İngiltere Vizesi

İngiltere Para Birimi

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: İngiltere vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

İngiltere, dünya üzerinde en güçlü ekonomiye sahip 7. Ülke olarak kabul edilmektedir. Her ne kadar 7. Olsa da aslında sahip olduğu para birimi, şu an için diğer para birimlerine nazaran değer bakımından daha yüksektir. Pek çok kişinin bunun nedenini merak ettiği aşikar olsa da sizlere bu yazı içerisinde hem bu durumun hem de İngiltere para birimi ile ilgili merak edilenleri açıklayacağız.

İngiltere Para Birimi Ne Kadar?

Bilmeyenler için öncelikle İngiltere para biriminin sterlin olduğunu söylemek ile işe başlayalım. Sterlinin ise piyasalardaki değerini hepimiz biliyoruz. Peki, bu değerden yola çıkarak İngiltere para birimi kaç TL sorusunun yanıtı ne olur? Son zamanlarda tıpkı dolar gibi giderek artan ve paramız karşısında değer kazanan sterlin; şu an için yaklaşık olarak 12, 06 Türk Lirası’na karşılık gelmektedir.

O yüzden İngiltere para çevirme işlemlerinde piyasalardaki en güncel değer kullanılmakta ve hesaplamalar buna göre yapılmaktadır.

İngiltere Para Birimi Hakkında Bilgi

Yukarıda da belirttiğimiz üzere İngiltere para birimi olarak sterlin kullanılmaktadır. Bir Avrupa ülkesi olmasına rağmen Avrupa Birliğine üye iken daha para birimini değiştirmeyen İngiltere, günümüzde AB üyesi olmamasına rağmen halen sterlin kullanmaktadır. Oysaki AB’ye üye olan pek çok ülkenin parasında değişime gittiğini biliyoruz.

Sterlin ülkenin para birimi olsa da İngiltere para birimi penny de sıkça işittiğimiz terimlerden. Peki, penny nedir? Penny de aslında bir İngiliz para birimidir ancak Sterlinin yüzde biri değerine sahiptir.

İngiltere para birimi pound da bu ülkeye ait farklı bir para birimi olarak görülmektedir ama aslında sterlinin bir diğer adı pounddur. Ülkede yaygın olarak sterlinden ziyade pound kelimesi kullanılmaktadır.

İngiltere Para Birimi Neden Değerli?

Daha önce de belirttiğimiz üzere İngiliz para birimi Sterlin, birçok para birimi karşısında üstündür. Peki, bu durumun sebebi ne? Sanayi Devrimi’nin başlamasına öncü olan İngiltere o dönemden bu döneme ekonomisini sürekli geliştirmeye başlamıştır. Bu bağlamda ciddi bir güce ulaşan İngiltere, şu an için en güçlü İngiliz para birimi sterline sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı