Fildişi Sahili Oturum İzni

Fildişi Sahili Oturum

Fildişi Sahili Oturum İzni

Fildişi Sahili için uzun süreli vize çeşitlerinden biri olan oturum izni başvurularınızı Fildişi Sahili vize ofisi ile yapabilirsiniz. Oturum izni sayesinde Fildişi Sahili Cumhuriyeti’nde 90 günden daha uzun bir süre konaklama hakkını elde edebilirsiniz. Oturum izni, uzun süreli ikamet hakkı tanıyan bir vize çeşidi olmasına rağmen sınırlı süre konaklama hakkı tanımaktadır. Fakat iznin bitiş tarihinin yaklaşması ile birlikte yeniden başvurular da yapılabilir.

Fildişi Sahili Oturum İzni Nedir?

Fildişi Sahili için oturum izni başvurusunda bulunarak ülke sınırları içerisinde uzun süreli ikamet hakkı elde etmeniz mümkündür. Uzun süreli vize gurubunda yer alan oturum izni, kısa süreli vize çeşitlerine oranla daha fazla kritere sahiptir.

Fildişi Sahili için oturum izni başvurusunda bulunmak isteyenlerin öncelikle ülke sınırları içerisinde maddi olarak sorun yaşamayacaklarını beyan etmeleri gerekiyor. Bu kapsamda çalışmayı düşünen kişilerin Fildişi Sahili için çalışma izni başvurusunda da bulunmaları gerekiyor. Bunun yanı sıra ticari faaliyet göstermeyecek kişilerden de maddi sorumluluğu üstlenecek bir sponsor bulmaları isteniyor.

Fildişi Sahili Cumhuriyeti için oturum izni başvurusunda bulunacak ev hanımı, çalışmayan ya da öğrenci bireylerin sponsorları hakkında bazı belgeleri de beyan etmeleri isteniyor. Fildişi Sahili oturum izni için gerekli olan başvurunuzu Fildişi Sahili vize ofisi ile yapabilirsiniz. Uzun süreli vize çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak için de vizeofisi.com sitesine göz atabilirsiniz.

Fildişi Sahili Oturum İzni Başvuru Süreci

Fildişi Sahili Cumhuriyeti için oturum izni başvurusunda bulunacak kişilerin vize ofisine gelerek bir başvuru formu doldurmaları gerekiyor. Başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması da bu süreçte büyük öneme sahiptir. Oturum izni başvuru formunda yer alan iletişim bilgilerinin de gerçek bilgiler ışığında doldurulması gerekmektedir. Oturum izni takip sürecinde vize ofisi temsilciniz size bu bilgilerden ulaşacaktır.

Oturum izni için başvuru formunun doldurulmasını ardından ikinci adım olan belge beyanı aşamasına geçilir. Oturum izni için talep edilen belgelerin eksiksiz ve istenilen tarihler arasında ibraz edilmesi zorunludur. Oturum izni için gerekli olan evrakların geniş kapsamlı listesi vize ofisi temsilciniz tarafından size verilecektir. Listede bulunan her bir belgenin beyan edilmesi gerekmektedir.

Belge beyanı aşamasında meydana gelen problemler sebebi ile oturum izni başvurunuzun olumsuz yanıt alması da mümkündür. Bu yüzden belge beyanı sürecine ekstra bir önem gösterilmesi gerekmektedir.

Fildişi Sahili Oturum İzni İçin Gerekli Evrakların Listesi

Fildişi Sahili için oturum izni başvurusunda bulunacak kişilerin bazı evrakları ibraz etmeleri bekleniyor. Oturum izni için gerekli evrakların arasında; pasaport, adli sicil kaydı, en az 2 adet biyometrik fotoğraf, oturum izni başvuru formu, oturum izni talep dilekçesi, seyahat sağlık sigortası, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve kimlik fotokopisi yer alıyor.

Başvuru sahibi çalışan ise; maaş bordrosu, SGK hizmet döküm belgesi ve Fildişi Sahili çalışma izni belgesi,

Başvuru sahibi öğrenci ise; 18 yaşından küçükler için muvafakatname, öğrenci belgesi, Fildişi Sahili’nde yer alan bir eğitim kurumu tarafından gönderilen kabul mektubu ve Fildişi Sahili’nde ikamet edilecek süre boyunca maddi sorumluluğu üstlenen sponsora ait kimlik ve finansal bilgilerin de yer aldığı belgeler,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise; Fildişi Sahili’nde ikamet edilecek süre boyunca maddi sorumluluğu üstlenen sponsora ait kimlik ve finansal bilgilerin de yer aldığı belgeler,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; vergi levhası, ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi, Fildişi Sahili çalışma izni belgesi ve imza sirküleri gibi ek belgelerin de beyan edilmesi bekleniyor.

  1. Fildişi Sahili VİZESİ
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi