Gana Oturum İzni

Gana Oturum

Gana Oturum İzni

Gana vize ofisi kapsamında uzun süreli vize çeşitlerinden biri olan oturum izni başvurusunda da bulunabilirsiniz. Gana oturum izni ile ülkede ikamet etme süreniz 90 günden daha fazla olacaktır. Oturum izni başvurusunda bulunmak isteyenlerin ise diğer kısa süreli vize çeşitlerine göre daha fazla kritere sahip olması beklenir. Aynı zamanda Gana için oturum izni onay süreci de daha uzun bir sürece yayılabilir.

Gana Oturum İzni Nedir?

Afrika’nın en ilgi çekici ülkelerinden biri olan Gana, yabancı vatandaşlara oturum izni veren çeşitli yasalara sahiptir. Bu yasalar kapsamında belirlenen prosedürlere uygun olan kişilerin oturum izni başvuruları değerlendirmeye alınır.

Uzun süreli Gana vizeleri arasında bulunan oturum izni, Gana sınırları içerisinde uzun süreli ikamet hakkını sunmaktadır. Bu yüzden Gana’da 90 günden daha fazla ikamet etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının oturum izni başvurusunda bulunmaları gerekecektir.

Gana Oturum İzni Başvuru Aşaması

Gana vize ofisi kapsamına oturum izni başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için öncelikle vize ofisine gelerek bir başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Oturum izni başvuru formunun özenli bir şekilde, eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması beklenir. Aksi takdirde başvuru süreciniz problemli geçebilir.

Başvuru formunda yer alan iletişim ve kimlik bilgileri kısmını net bir şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz. Oturum izni başvurunuz aşamasında vize ofisi temsilcinizin sizinle iletişime geçeceğini unutmayınız. Bu kapsamda daha fazla bilgi sahibi olmak için vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Gana Oturum İzni Belge Beyanı

Gana için oturum izni talebinde bulunan kişilerin belge beyanı kısmında dikkatli olması ve beyan edilmesi gereken her bir belgeyi eksiksiz sunması gerekmektedir. Oturum izni için talep edilen belgeler diğer kısa süreli vize türlerine göre daha geniş kapsamlıdır.

Gana vize ofisi, oturum izni başvurusunda bulunmak isteyen kişilere gerekli belgelerin kapsamlı listesini sunmaktadır. Başvuruda bulunan kişilerin üzerine düşen ise listede yer alan her belgenin güncel, eksiksiz ve doğru verileri içerecek şekilde zamanında beyan edilmesidir.

Belge beyanında oluşan problemler oturum izni başvuru sürecini sekteye uğratacaktır. Hatta belgelerdeki eksiklikler oturum izni başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır.

Gana Oturum İzni İçin Gerekli Belgeler

Gana için oturum izni başvurusunda bulunan kişilerin beyan etmesi zorunlu bazı belgeler mevcuttur. Bu belgelerin başında; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, adli sicil kaydı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kişisel hesaba ait son 3 ayı da içine alan hesap özeti, oturum izni başvuru formu, oturum izni talep dilekçesi, varsa tapu ve ruhsat gibi belgeler gelmektedir.

Gana için oturum izni talebinde bulunan kişilerin ülke sınırları içerisinde ikamet ettikleri süre boyunca ekonomik anlamda yeterli olduklarını kanıtlayan çeşitli belgelere de ihtiyaçları vardır. Bu belgeler Gana çalışma izni, çalışmayan kişiler için sponsor olacak kişilerin kimlik ve finansal bilgilerini içeren belgelerdir.

Bunun yanı sıra Gana’da evlilik ya da doğum yolu ile oturum izni almak isteyenlerin doğum ve evlilik belgelerini de ibraz etmeleri zorunludur.

Gana Oturum İzni Takip Süreci

Gana oturum izni takip süreci kapsamında Gana vize ofisi ile iletişim kurabilir ve oturum izni başvurunuzun son durumunu öğrenebilirsiniz. Uzun süreli vize çeşitleri grubunda yer alan oturum izni için onay süresi kısa süreli vize çeşitlerine göre daha uzun olabilir.

Gana için oturum izni başvurunuzun onaylanıp onaylanmaması halinde Gana vize ofisi temsilciniz sizinle iletişime geçecektir. Oturum izni başvurusunun onaylanmaması halinde kişilerin itiraz etme hakları da bulunmaktadır.

  1. Gana VİZESİ
  2. Aile Birleşimi
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi