etiyopya-vize-basvuru-formu

Etiyopya Form ve Dilekçe

Etiyopya Vize Formu


Etiyopya Vize Talep Dilekçesi Örneği


 

Etiyopya vize formu, Etiyopya seyahati gerçekleştirmek için Etiyopya ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Etiyopya Vize Formu, Etiyopya Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Etiyopya vize başvuru formu, Etiyopya vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Etiyopya vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Etiyopya vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir. Etiyopya ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Etiyopya vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Etiyopya vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Etiyopya İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Etiyopya vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Etiyopya’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Etiyopya’ ya giriş işlemleri Etiyopya sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Etiyopya Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Etiyopya vize başvuru merkezlerinden ya da Etiyopya Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Etiyopya vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Etiyopya vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Etiyopya vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

 

  1. Etiyopya VİZESİ
  2. Vize Başvuru Formu
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi