetin vereceği onaylar sayesinde vatandaşlığı elde edebilirsiniz.

  1. Çin VİZESİ
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi