fildisi sahilleri-form-ve-dilekçe

Fildişi Sahili Form ve Dilekçe

Fildişi Sahilleri Vize Formu

 

Fildişi Sahilleri vize formu, Fildişi Sahilleri seyahati gerçekleştirmek için Fildişi Sahilleri ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Fildişi Sahilleri Vize Formu, Fildişi Sahilleri Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Fildişi Sahilleri vize başvuru formu, Fildişi Sahilleri vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Fildişi Sahilleri vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Fildişi Sahilleri vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Fildişi Sahilleri ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Fildişi Sahilleri vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Fildişi Sahilleri vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir.

Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Fildişi Sahilleri İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Fildişi Sahilleri vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Fildişi Sahilleri’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Fildişi Sahilleri’ ya giriş işlemleri Fildişi Sahilleri sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Fildişi Sahilleri Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Fildişi Sahilleri vize başvuru merkezlerinden ya da Fildişi Sahilleri Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Fildişi Sahilleri vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Fildişi Sahilleri vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Fildişi Sahilleri vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

 

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi