Avustralya Vize Başvuru Ofisleri

Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Vizesi

Avrupa kıtasında yer alan Hırvatistan, İtalya’nın doğusunda yer almaktadır. Konumu itibari ile merkezi yapıda sayılan ülkeye seyahat için vize alınması gerekmektedir. Hırvatistan vizesi için kısa ve uzun süreli vize başvurularında bulunabilirsiniz.

Seyahat amacınıza göre yapacağınız başvuruların kalma süresini de doğrudan etkilemektedir. Her ne kadar Avrupa ülkesi olsa da Hırvatistan Schengen ülke grubunda değildir. Bu yüzden başvuruları Schengen vize kurallarına göre değil Hırvatistan’ın belirlemiş olduğu kurallara göre yapmalısınız. Başvuru esaslarını belirleyen seyahat amacı evrak teminleri konusunda da belirleyici unsura sahiptir.

Sizden istenen belgeleri eksiksiz şekilde teslim ettikten sonra değerlendirme süreci başlayacaktır. Profesyonel ekibimizle bu alanda uzun yıllar hizmet vermemizin etkisini sizde görmek isterseniz başvurularınızı istediğiniz düzeye göre yapabiliriz. Evrak teminleri, form doldurma ve vizeye dair esasların takibinde sizlere en iyi hizmeti sunmak için buradayız.

Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Başvurunun can alıcı noktası hiç kuşku yok ki evraklardır. Vize başvuru evrakları eksik bilgi içermemeleri ve istenen belgelerin tamamı sunulmalıdır. Değerlendiren komisyon eksik evrak sunulması durumunda başvuruyu ret edebilmektedir. Bu yüzden evrakları eksiksiz ve hiçbir şekilde yanlış bilgi içermeyecek şekilde sunmalısınız. Hırvatistan vizesi için hazırlamanız gereken evraklar seyahat amacınıza göre belirlenen vize türüne göre değişmektedir. Hangi türe göre başvuru yapacaksanız evrakları o vize türünün esaslarına göre yapmalısınız. Tüm vize başvurusu evraklarında standart olanlar dışında seyahat amacına göre belge hazır hale getirilmelidir. Böylece özellikler bakımından evrak temini de sağlanmış olacaktır. Söz konusu belgelerin bir kısmı orijinal olarak istendiği için bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Hırvatistan vizesi için gerekli olan evraklar listesini standart olarak şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisinin iki yönlü hali,
  • Standartlara uygun ve seyahat sonuna kadar geçerli pasaport içerisinde en az 2 boş sayfa ile sunulmalıdır.
  • Hesap özetleri 3 ayı kapsamalı ve ıslak imzalı şekilde banka tarafından hazırlanmalıdır.
  • Seyahat sigortası, uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonları sunulmalıdır.
  • Başvuru sahibinin mesleki durumunu gösterir belge,
  • Hırvatistan vize başvuru formu eksiksiz ve belirlenen kurallar çerçevesinde hazırlanmalıdır.
  • Biometrik fotoğraf, arka fonu beyaz olmalı ve son 3 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.

Sizden istenen belgeleri ve bilgileri standart olarak belirlenen hususlara göre sunmanız çok önemlidir. Evrak teminleri konusunda sizlere destek olacak yapımız hatasız evrak sunabilme adına tüm ayrıntılara dikkat etmektedir.

Hırvatistan Vizesi Sonuçlanma Süresi

Başvuru dosyası hazırlandıktan sonra evrakların teslim edilip sonuçlanma süresi beklenmektedir. Sunmuş olduğunuz evraklarda hiçbir eksik yok ise 5 – 10 iş günü içerisinde vizenin sonucu açıklanmaktadır. Elbette iş yoğunluğu, resmi tatil ve ek belge talepleri gibi sebeplerin oluşması bu süreyi uzatabilmektedir. Böyle bir durumun birçok vize de karşınıza çıkabileceğini hesaba katarak 1 ay öncesinden başvuru yapmanızı öneririz. Zamanlama konusunda yapılan hatalar istediğiniz tarihte vizenizin çıkmamasına sebep olabilir. Böyle bir riski düşünerek hareket etmek çok daha doğru ve mantıklı karar olacaktır.

Hırvatistan Vize Ücretleri

Evrakların hazır hale getirilmesi ile birlikte ödenmesi gereken ücretler söz konusudur. Zorunlu olarak ödemeniz gereken Hırvatistan vize ücretleri doğru vize türüne göre yapılmalıdır. Hiç ödeme yapmamanız durumunda vizeniz ret edileceği gibi yanlış ödemelerde de vize reddi söz konusudur. Ayrıca yapılan yanlış ödemelerin hiçbir şekilde iadesi de söz konusu olmamaktadır. Hırvatistan vizesi ile ilgili başvurularınız ret ile sonuçlanması durumunda da yapılan ödemeler iade edilmemektedir. Risklerden uzak en güvenli şekilde iş yapabilmenin etkisi ortaya koymalısınız. Güvenli ve sorunsuz şekilde vizenizi alabilmeniz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
Büşra Güngör 2020-07-26 22:23:10 Cevabı Görüntüle
İyi günler. Benim annem Makedon vatandaşı olarak 19 sene önce vefat etti. Fakat annemin babası yani dedem Hırvatistan vatandaşıdır. Annem Hırvatistan’da babasından kalma bir arazi ve üstünde çok eskiden yapılmış 2 katlı bir gecekondu olduğunu söyledi. Elimdeki belgeler çok eski. Annem de vefat ettiği için oralara gelme şansım hiç olmadı. En azından sadece böyle bir mal varlığının olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?