Gine Vize İşlemleri

Gine Vize İşlemleri

Gine Vize İşlemleri

Gine Cumhuriyeti, Türk vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmeleri için vize uygulamaktadır. Bu nedenle Gine’ye gerçekleştireceğiniz seyahatler için seyahatinizden en az 1 ay önce vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Gine vize işlemleri için konsolosluğa gitmeden vize ofisi aracılığı başvuru yapmanız mümkün olmaktadır. Vizeofisi.com web sitemizin Gine sayfasını inceleyerek turistik vize ve Ticari vize hakkında daha fazla detaya ulaşabilirsiniz.

Gine Vize İşlemleri İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gine vize başvurusunda bulunmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Ayrıca yıpranmış ve yırtılmış pasaportlarda konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir. Gine vizesi uygulanabilmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın da bulunması istenmektedir. Son olarak da pasaportunuzun süresinin başvuru yaptığınız tarihten itibaren en az 6 ay daha geçerliliğinin olması zorunlu tutulmaktadır.

Gine vizesi için istenen belgeler başvuru yapan kişiye ait olmalıdır. Başvuru yapan, pasaport da yer alan ve Gine sınırından giriş yapacak olan kişinin, aynı kişi olması gerekmektedir. Aksi takdirde Gine Cumhuriyeti tarafından cezai işlem başlatılabilir.

Gine vizesi için istenen belgelerin gerçeği yansıtması ve güncel olması gerekmektedir. Güncel olmayan belgelerin olması halinde Gine konsolosluğu vize başvurusunu kabul etmemektedir. Belgelerde çelişki görülmesi halinde ise Gine vize başvurusunun reddedilmesi söz konusu olacaktır.

Gine Vizesi İçin Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Gine vizesi için başvurular vize ofisi aracılığı ile yapılmaktadır. Vize ofisi Gine vizesi başvurularını kabul etmek ve başvuru sürecini yönetmek hususunda yetkilidir. Ancak bazı özel durumlarda Gine vize başvurularının Konsolosluğa şahsen yapılması istenmektedir. Gine Konsolosluğuna şahsi vize başvurusu yapılabilmesi için ise konsolosluğa gitmeden önce vize randevusu alınması gerekmektedir. Gine Konsolosluk vize randevusu ve Gine vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için vize ofisi şubelerimizi arayabilirsiniz.

Gine Vizesi Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Vize ofisi aracılığı ile başlatılan Gine vizesi başvuruları, vize için gerekli evrakların tamamlanmasının ardından konsolosluğa iletilmektedir. Bu aşamadan sonra tüm süreç Konsolosluğun iradesindedir. Ortalama olarak Gine vizesi başvuruları 1 ile 8 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir. Fakat bazı durumlarda Gine Konsolosluğu ek belge ibraz edilmesini de isteyebilmektedir. Böyle bir durumda Gine vizesinin sonuçlanması uzayabilmektedir. O yüzden Gine vize başvuru işlemlerine planlanan Gine seyahat tarihinden en az 1 ay önce başlatılması tavsiye edilmektedir.

Gine Vize Türleri

Gine seyahatinizin amacı ve seyahat süreniz, başvuru yapılması gereken vize türünü belirlemek açısında önemlidir. Gine vizeleri turistik vize ve ticari vize olarak ayrılırken bunun dışında Kısa süreli ve uzun süreli, tek girişli ve çok girişli olarak da sınıflandırılmaktadır.

Gine Cumhuriyeti vize başvurusunun kabul edilebilmesi açısından doğru vize başvurusu yapılması oldukça önemlidir. Bu konu ile ilgili olarak vizeofisi.com sitemizden bilgi alabilir ya da Vize ofisi şubelerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kimler Gine Vizesi Almak Zorunludur?

Gine Cumhuriyeti’ ne yapılacak olan seyahatler için mutlaka vize alınması gerekmektedir. Sadece Diplomatik pasaport sahipleri en fazla 90 gün’ e kadar vize almadan ülkeye giriş yapabilmektedirler. Umumi Pasaport, Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaport sahipleri için Gine Cumhuriyeti vize alınmasını istemektedir.

Gine Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Gine vize ofisi aracılığı ile başvuru formunun doldurulmasının ardından Konsolosluk tarafından istenen belgelerin düzenli ve doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Gine vizesi başvuru formu ve istenen belgeler tek bir dosya altında toplanarak konsolosluğa iletilir. Gine vizesi başvurularını onaylama veya reddetme hakkı sadece Gine Konsolosluğuna aittir. Gine Konsolosluğu vize başvurusunun reddedilmesi hususunda karar verdi ise başvuran kişinin bu karara itiraz etme hakkı mevcuttur.

  1. Gine VİZESİ
  2. Turistik Vize
  3. Ticari Vize
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi