HİNDİSTAN VİZE İŞLEMLERİ

Hindistan vizesine dair yapılan başvuruların, talep niteliği konsolosluk çalışanları tarafından değerlendirilmektedir. Hindistan vizesi için yapılacak olan müracaatların tamamı; Hindistan Konsolosluğu’nca değerlendirmeden geçecek olup, sonucu da aynı merci tarafından açıklanacaktır. Vize müracaatında yapmanız gerekenler, sizden beklenen evrak ve de işlem kayıtları, randevu işlemleri gibi adımları nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda herhangi bir deneyiminiz yoksa Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, tüm vize deneyimlerini sizlerle paylaşmaya hazır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin hizmet verdiği vize ülkeleri arasında yer alan Hindistan; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan şahısların vize işlemlerinde uyguladığı rejimi yetkilendirdiği Türk acenteler ile de paylaşarak, talep sahiplerinin bilgilendirilmesini sağlamaktadır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi Hindistan vizesi müracaatınızı yöneten ve de takibini yapan yetkililerin oluşturduğu bir danışmanlık ofisi olmakla beraber size sunduğu hizmet çeşidi de oldukça geniş bir yelpazeye hitap etmektedir. Sadece takip edilmesi gereken evrakların ya da işlemlerin takibini değil; aynı zamanda da sürecin ilk adımından, son adımına kadar da rehberlik eden Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile kolayca iletişime geçebilirsiniz. Vize alımlarında yetkili olduğunu bildiğiniz bir ekip ile çalışmak size hem kendinizi daha rahat hissettirecek, hem de çok daha hızlı işlem kontrolü yapabileceksiniz. Bu sebeple Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin vize adaylarına sağladığı olanaklardan rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Güven ve de hizmet kalitesinden emin olabileceğiniz bir ekip ile çalışmak için ilk seçeneğiniz Gaziantep Vize Başvuru Merkezi olmalı ve de Hindistan vizesi başvurusu için hangi evrakları hazırlamanız gerektiği konusunu yetkili ile görüşmelisiniz. Birçok dünya ülkesinde olduğu gibi vize başvurusu yapan kişilere uygulanan parmak izi uygulaması Hindistan için de zorunlu yapılan uygulamalardan birisidir. Daha önce farklı bir ülke vizesi için ya da Hindistan vizesi için biyometrik beyanda bulunmuş olsanız dahil; Hindistan Konsolosluğu yeni bir beyanda bulunmanızı isteyecektir. Konsolosluğu bu tarz uygulamalarına hazırlıklı olarak katılmanız için önceden Gaziantep Vize Başvuru Merkezi vize uzmanlarında bilgilendirilecek ve de isteklerini alacaksınız. Tüm başvuru adayları karşılaşacakları aşamalar hakkında gerekli desteği Gaziantep Vize Başvuru Merkezi personellerinin profesyonel yaklaşımı sayesinde alabilirler.

hindistan

VİZE İŞLEMLERİ

Turistik Vize İşlemleri

Hindistan turizm anlamında Türk vatandaşlarının da tercih ettiği ülkeler arasında bulunuyor. Ülkeye tatil yapmak istediğiniz için gitme niyetindeyseniz; Hindistan turistik vize koşullarını sağlıyor olmanız gereklidir. Vize müracaatlarında talep edilen vize ücreti, işlemlerin sonuçlanma süresi, vize evrakları, ülkeden ülkeye göre değişiklik arz etmektedir. Dolayısı ile uzman bir ekip sizlere bu konularda bilmeniz gereken tüm konuları detayları ile açıklayarak, gerektiği noktalarda da kendi deneyimini sizlere sunarak, işlemlerde kolaylık sağlamayı hedeflemektedir. Başvuru sahipleri Hindistan turistik vize müracaatında bulunmak için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile görüşerek, kendi bilgilerini, seyahat detaylarını vize yetkilileri ile paylaşmalıdırlar. Bu süreci gerekli aşamalar dahilinde yerine getirirseniz, vize almamanız gibi bir sonuç ile karşılaşmazsınız. Hindistan’ın farklı kültürel yapısının farklı oluşu ve de Türk vatandaşlarının ülkeye seyahat etmek adına her geçen yıl biraz daha vize talebini arttırması nedeni ile randevu işlemlerinizde sarkmalar ile karşılaşabilirsiniz. Ancak bu tarz bir durum ile karşılaşamamanız için vize sorumlunuz, randevu işleminde de sizlere destek olarak, vize başvurunuz dahilinde gerekli işlemi başlatmaktadır. Başvurusu onaylanan şahıslar; Hindistan’da ki turistik alanları rahatça gezebilir ve de Hindistan’da konaklama hakkını elde etmiş olurlar. Hindistan’a gidecek olan Türk vatandaşları; turistik vizeden yararlanarak 3 ya da 6 aylık vize alabilirler. Bu süreçte önemli olan konu; ülkeye daha önce vize alıp almamanızdır. Eğer ilk kez Hindistan’a yolculuk edecekseniz; ilk anda 3 aylık vize alabilirsiniz. Ancak daha önce Hindistan’a vizesine sahip olarak yaptığınız bir seyahat mevcutsa; vize süreniz 6 aya kadar uzayabilir. Bunun haricinde Hindistan Konsolosluğu’na yaptığınız mevcut başvurunun neticesi 1 aylık ve de tek girişli vize onayı olarak da karşınıza çıkabilir. Tüm kriterlerin uygun olmasının yanı sıra; konsolosluk yetkililerinin de bu konuda ki inisiyatifleri son derece önemlidir. Hindistan vizesine sahip olmanın şartlarında birisi de; biometrik veri kaydıdır. Sistemde veri kaydınız olsa dahi; Hindistan bu işlemi güncellemenizi talep etmektedir. Ancak 70 yaş ve de üstü olan başvuru sahipleri bu uygulamadan muaftırlar. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi katkıları sayesinde çok kısa sürede Hindistan seyahatiniz için vize alabilirsiniz.

Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Kişiler parmak izi uygulamasına katılmak için Hindistan Konsolosluğunda bulunmak zorundadırlar. Müracaat sahiplerinin biometrik veri beyanlarını yapabilmeleri adına randevularını da yakın tarihte almaları gereklidir. Hindistan Konsolosluğunda yapmanız gereken tüm işlemler boyunca Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin yakın olarak desteklerini alacaksınız. Evraklarınıza gösterilecek olan özen aynı zamanda müracaat işlemlerinizde, online kayıt ve de randevu işlemlerinizde de gösterilecektir. Hindistan’a dair yapılacak vize müracaatlarında ki en yetkili merciinin Hindistan elçilikleri olması nedeni ile müracaatta bulunacağınız randevu günü için online başvurunuz talep ettiğiniz tarihe uygun olarak yapılmaktadır. Hindistan vizesine müracaat etmek için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi danışmanlığına ihtiyaç duyan adaylar; vize yetkilileri ile yapacakları görüşme neticesinde, evraklarını tamamlayarak, ilgili adrese göndermelidirler. Ardından da turistik vize müracaatları için uygulanması gereken prosedür uygulanacaktır. Başvurusu konsolosluğa sunulan adayların, müracaatları kısa süre içerisinde cevaplanmaktadır. Hindistan vizelerinin cevaplanma süreleri; 1 ile 7 gün içerisinde değişiklik gösterirken, randevunuzu planlı ve de prosedüre uygun şekilde almanız halinde süreç uzamayacaktır. Bu konuda da Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin desteğini alabilirsiniz. Türkiye’de uzun süredir oturum izni ile bulunan yabancı vatandaşlar da işlem hızı ve de güvenliği için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ni tercih etmektedirler. Yabancı uyruklu vatandaşların müracaatlarına ilişkin süreç ise; 3-7 iş günü kapsamında sonuçlanmaktadır. Hindistan’da yapacakları tatil için talep sahipleri online vize başvuru formunu doldurmalıdırlar. Başvuru formunun doldurulmaması halinde online randevu süreci uygulamasından yararlanamazsınız. Başvurunuzu yapacak olan vize uzmanlarına, formda yer alamsı gereken bilgilerinizi eksiksiz olacak şekilde iletmelisiniz. Formu teslim edilen başvuru sahiplerine randevuları 1 hafta içerisinde verilmektedir. Turizm amaçlı olarak kullanacağınız vizenizin işlemleri ve de biometrik verinizi beyan etmeniz için devamında randevunuza katılmanız istenecektir.

Hindistan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Pasaport

Hindistan vizenize dair işlemlerin büyük bir çoğunluğu pasaportunuz üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize almak için kullanacağınız güncel pasaportunuzun işlem süresinin de bu noktada büyük önemi vardır. Başvuru adaylarından beklenen pasaport işlem süresi; almak istedikleri vizenin son gününden sonra altı ay daha geçerli olmalıdır. Pasaport beyanlarınızda, bir diğer önemli konu ise; vize danışmanınızın da size beyan edeceği gibi daha önce ki vize alımlarınızdır. Eğer Hindistan Konsolosluğu’na yapacağınız vize talebinden önce almış olduğunu vizeniz varsa bu durumu da konsolosluk yetkilisi ile paylaşmalı ve de beyanlarınız arasında yer vermelisiniz.

2.Hindistan Vize Başvuru Formu

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; Hindistan’da tatil yapmak için vize almak isteyen kişilere online form doldurma aşmasında da destek sunmaktadır. Online başvuru talebinizin yerine getirilmesinin ardından, randevu alımınız için devreye Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yetkilileri girmektedir. Formda yer alan beyanlarınız genellikle; kişisel bilgilerinize, seçtiğiniz vize kategorisine ve de mesleki bilgilerinize dayanmaktadır.

3.Biyometrik Fotoğraf

Biyometrik fotoğraf ölçütleri hakkında mutlaka Gaziantep Vize Başvuru Merkezi personellerine danışmanız gerekmektedir. Elinizde mevcut olan formu kullanmanız sakıncalıdır. Öncelikle müracaatınızda kullanılacak olan fotoğrafın 5*5 ölçülerine sahip olmasına ve de arka fonda beyaz rengin tercih edilmesine dikkat etmelisiniz.

4.İkametgah Belgesi

Vize almaya karar veren adaylar, vize yetkilisine; nüfus müdürlüğünden almış oldukları ikametgah belgesini sunmalıdırlar. Belge kaşe ve ıslak imzalı olarak ibraz edilmelidir. Orijinal belge sunumu talep eden Hindistan elçilikleri, e-devlet sayfanızdan alacağınız ikametgah belgesini kabul etmemektedirler.

5.Banka Hesap Dökümü

Tüm vize işlemlerinde talep edilen bir beyan olan banka hesap beyanı için Hindistan elçilikleri en az 5.000 TL bakiyesi bulunan hesabınızı sunmanız yeterli olacaktır. Ayrıca hesabınıza ait son üç ayı kapsayan bir hesap dökümü de sunmalısınız. Bankanıza giderek şahsen almanız gereken bu evrakta; yetkilinin imzası ve de banka kaşesi bulunmalıdır.

6-Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Resmi kurumlara sunulan kimlik fotokopisi şeklinde; arka ve de ön yüzün aynı sayfada, okunur bir şekilde sunulmuş fotokopisinin dosyanızda olması gerekmektedir.

7.Seyahat Sağlık Sigortası

Hindistan’a gidebilmeniz için ülkede bulunacağınız süreyi kapsayan bir sağlık poliçesine ihtiyacınız var. Poliçenin detayları sizin tatil programınıza ve de süresine göre değişiklik göstermektedir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi poliçeniz ile ilgili de çalışma sürdürmektedir.

8.Uçak Rezervasyonu

Hindistan vizeniz için sunacağınız vize tarihlerinin doğruluğunu yaptırdığınız uçak rezervasyonu sayesinde ibraz edebilirsiniz.

9.Konaklama Bilgisi

Ülkede tatil amacı ile bulunmak istediğiniz yaptırmış olduğunuz otel rezervasyonu kayıtları ile desteklemek için Hindistan Konsolosluğu’na; kayıtlarınızı da sunmalısınız.

Mesleki Evraklar

Çalışanlar İçin;

1.Maaş Bordrosu

2.İşyeri İzin Belgesi

3.4B Hizmet Belgesi

4.Sigorta Giriş Belgesi

5.Faaliyet Belgesi

6.Vergi Levhası

Şirket Sahipleri İçin;

1.Ticari Sicil Gazetesi

2. Son Dönemi Gösteren Vergi Levhası

3.4A Hizmet Belgesi

4.Faaliyet Belgesi

5.İmza Beyanı

Öğrenciler İçin;

1.Muvafakatname

2.Öğrenci Belgesi

3.Tahhütname

4.Sponsor Beyanı

Ev Hanımları İçin;

1.Sponsor Beyanı

Ticari Vize İşlemleri

Hindistan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve de Türkiye oturma izni bulunan kişiler için ticari vize uygulaması sağlamaktadır. Kişisel durumunuza uygun evraklara ek olarak standart evraklarında aynı özende hazırlanması gerekmektedir. Şahsi beyanlarınıza dikkat edilerek hazırlanacak olan başvurularda; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi etkin bir şekilde sol oynamaktadır. Hindistan ticari vizesi müracaatında Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ni tercih eden başvuru adayları üstün bir hizmet ile karşılaşacaklardır. Belgelerinizin kontrolü uzman vize yetkilisi tarafından gerçekleştirildikten sonra; konsolosluğun istediği ölçütlerde diğer prosedürlere geçilecektir. Hindistan’da ticari bir organizasyonda bulunmak amacı ile gerçekleştireceğiniz yolculuğunuza dair detaylı bilgiyi uzman vize ekibinden alabilmeniz için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; çağrı hattı uygulaması ile de size hizmet vermektedir. Hindistan ticari vizesi alacak olan başvuru adaylarının müracaatlarında; ticari davetiye sunmaları gerekmektedir. Ticari vizeden yararlanmak isteyen Türk vatandaşları; davetiye alacakları şirketin faaliyet belgesini de dosyalarında bulundurmalıdırlar. Farklı bir organizasyon katılımı gerçekleştirecek olan adayların ise; katılım belgesi sunması öngörülmektedir. Turistik vize uygulamasında olduğu gibi ticari vize alımlarında da Hindistan güncel parmak izi uygulamasını zorunlu kılmaktadır. Schengen ülkelerinin uyguladığı vize rejimlerinde yapılan parmak izi uygulaması Hindistan için geçerli değildir. Başvuru adaylarının bu konuya dikkat etmesi gerekmektedir. Parmak izinin alınmasının ardından vize işlemleriniz hız kazanacaktır. Konuya ilişkin sorularınızı Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yetkililerine iletebilirsiniz. Hindistan’da gerçekleştirmek istediğiniz iş görüşmesi, fuar ya da farklı katılımlarınız için Hindistan’dan vize almanız zorunludur. Ancak Hindistan ülkesinin diğer ülkelerden farklı olarak uyguladığı süreçlerden birisi de vize başvurunuzu yapacağınız elçiliklerdir. Bölge ayrımı uygulaması ile talepleri karşılayan Hindistan; vize müracaatlarını İstanbul Hindistan Konsolosluğu’ndan ve de Hindistan Büyükelçiliği’nden almaktadır. Ancak Gaziantep Vize Başvuru Merkezi aracılığı gerçekleştireceğiniz vize talepleriniz için yetkililer size uygun elçilikten başvurunuzu gerçekleştirmektedirler. Ticari vizelerde sunulacak olan evrakların tamamına Gaziantep Vize Başvuru Merkezi tarafından ulaşabilirsiniz. Ayrıca sizin özel durumunuza göre de diğer evraklar tarafınıza iletilecektir. Ticari vizelerde uygulanan prosedürler ve de yapılması gereken işlemlerin neler olduğu, Hindistan’ın uyguladığı vize harcı, ülkede kaç gün kalabileceğinize dair konular hakkında ve de evraklarınızı hangi kriterlere göre hazırlamanız gerektiği konusunda vize danışmanınız sizlere yardımcı olacaktır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezinin sürdürdüğü ticari vize talep işlemlerinize ek olarak seyahat sağlık sigortasına dair de hizmet alabilirsiniz.

Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Ticari vize alarak ilk kez, yurt dışı seyahatine çıkacak olan adayların kafalarında ki soru işaretlerini ortadan kaldırmak amacı ile Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin uzman kadrosundan yararlanabilirsiniz. Ticari vize nasıl alınır, diğer vize türlerinden farklı olarak ne yapılır gibi sorularınıza cevap verecek olan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; evraklarınız ve de seyahat sigortanız, randevunuz dahil tüm aşamaları adınıza yürütmektedir. Ticari vize başvurusu için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ni arayarak işlemleriniz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Hindistan vize rejimleri ve de konsolosluğun öngördüğü prosedürler dahilinde yapılacak olan müracaatınız için vakit kaybetmeden aşağıda ki evrakları hazırlayıp, Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. İş yürütme, iş anlaşması, ortaklık, seminer ya da fuar katılımı sebepleri ile alınabilecek olan bu vize türü için yetki merkezi Hindistan Konsolosluğu’dur. Vizenizi tek girişli alabileceğiniz gibi 6 ay içerisinde kullanmak üzere çok girişli olarak da alabilirsiniz. Bu vize kapsamında ülkede ticari anlaşmalara iştirak edebilir ve de faaliyetlere katılabilirsiniz. Vize başvuru seçeneği ticari olan Türk vatandaşları; davetiye ibrazına da dikkat etmelidirler. Davetiye ibrazına dair nasıl bir hazırlık yapmanız gerektiğini yetkiliniz ile görüşmelisiniz.

Hindistan Ticari Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Davet Mektubu

Davet mektubu olarak sunacağınız belge; Certificate of Incorporation ya da Promotion Registration belgelerinden birisi olabilir. Bununla birlikte; Certificate of Exporter Code ya da Chamber of Commerce Registration belgelerinden herhangi birisini de sunabilirsiniz. Bu belgelerin sunumunda dkkat edilmesi gereken kriter; sunacağınız belgenin CIN Number kriterini taşıyor olmasıdır.

2.Nüfus Cüzdan Fotokopisi

2020 senesi içerisinde yapılan değişikliklerden birisi de kimlik kartı uygulamasıdır. Çipli olan kimlik kartınızın fotokopisi de dosyanızda bulunmalıdır.

3.Pasaport

Vize işleminize öncelikle pasaport incelmesi ile start verilecektir. Pasaportu; 10 yıldan eski olmayan başvuru sahiplerinin işlemleri kabul edilecektir. Aksi halde pasaportunuz geçerli işleme süresine sahip olmadığı gerekçesi ile vize talebiniz olumsuz olarak sonuçlanacaktır.

4.İkamegah Belgesi

Bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğüne giderek ikametgah belgenizi almanız gerekmektedir.

5.Seyahat Sağlık Sigortası

Hindistan’da bulunmayı planladığınız tarihler hangisi ise; o tarihler arasında düzenlenmesi gereken seyahat poliçesi için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne güvenebilirsiniz.

6.Hindistan Vize Başvuru Formu

Online olarak tamamlanması gereken prosedürlerden birisi de; Hindistan vize başvuru formudur. Formu doldurulan başvuru adaylarının, ikinci aşamalarına devam edilmektedir.

7. Uçuş Rezervasyonları

Hindistan’da ticari işlerini halletmek amacı ile bulunmak isteyen Türk vatandaşları; ülkeye geri döneceklerini ve de dönüş için uçuş rezervasyonunu yaptırdığını bu belge ile beyan etmelidirler.

8.Otel Rezervasyonu

Konaklama bilgilerinizin ibrazı Hindistan Konsolosluğu açısından önemlidir. Kayıtlarınızın adınıza yapılması ve de tarihlerin vize süreciniz ile alakalı olmasına da ayrıca dikkat etmeniz gerekmektedir.

9.Banka Hesap Özeti

Ticari amaca yönelik Hindistan’a şirket sahibi ya da çalışanı seyahat edebilir. Kişi masraflarını kendi ya da şirketin karşılayacağına dair bir beyanda da bulunmalıdır. Ancak şahıs ya d a şirket hesabını dosyasında bulundurmalıdır. Banka hesabınıza dair olan evrak son üç ay da bilgilerinizi içermelidir.

Mesleki Evraklar

Çalışanlar İçin;

1.İş Yeri İzin Yazısı

2.4B Sigorta Hizmet Dökümü

3.Maaş Bordrosu

4.İmza Sirküsü

5.Faaliyet Belgesi Fotokopisi

Firma Sahipleri İçin;

1.Ticari Sicil Gazetesi

2.Vergi Levhası Fotokopisi

3.Haaliyet Belgesi Fotokopisi

4.İmza Beyanı

5.Şirket Hesap Özeti

Diğer Vize İşlemleri

Hindistan-Nepal Seyahatleri

Nepal, Hindistan’a yakınlığı ve de Avrasya’ya kapı komşusu olması nedeni ile dikkat çeken bir konumda yer almaktadır. Ülkenin dikkat çekmesinde ki ve de Türkler arasında da seçenek haline gelmesinde ki en önemli neden; Nepal’in Türk vatandaşları için uyguladığı kapı vizesi uygulamasıdır. Her iki durumda düşünüldüğünde Türkiye’de ki tur operatörlerinin ve de tatilcilerin Nepal’i ziyaret etmesi son derece cazibeli bir hal almaktadır. Manevi mekanları kutsal alanları, doğa ve de kültürün iç içe girdiği bu ülkeye Hindistan sayesinde geçiş yapabilirsiniz. Komşu ülke olmaları nedeni ile Hindistan ve de Nepal Türk vatandaşlarının yoğun olarak ziyaret ettikleri iki ülkedir. Bu nedenle Hindistan vizesine başvuran adaylar Nepal’i de ziyaret etmek istemektedirler. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi kişilerin talepleri üzerine Nepal seyahatleri için de gerekli başvurularda bulunarak, şahsıların istedikleri gibi tatil yapabilmesine olanak sağlamaktadır. Asya’nın en çok ziyaret edilen iki ülkesi olan Nepal ve Hindistan vize almak isteyen Türk vatandaşlarına kolaylık sağlayacak uygulamaları devreye soktuğu ilk günden itibaren; yıllık turist sayısı artmış durumdadır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi Nepal’e nasıl yolculuk yapabileceğiniz konusunda sizlere en kolay yolu göstermektedir. Hindistan ve de Nepal’in coğrafi dokusu, yerel inanç sistemleri, tapınakları ve de diğer turistik lokasyonları ilginin artmasını sağlamaktadır. Kapı vizesi sayesinde vatandaşlar Hindistan üzerinden Nepal’e yolculuk yapabilmektedir. Hindistan üzerinden belirleyeceğiniz rota sayesinde Nepal’in tüm alanlarını gezebilir, Kathmandu, Patanile, Swayambhunath gibi en bilindik rotalarda bulunabilir, seyahatinizi doldu dolu geçirebilirsiniz. Hindistan ve de Nepal de seyahat etmek isteyen, tatil planları yapan Türk vatandaşlarının Gaziantep Vize başvuru Merkezi ile iletişime geçmesi halinde hangi aşamaları takip etmeleri gerektiği konusunda da bilgi verilmektedir. Dünya ülkelerinin bir kısmı Türkiye Cumhuriyeti, diplomatik pasaport sahiplerine bir takım muafiyetler sunmaktadır. Ancak Hindistan ve de Nepal için aynı durum geçerli değil. Tüm başvuru adaylarının umuma mahsus pasaport sahipleri gibi vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Hindistan’da kapı vizesi rejimi uygulanmadığı gibi Nepal’e kapı vizesi ile girmek isteyen vatandaşların ise; işlemlerine Katmandu Havalimanında devam edilmektedir. 

Konferans Vizesi

Hindistan konferans vizesi uygulamaları hakkında vize yetkilileri sizinle şahsen görüşme sağlamaktadır. Vize işlemlerinizin hızlı ve de problemsiz bir şekilde devam ettirilmesi için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçmeniz yeterlidir.  Vize talebinde bulunacak olan şahıslardan konsolosluk yetkilileri, başvuru sahibine uygun olan evrak listesini hazırlamaları konusunda kendilerine telkinde bulunmaktadırlar. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, konferans vizesi almak için plan yapan vatandaşların bulundukları konum gereğince hangi koşulları yerine getirmeleri gerektiği konusunda da ön bilgilendirme ile karşılaşacaklardır. Evraklar ve de online randevu aşamalarında; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin yetkilileri sizler kademe kademe ilerlemeniz konusunda yol gösterici konumunda yanınızda yer almaktadır. Vize ücreti konusunda da konferans katılımı sağlayacağınızı beyan etmeniz halinde net bir bilgi alabilirsiniz. Hindistan Konsoloslukları, bölge ayrımına tabi bulunmakla birlikte; hangi şehirlerin kapsam alanlarına girdiğine dair de bilgilendirme yapmaktadır. Ancak Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; sizin müracaatınızda bölge ayrımını da göz önüne alarak, müracaatınızı profesyonellikle gerçekleştirmektedir. Başvuruları neticelendirme görevi ise; sadece Hindistan elçiliklerine aittir. Diğer Hindistan vizelerinde olduğu gibi; Hindistan konferans vizesi talepleri için de parmak izi uygulamasına katılım zorunludur. Parmak izi uygulamasına katılmayan adayların ya da bireysel başvurular neticesinde bu ayrımı göz ardı eden adayların başvuruları dikkate alınmamaktadır. Biyometrik veri beyanını sunan kişilerin online randevularının da alınması için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi uzmanları sizlere tüm olanaklarını sunacaktır. Yıllardır vize sektörü içerisinde görev yapan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; adayların tüm ihtiyaçlarını önce ki deneyimleri sonucunda karşılamaktadır.

Hindistan Konferans Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1.Vize Başvuru Formu

Hindistan konferans vizesi müracaatları için Hindistan Büyükelçiliği’ne başvurunuzu iletmeniz gerekmektedir. Müracaatlarda sunulan vize başvuru formu; konferans vizesi almak isteyen kişilerin formu doldurmaları için de vize yetkilileri yardımcı olmaktadır.

2.Biyoetrik Fotoğraf

Vize koşullarına uygun fotoğraf sunumu için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi size gerekli bilgiyi verecektir.

3.Pasaport

4.Katılım Belgesi

Konferans vizesi alabilmeniz için katılım belgesi sunulması zorunludur. Katılım belgesi bulunan adayların vize işlemleri daha sorunsuz şekilde sürdürülmektedir.

5.Nüfus Cüzdan Fotokopisi

6.Banka Hesap Dökümü

Anahtar kelime: Hindistan vizesi, Hindistan ticari vize, Hindistan turistik vizesi.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi