Hollanda Vize Formu

Hollanda Form ve Dilekçe

Hollanda Vize Formu


Vize Bilgi Formu


Hollanda Turistik-Ticari Vize Dilekçe Örnekleri


Hollanda İngilizce Vize Dilekçe Örnekleri


Biyometrik Fotoğraf Örneği


 

Hollanda vize formu, Hollanda seyahati gerçekleştirmek için Hollanda ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Hollanda Vize Formu, Hollanda Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Hollanda vize başvuru formu, Hollanda vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Hollanda vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Hollanda vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Hollanda ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Hollanda vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Hollanda vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Hollanda vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Hollanda’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Hollanda’ ya giriş işlemleri Hollanda sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Hollanda Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Hollanda vize başvuru merkezlerinden ya da Hollanda Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Hollanda vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Hollanda vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Hollanda vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Hollanda dilekçe

 

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi