hollanda-vize islemleri

Hollanda Vize İşlemleri

Hollanda Vize İşlemleri

 

Hollanda vize işlemleri belirli prosedürlerden oluşan kapsamlı hizmet sunan bir işlem sürecidir. Kişilerin Hollanda seyahatlerini gerçekleştirmek amacı ile sağlamış olduğu temel destekleri sunmaktadır. Hollanda seyahatinin gerçekleşmesi amacı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bordo pasaport sahibi kişilerin Hollanda vize işlemlerini eksiksiz olarak yerine getirmek yükümlülüğü bulunmaktadır. Hatasız ve eksiksiz bir şekilde sunulan Hollanda vize işlemleri evrakları ile birlikte profesyonel bir şekilde hazırlanmış olan vize işlemleri başvurularının Hollanda Konsolosluğu tarafından onaylanması muhtemeldir.

Hollanda Vize İşlemleri Genel Prosedürler

Hollanda Vize İşlemleri Genel Prosedürler

 

Hollanda vize işlemleri başvuruları için belirli başvuru belgeleri bulunması gerekmektedir. Belgelerin her zaman güncel tutulması gerekmektedir. Özellikle her vize türü için istenilen ortak belgeler bulunmaktadır. Bunlar fotoğraf ve pasaport ve biyometrik veri işlemleridir..

Kişilerin fotoğraflarının her zaman 35x45 mm. ebatlarında biyometrik fotoğraf kriterlerine uygun olarak sunulması gerekmektedir. Pasaportların ise, son on yıl içerisinde alınmış olması ve seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir. İlgili pasaportların en az iki sayfasının vize basılabilmesi için işlenmemiş olması gerekmektedir. Varsa kişinin eski pasaportlarının da Hollanda vize başvuru işlemleri için, sunulması gerekmektedir. Bu kural Hollanda vize başvuru işlemleri hususunda bütün vize işlemlerinde geçerlilik arz etmektedir.

Biyometrik veri girişi için kişinin vize merkezine gelerek sağ el beş parmak ve sol el beş parmak olmak üzere toplam on parmak izi vermesi ve bu parmak izinin de biyometrik fotoğraf ile tanımlanarak, biyometrik veri girişi oluşturmaları gerekmektedir. Bu işlem beş yıl güncelliğini koruyacaktır.

Beş yıl içerisinde başka bir ülkeye gitmiş ve bu giderken biyometrik veri girişi tanımlamış olsa dahi, kişilerin Hollanda vize başvurusu için bu işlemi yapmasına gerek bulunmamaktadır. Parmak izi alımının mümkün olmadığı durumlar ile birlikte 6 yaşından küçük çocukların biyometrik veri girişi alımı yapılmamaktadır. Bu iki grup da bu uygulamadan muaf tutulmaktadır. Hollanda vize işlemleri genel prosedürleri kısa süreli vize türü ve uzun süreli vize türlerinde genel kuralları kapsamaktadır.

Hollanda vizesi

 

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi