Estonya Oturum İzni

Estonya Oturum

Estonya Oturum İzni

Estonya’da belirli bir süreyi kapsayan oturumlar için izin alınması gerekmektedir. Almanız gereken Estonya oturum izni için belirli şartları yerine getirmeniz ve esaslar doğrultusunda başvurunuzu sunmanız gerekir. Neden bu süreler dahilinde kalmak istediğinizi ispatlayan belgelerin ibrazı gerekmektedir. İspatlar konusunda sunacağınız belgeler birbiri ile bağdaşması ve amaca yönelik olması elzemdir.

Sizin bu izin için ne tür bir başvuru yapmanız gerektiğini de iyi araştırmanız gerekir. Belirlenen kurallara birebir uyum sağlayarak başvurunuzu gerçekleştirmek isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Oturumlarda öncelik amacın belirlenmesi ve amaca göre de etki oluşturulmasıdır.

Estonya oturum izninizi alabilmeniz adına başvuru esaslarını uzman kadromuzdan öğrenebilirsiniz. Sizlere destek olacak çalışanlarımız eksiksiz şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilir. Detaylar hakkında bilgi edindikten sonra dilerseniz işlemler başlatılır. Hızlı sonuç alabilme adına gerekçeler tarafımıza iletilmeli ve süreç başlatılmalıdır. Merkezimize gelmeniz ilk etapta mümkün değilse belgelerinizi kargo yolu ile bizlere ulaştırabilirsiniz.

Estonya Oturum İzni Şartları

Oturum izninizin onaylanabilmesi için belirlenen şartları yerine getirmeniz gerekir. Neden Estonya oturum izni almak istediğinizi belirlemeniz ve bu esaslara göre hareket etmeniz önceliğiniz olmalıdır. Eğitim amaçlı, çalışma amaçlı veya bilimsel amaçlarla kalacağınız süre bazlı başvuruyu sunmanız gerekir. Elbette bu durumların ispat edilmesi ve belirli bir seviyede ekonomik güce de sahip olmanız gerekir. Çalışma amaçlı oturumlarda değişen şartlar eğitim ve bilimsel araştırmalara göre değişkenlik göstermektedir.

Estonya Oturum İzni İçin Gereken Belgeler

  • Oturum iznine başvurmak isteyen kişinin kimlik fotokopisini arkalı önlü şekilde ibraz etmesi gerekirken üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunmasına dikkat etmelidir.
  • 2 adet biometrik fotoğraf ibraz edilmeli ve bu fotoğraf güncel halinizi yansıtmalıdır. Son 3 ay içerisinde çekilmiş olmasına özen göstermeli ve başvuru esnasında fotoğrafta ki yüzünüz ile değişkenliği olmaması gerekir. Daha önce herhangi bir vize de ya da pasaportta kullanılmamış olması gereken fotoğraf arka fonu beyaz olmalı ve ölçüleri de 34 x 45 mm olmalıdır.
  • Güncel tarihli olması öncelikli olurken ailenin adres ve iletişim bilgilerini içerek tam vukuatlı nüfus kayıt örneği orijinal olarak aksettirilmelidir.
  • Oturum izni için başvuru da bulunacak kişi 18 yaşından küçük ise noter onaylı orijinal muvakatname ibraz edilmelidir.
  • Yabancı uyruklu eş bilgilerini içeren uluslararası geçerliliğe sahip evlenme kayıt örneği ibrazı,
  • Doğum belgesi fotokopisi,
  • Daha önce ki evlilik var ise bunlarla ilgili boşanma kararları,
  • Son 10 yıl içerisinde alınmış olması gereken pasaport, oturum izninin bittiği tarihten itibaren 6 ay daha geçerli olması gerekir. Pasaportun yırtık olmaması ve içerisinde de en az 2 boş sayfanın olmasına dikkat etmelisiniz. Pasaportunuzun yıpranmış olması seyahat esnasında da size sıkıntı çıkartabileceği için yenileme yapmak daha doğru olacaktır. Daha önce alınmış olan vizelerin fotokopileri ve pasaportun fotokopileri de yine başvuru dosyasında bulundurulmalıdır.
  • Oturum izni için belirli bir seviyede dil biliyor olmak gerekir. Bu her ne kadar vatandaşlık için istenen bir şart olsa da orada kaldığınız süre boyunca size gerekli olan yapıdır. Dil konusunda mutlaka sertifika sunmanız ya da tamamlamış olduğunuz eğitimlerin belgeleri taktim etmeniz gerekir.
  • Aile bağlarına sahip olunduğunda oturum izni eşten dolayı ise her iki eşin doğum belgeleri olmalıdır.

Estonya oturum izni ile alakalı sunmanız gereken belgeler eksiksiz şekilde teslim edildikten sonra değerlendirme süreci beklenmektedir. Bu süreç devam ederken sizden ek belge talebi söz konusu olabilir. Böyle bir durumda hızlı davranmak ve evrakı kısa sürede teslim etmek elzemdir. Oturum izninizin zamanında çıkması açısından erkenci olmak daha doğru olacaktır.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi