Endonezya Vize Formu

Endonezya Form ve Dilekçe

Endonezya Vize Formu

 

Endonezya vize formu, Endonezya seyahati gerçekleştirmek için Endonezya ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Endonezya Vize Formu, Endonezya Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Endonezya vize başvuru formu, Endonezya vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Endonezya vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Endonezya vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Endonezya ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Endonezya vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Endonezya vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Endonezya vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Endonezya’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Endonezya’ ya giriş işlemleri Endonezya sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Endonezya Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Endonezya vize başvuru merkezlerinden ya da Endonezya Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Endonezya vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Endonezya vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Endonezya vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

 

  1. Endonezya VİZESİ
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
ERSİN Ö. 2020-07-29 11:20:14 Cevabı Görüntüle
Endonezya da yaşamak orada mümkün mü ?
Volkan K. 2020-08-08 00:47:36 Cevabı Görüntüle
2 ay kalmak için Endonezya vizesi almak istiyorum