Gine Bissau Konsoloslukları

Gine Bissau Konsolosluk

Gine Bissau Konsoloslukları

 

İstanbul Başkonsolosluğu

 

İstanbul ve çevresinde bulunan Marmara Bölgesi illeri Gine Bissau Başkonsolosluğu başvuruları (Kocaeli, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul) buraya yapılmaktadır.

 

Ankara Büyükelçiliği

 

Gine Bissau Büyükelçiliği Ankara Görev Yerleri:

 

Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Afyon, Antalya, Ardahan, Çankırı, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Bartın, Bayburt, Burdur, Karabük, Erzurum, Trabzon, Samsun, Sinop, Adana, Mersin, Hatay, Diyarbakır, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Şanlıurfa illerinde ikamet eden kişiler Gine Bissau ilgili vize başvurusu için Ankara Büyükelçiliği’ ne başvuruda bulunabilir.

 

İzmir Fahri Konsolosluğu

 

Gine Bissau İzmir Fahri Konsolosluğu çalışmalarını İzmir’ de yürütmektedir. İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Gine Bissau Büyükelçiliğine bağlı hizmet sunmaktadır. Diplomatik vasfa sahip değildir. Gine Bissau’ ya seyahat etmek amacı ile Gine Bissau vize başvuru işlemi gerçekleştiren kişilerin vize kabul ya da ret yetkisine sahip değildir. Sadece İzmir Fahri Konsolosluğu aracılığı ile Gine Bissau Ankara Büyükelçiliği, Gine Bissau İstanbul Başkonsolosluğu ve diğer resmi Gine Bissau Konsolosluklarından destek alabilme yetkisine sahiptir.

 

Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Fahri Konsolosluğu, sadece fahri işlemler için Gaziantep Ankara Büyükelçiliği ve Gaziantep İstanbul Başkonsolosluğundan yetki alabilmektedir. Birlikte ortak bir çalışma yapabilmekte ancak tek başına vize işlemleri sürecinde karar verme merci olarak çalışmamaktadır.

 

 

Alanya Fahri Konsolosluğu

 

Alanya Fahri Konsolosluğu, sadece fahri işlemler için Gine Bissau Ankara Büyükelçiliği ve Gine Bissau İstanbul Başkonsolosluğundan yetki alabilmektedir. Birlikte ortak bir çalışma yapabilmekte ancak tek başına vize işlemleri sürecinde karar verme merci olarak çalışmamaktadır.

 

Antalya Fahri Konsolosluğu

 

Antalya Fahri Konsolosluğu, Antalya ve çevresinde bulunan illerdeki Gine Bissau seyahatleri için vize başvurularını kabul etmek ve bu başvuruları İstanbul Başkonsolosluğu’ na iletmek amacı ile yetkilenmiştir. Antalya Fahri Başkonsolosluğu Antalya’ da bulunmaktadır. Vize başvuru işlemlerinde kabul ya da ret işlemine dair bir yetkisi bulunmamaktadır.

 

Mersin Fahri Konsolosluğu

 

Mersin Fahri Konsolosluğu, Gine Bissau vize türleri ve işlemlerine ilişkin herhangi bir diplomatik vasıf sahibi değildir. Bununla beraber mersin’ de ikamet eden ve Gine Bissau’ ya seyahat etmek amacı ile vize başvuru işlemleri gerçekleştirmek isteyen kişilerin başvurularını kabul ederek, İstanbul Başkonsolosluğu’ na iletmektedir.

 

Marmaris Fahri Konsolosluğu

 

Türkiye’ de ikamet eden Gine Bissau vatandaşlarının pasaport ve kimlik işlemleri, doğum, ölüm, evlilik işlemleri için belge düzenleme, noter işlemleri için belge düzenleme konusunda yardımcı olmaktadır. Bunun yanında Gine Bissau’ ya seyahat etmek isteyen yolcuların vize işlemleri için Gine Bissau İstanbul Başkonsolosluğu ve Gine Bissau Ankara Büyükelçiliğinden destek almaktadır.

 

 

 

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi