Gambiya Oturum İzni

Gambiya Oturum

Gambiya Oturum İzni

Gambiya vize ofisi, Gambiya için oturum izni başvurularına yönelik de hizmetler sunmaktadır. Uzun süreli vize grubu içerisinde yer alan oturum iznine başvuruda bulunmak da diğer vize çeşitlerine oranla daha geniş kapsamlıdır. Oturum izni talebinde bulunan kişilerin bazı kriterleri karşılıyor olması beklenir. Ayrıca oturum izni başvuruları esnasında talep edilen belge dosyası da daha geniş kapsamlı olmalıdır.

Gambiya Oturum İzni Nedir?

Gambiya vize ofisi kapsamında oturum izni başvurularınızı gerçekleştirmeniz mümkündür. Fakat Gambiya oturum iznine sahip olmak için bazı kriterleri de karşılıyor olmanız beklenir. Uzun süreli vize grupları içerisinde yer alan oturum izni, Gambiya ülke sınırları içerisinde 90 günden daha fazla ikamet etmek isteyen kişiler tarafından başvurulmaktadır.

Gambiya için oturum iznine sahip olmak isteyenlerin ülke sınırları içerisinde ikamet edecekleri süre zarfı boyunca ekonomik olarak yetkin olduklarını kanıtlayan bazı finansal belgeleri de ibraz etmeleri beklenir. Bunun için de sponsor ya da çalışma izni gibi finansal yetkinlik araçlarına sahip olmak zorunludur. Gambiya için uzun süreli vizeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Gambiya Oturum İzni Başvuru Formu

Gambiya oturum izni başvurusunda bulunacak olan kişilerin Gambiya vize ofisine gelerek bir başvuru formu doldurmaları gerekiyor. Oturum izni başvuru formunda yer alan her bir alanın eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması oldukça önemlidir.

Oturum izni başvuru formunda yer alan kimlik ve iletişim bilgilerinizin bulunduğu alanların özenle doldurulması önem taşıyor. Oturum izni başvuru sürecinde iznin takibini yapabilmeniz için vize ofisi temsilcinizin sizinle iletişime geçmesi gerekmektedir. Dolayısıyla oturum izni başvurunuzun durumunu öğrenmek adına iletişim bilgilerinizi sunmanız gerekmektedir.

Gambiya Oturum İzni İçin Belge Beyanı

Gambiya oturum izni başvurularında bulunan kişilerin talep edilen belgeleri eksiksiz ve zamanında beyan etmesi büyük önem taşıyor. Gambiya vize ofisi temsilcileri oturum izni başvurusunda bulunan kişilere gerekli belgelerin kapsamlı listesini sunuyor. Bu listede yer alan her bir maddenin dikkate alınarak uygulanması gerekiyor.

Oturum izni için talep edilen belgelerin eksik olarak beyan edilmesi halinde oturum izni başvurunuz olumsuz sonuçlanabiliyor. Bunun yanı sıra belgelerde yapılan sahtecilikler de oturum izni başvurusunun reddedilmesine neden oluyor. Aynı zamanda belgede sahtecilik yasal olarak da büyük bir suç olarak kabul ediliyor.

Gambiya Oturum İzni İçin gerekli Evraklar

Uzun süreli vize grubu içerisinde yer alan Gambiya oturum izni için bazı belgelerin eksiksiz ve güncel olarak ibraz edilmesi zorunludur. Kısa süreli vize türlerine oranla oturum izni için gereken belgelerin daha geniş kapsamlı olması gerekmektedir.

Gambiya oturum izni için gerekli olan belgelerin arasında; pasaport, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, 2 adet biyometrik fotoğraf, oturum izni başvuru formu, oturum izni talep dilekçesi, adli sicil belgesi, kişisel banka hesabına ait son 3 ayı da içine alan hesap özetleri gibi temel belgeler yer alıyor.

Başvuru sahibi çalışan ise; Gambiya çalışma izni, maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü belgesi,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; Gambiya çalışma izni, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi, vergi levhası, şirket hakkında detayları içeren belgeler,

Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi, Gambiya’da yer alan okuldan gelen kabul mektubu, 18 yaşından küçükler için muvafakatname, sponsor olacak olan kişi ya da kişilere ait kimlik ve finansal belgeler,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise; Gambiya’da oturum hakkına sahip olunacak olan süre kapsamında sponsor olacak kişi ya da kişilere ait kimlik ve finansal belgelerin ibraz edilmesi zorunludur.

  1. Gambiya VİZESİ
  2. Aile Birleşimi
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi