Fransa Vize Formu

Fransa Form ve Dilekçe

Fransa Vize Formu


Fransa Vize Formu


Vize Bilgi Form


Fransa Vize Muvafakatname


Fransa Vize Muvafakatname Örneği 18 Yaş altı


Fransa Aile Ziyareti Davetiyesi Belediye Onaylı


Biyometrik Fotoğraf Örneği


Fransa Turistik-Ticari Vize Dilekçe Örnekleri


Fransa İngilizce Vize Dilekçe Örnekleri


 

Fransa vize formu, Fransa seyahati gerçekleştirmek için Fransa ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Fransa Vize Formu, Fransa Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Fransa vize başvuru formu, Fransa vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Fransa vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Fransa vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir. Fransa ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Fransa vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Fransa vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Fransa İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Fransa vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Fransa’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Fransa’ ya giriş işlemleri Fransa sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Fransa Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Fransa vize başvuru merkezlerinden ya da Fransa Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Fransa vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Fransa vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Fransa vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.Fransa dilekçe

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
HASAN 2020-08-10 19:22:22 Cevabı Görüntüle
Fransa vizesi - ekşi sözlükteki bilgiler güncelmidir
Osman g. 2020-08-10 19:24:31 Cevabı Görüntüle
Fransa vizesi hakkında bilgi almak istiyorum?
Aslıhan g. 2020-08-10 19:25:54 Cevabı Görüntüle
Fransa vize evrakları nelerdir?
Mustafa c. 2020-08-10 19:31:44 Cevabı Görüntüle
Fransa Konsolosluğu hangi işlemlere bakıyor?
Ceylan ö 2020-08-10 19:34:00 Cevabı Görüntüle
Fransa vize şartları Nelerdir?