Ekvator Ginesi Vatandaşlık İşlemleri

Ekvator Ginesi Vatandaşlık

Ekvator Ginesi Vatandaşlık İşlemleri

 

Ekvator Ginesi’ da yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilerin Ekvator Ginesi vatandaşlığına geçiş yapabilmesi için çok fazla yöntem bulunmaktadır. Vatandaşlığa geçiş işlemi, bir ülkenin vatandaşının kendi özgür ve hür iradesi doğrultusunda karar vermesi gereken işlemdir. Bu özgür iradeyi kullanarak Ekvator Ginesi vatandaşlığına geçmek isteyen kişilerin ise belirli prosedürleri gerçekleştirmesi gerekmektedir.

 

Ekvator Ginesi Vatandaşlığı için Gereken Kriterler

 

Ekvator Ginesi’ da özel durumlar içerisinde 4 yıl, genel değerlendirme için ise 8 yıl Ekvator Ginesi’ da geçici ikamet izni ile yaşamak gereklidir.

 

Süresiz olarak ya da sınırlı olarak Ekvator Ginesi oturum izni sahibi olmak

 

Süresiz oturma izni alabilmek için 18 yaş sınırı bulunmaktadır.

 

 Aile birleşimi kapsamında Ekvator Ginesi vatandaşlık işlemlerine başvuruda bulunuyor ise, eşin de Ekvator Ginesi Hükümeti tarafından belirlemiş olduğu şartları sağlaması gerekmektedir.

 

Vatandaşlık başvurusunda bulunan kişinin sabıka kaydının temiz olması gerekmektedir.

 

Ekvator Ginesi vatandaşlığı için başvuruda bulunan kişilerin Ekvator Ginesi yabancı dil sınavını geçmesi gerekmektedir. Bu dil sınavından geçer belge alamayan kişilerin vatandaşlık işlem başvuruları reddedilecektir.

 

Ekvator Ginesi Hükümeti anayasal düzenine bağlılık yemini etmek ve bu yemini imzalamak gereklidir. Başvuru sahibinin anayasal düzene aykırı tutum ve davranışlarının bulunmaması gerekmektedir.

 

Ekvator Ginesi vatandaşlık işlemleri konusunda, başvuru sahibinin 18 yaşından küçük çocuğuna da vatandaşlık verilmesini garanti altına almaktadır. Bu sayede aile bütünlüğünün korunması ve aile birleşiminin yasalara uygun şekilde oluşması sağlanmaktadır.

 

Çocuklar için Ekvator Ginesi Vatandaşlığı Başvuru İşlemleri

 

Ekvator Ginesi vatandaşı ile evlenmiş ya da aile birleşiminden dolayı Ekvator Ginesi vatandaşlığına geçmek isteyen 21 yaşından büyük olan bireylerin 18 yaşından küçük olan çocukları için Ekvator Ginesi vatandaşlığı başvuru işlemleri yapılmaktadır. Bu işlemler ilk olarak bulunulan bölgedeki yetkili kılınan Ekvator Ginesi temsilciliğine ardından Ekvator Ginesi sınırları içerisinde resmi olarak bulunulan süre zarfı içinde de Ekvator Ginesi Göçmenlik bürosuna yapılmalıdır.

18 yaşından küçük çocukların ebeveynleri ile birlikte bu başvuruyu ilgili yerlere yapması gerekmektedir. Başvuru için gerekli belgelerin tam ve net olarak başvuru temsilciliği ya da göçmenlik bürosundan alınması mümkündür.

  1. Ekvator Ginesi VİZESİ
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi