• info@vizeofisi.com Türkiye
 • 0850 228 4353

Fransa Vizesi

Fransa vize istiyor mu, bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Fransa'ya seyahat edebilmek için vizeye tabidir. Gri, yeşil ve siyah pasaport sahibi Türkler ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla üye giriş yapabilir.

Fransa vizesi konsolosluğun talep ettiği belgelerin eksiksiz şekilde sunulması halinde alması kolay vize çeşididir. Schengen vizesi dışında ülkede yapılacak olan amacına göre farklı vize kategorileri yer almaktadır. Vize işlemleri belgelerin eksiksiz ve tam olarak teslim halinde 15 gün içerisinde tamamlanarak pasaport teslim edilir.

Fransa vize başvurusu Schengen vizesi başvurusu şeklinde gerçekleştirilir. Kısa süreli seyahat Planlarında konsolosluk tarafından yetkilendirilen Vize Ofis aracılığı ile başvuru yapılır. Uzun süreli seyahatler için başvuru direkt olarak konsolosluğa ya da büyükelçiliğe gerçekleştirilir.

Fransa vizesi evrakları talep edilen vize türüne göre çeşitlidir, vize başvuru evraklarının tamamı geçerli olmakla birlikte seyahatin nedenine göre farklı belgeler sunulmalıdır.

Fransa vizesi ücreti her yıl konsolosluk tarafından güncellenir ancak vize türüne göre ücretler ekstra olarak farklılık gösterir.

Kategoride Ara
Fransa Vizesi 2022
Fransa Vizesi 2022

Fransa vizesi 2022 almak isteyen kişilerin aile, çalışma, iş seyahati, turistik seyahat, aile ziyareti, aile birleşimi gibi seçeneklerden istifade etmesine ...

 • 10
 • 0
 • Fransa Vizesi
Fransa'da Evlenmek
Fransa'da Evlenmek

Fransa'da evlenmek isteyen çiftlerden, eşlerin ikisi de Türk ise o zaman buna uygun bir vize türü için başvuruda bulunulması ve ...

 • 15
 • 0
 • Fransa Vizesi
Fransa Oturum Başvurusu
Fransa Oturum Başvurusu

Onay sürecini sizler için takip edecek olan Vize Ofisi merkezlerimizle görüşebilirsiniz. Tam ve kesin olarak yetkilerini kullanarak, başvurularınızı neticelendirecek olan ...

 • 33
 • 0
 • Fransa Vizesi
Fransa Vize Reddi ve Çözümü (2021)
Fransa Vize Reddi ve Çözümü (2021)

Fransa vize başvurularınızı değerlendirecek tek yetkili kurum olan Konsolosluğun/büyükelçiliğin talep edeceği şartların yerine getirilmemesi durumunda vize reddi yanıtı alınacaktır. ...

 • 18
 • 0
 • Fransa Vizesi
Fransa Vizesi: 2021 Vize Başvurusu
Fransa Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Konsolosluğa Fransa Turistik vizesi alabilmek için başvuru yapacağınızda bazı evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Ancak bu evrak listesini güncel bir şekilde elde ...

 • 112
 • 20
 • Fransa Vizesi
Fransa Vizesi Sık Sorulan Sorular
4 Aralık 2020 tarihinden itibaren Fransa vize başvuruları İstanbul VFS Global vize merkezinde kabul edilmektedir. Fransa kısa süreli vizeleri için Konsolosluğa şahsen başvuru yapılmaz, vize başvuru merkezi aracılığı ile vize başvuru işlemleri tamamlanır.
Fransa vizesi hakkında Ekşi sözlük İnternet sitesinde kullanıcıların yorumları bulunmaktadır. Ekşi sözlük yazarları Fransa vizesi hakkındaki kişisel tecrübelerini buradaki sayfada paylaşmaktadır.
Fransa kısa süreli vize ücreti yetişkinler için 80 Euro’dur, bu bedel sadece vize harçlarını içerir. Bunun dışında vize aracı kurum hizmet bedelleri için de ödeme yapılmaktadır. Vize harçları açısından 6 yaşına kadar olan çocuklar için ödeme yapılmaz, 6-12 yaş arasındaki çocuklar için 40 Euro ödemek gerekir.
Schengen Sözleşmesi uyarında Schengen vize bölgesinde bulunan ülkelere giriş-çıkışlarda uygulanan vize türüdür. Bir Schengen vizesi sahibi Schengen vize bölgesi ülkeleri arasında seyahat edebilir. Kısa süreli Schengen vize türü C tipidir ve turistik, ticari seyahat vizeleri gibi çeşitleri bulunmaktadır.
Fransa Konsolosluğu vize bölümü vize başvurularının incelendiği bir vize departmanıdır. Schengen vize kriterleri uyarında aracı kurumlar aracılığı ile yapılan vize başvuruları burada karara bağlanır. Taksim Caddesi 34435 Beyoğlu / İstanbul adresinde bulunmaktadır.
Fransa vize başvuruları 4 Aralık 2020 tarihinden itibaren İstanbul için açılmıştır. Vize başvuruları VFS Global resmi aracı kurumunda yapılmaktadır.
Fransa kısa süreli vizeleri için VFS Global vize aracı kurumu üzerinden işlem yapılmaktadır. Talep edilen vize türünde gerekli evraklar tamamlandıktan sonra vize başvuru merkezlerine bu evraklar iletilerek Fransa kısa süreli vizeleri kolayca alınmaktadır.
Türkiye’den Fransa vizesi başvurusu hakkında Fransa Konsolosluğu resmi İnternet sitesinden duyuru yapılmaktadır. Konsolosluk sayfasına https://istanbul.consulfrance.org/Turkiye-den-Fransa-icin-vize-basvurusu linkinden ulaşmak mümkündür.
Ayrıntılı bilgi almank için https://www.vizeofisi.com/fransa-vize-formu/ adresini ziyaret ediniz.
whatsapp