Demokratik Kongo Vize Formu

Demokratik Kongo Form ve Dilekçe

Demokratik Kongo Vize Formu

 

Demokratik Kongo vize formu, Demokratik Kongo seyahati gerçekleştirmek için Demokratik Kongo ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Demokratik Kongo Vize Formu, Demokratik Kongo Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Demokratik Kongo vize başvuru formu, Demokratik Kongo vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Demokratik Kongo vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Demokratik Kongo vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Demokratik Kongo ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Demokratik Kongo vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Demokratik Kongo vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Demokratik Kongo İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Demokratik Kongo vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Demokratik Kongo’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Demokratik Kongo’ ya giriş işlemleri Demokratik Kongo sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Demokratik Kongo Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Demokratik Kongo vize başvuru merkezlerinden ya da Demokratik Kongo Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Demokratik Kongo vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Demokratik Kongo vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Demokratik Kongo vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi