Etiyopya Vizesi

Etiyopya Vize İşlemleri

Etiyopya Vizesi

Muhteşem manzaralara sahip Etiyopya, tarihi açıdan da oldukça eski medeniyetleri bünyesinde bulundurmaktadır. Antik kutsal mekanları ile dikkat çeken ülke ziyaretçilerine muhteşem zaman geçirebileceği alanlara sahiptir. Sizde Etiyopya’ya gitmek istiyorsanız elbette bunun için vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Etiyopya vizesi için öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz ve bu amaca göre hareket etmelisiniz.

Evrakların temininden tutunda vize ücretlerine kadar tüm detayları barındıran seyahat amacı vize türünü belirlemektedir. Vize türünüz belirlendikten sonrada başvuruya dair esasları ve belirlenen kuralları yerine getirmelisiniz.

Birçok ülkeye göre vize başvurusu daha kolay olsa da mutlaka belirlenen şartlara göre başvuruyu sunmalısınız. Etiyopya’ya gidebilmeniz için başvurmanız gereken vize konusunda sizlere destek verebiliriz. Uzman kadromuz birçok ülkeye gidebilme adına yapacağınız vize başvurularında destek olduğu gibi Etiyopya seyahatinizi gerçekleştirebilmeniz için de başvurularda destek olacaktır.

Etiyopya Vize Başvurusu

Neden seyahat etmek istediğiniz belli olduktan sonra temin etmeniz gereken belgeler ortaya çıkacaktır. Amaca yönelik belgelerin temini genellikle 2 – 3 gün içerisinde tamamlanabilmektedir. Bu hususta elinizi çabuk tutmak vizenizi kısa sürede alabilmenize doğrudan etki edecektir. Etiyopya vize başvurusu ile alakalı doğru bilgi akışında bulunmaya özen göstermelisiniz. İstenilen belgelerin teminleri yapıldıktan sonra ödenmesi gereken ücretleri eksiksiz şekilde yapıp sürecin sonuçlanmasını beklemelisiniz.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Tüm belgeler eksik bilgi içermeyecek şekilde hazırlandıktan sonra başvuru dosyasını teslim etmelisiniz. Evraklar konusunda hiçbir sıkıntı yok ise Etiyopya vizesi genel itibari ile 3 – 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat beklenmedik etkenlere bağlı olarak bu sürenin uzaması söz konusu olabilir. Değerlendirmenin uzamasına sebep olan birinci etken iş yoğunluğu olurken resmi tatil günlerine denk gelen başvurularda süreyi uzatır. Ayrıca sizden ek belge istenilmesi söz konusu olursa sürenin uzaması kaçınılmaz olacaktır. İhtimalleri göz önünde bulundurarak başvurunuzu seyahat tarihine 1 ay kala yapmak çok daha doğru olacaktır. Seyahat tarihine 3 ay kalaya kadar başvuru yapma hakkına sahip olduğunuzu da unutmamalısınız.

Etiyopya Vizesi Ücretleri

Başvurunuzun değerlendirmeye alınabilmesi için vize ücretinin eksiksiz şekilde ve doğru vize türüne göre ödenmesi gerekir. Ödemeleri yanlış yapmanız ya da yapmamanız durumunda başvurunuz doğrudan ret edilecektir. Yapılan hatalı ödemelerden kaynaklı işlemlerde ücret iadesi almanız mümkün değildir. Ayrıca doğru ödeme yapıp başvurunuzu yaptığınızda ret cevabı alırsanız da ücret iadesi yoktur. Etiyopya vize ücretleri kalacağınız süreye ve vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Bu hususta doğru ödemeyi yaptığınızdan emin olmanız ve dekontu dosyada sunmanız elzemdir.

Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Olan Ortak Belgeler

Her vize türüne göre farklı evraklar söz konusu olduğu için amacınıza göre evrak temin etmelisiniz. Fakat her vize türü için mutlaka dosyada olması gereken belgeler vardır. Bu belgeler herhangi değişikliğinin olması da söz konusu olmayan türdendir. Etiyopya vizesi için gerekli olan ortak belgeler sıralaması şu şekilde yapmak mümkün;

  • Geçerliliği seyahat sonuna kadar olan pasaport sunulmalı ve içerisinde yeni vize işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa olması gerekliliklerdendir. Pasaportun yıpranmamasına ve sayfalarında eksik olmamasına da dikkat etmek önemlidir.
  • Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi arkalı önlü çekilmeli ve üzerinde T.C. kimlik numarası olmalı,
  • Arka fonu beyaz ve güncel halinizi yansıtan 1 adet biometrik fotoğraf,
  • Eksik soru ve alan bırakılmadan doldurulması gereken vize başvuru formu,
  • Seyahat amacınızı açıklayan ve konsolosluğa hitaben hazırlanması gereken başvuru dilekçesi İngilizce sunulmalıdır. Kendi el yazınız olmasına dikkat etmeli ve ıslak imzalı şekilde ibraz edilmelidir.
  • Vize türünüze göre yaptığınız ödemenin dekontu,
  • Otel ve uçak rezervasyonları seyahat süresini içerecek şekilde olmalıdır.
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi