hırvatistan-form-ve-dilekce

Hırvatistan Form ve Dilekçe

Hırvatistan Vize Formu


Vize Bilgi Formu


Biyometrik Fotoğraf Örneği


HırvatistanTuristik-Ticari Vize Dilekçe Örnekleri


Hırvatistan İngilizce Vize Dilekçe Örnekleri


 

Hırvatistan vize formu, Hırvatistan seyahati gerçekleştirmek için Hırvatistan ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Hırvatistan Vize Formu, Hırvatistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Hırvatistan vize başvuru formu, Hırvatistan vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Hırvatistan vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Hırvatistan vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Hırvatistan ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Hırvatistan vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Hırvatistan vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Hırvatistan vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Hırvatistan’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Hırvatistan’ ya giriş işlemleri Hırvatistan sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Hırvatistan Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Hırvatistan vize başvuru merkezlerinden ya da Hırvatistan Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Hırvatistan vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Hırvatistan vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Hırvatistan vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
Büşra Güngör 2020-07-26 22:23:10 Cevabı Görüntüle
İyi günler. Benim annem Makedon vatandaşı olarak 19 sene önce vefat etti. Fakat annemin babası yani dedem Hırvatistan vatandaşıdır. Annem Hırvatistan’da babasından kalma bir arazi ve üstünde çok eskiden yapılmış 2 katlı bir gecekondu olduğunu söyledi. Elimdeki belgeler çok eski. Annem de vefat ettiği için oralara gelme şansım hiç olmadı. En azından sadece böyle bir mal varlığının olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?