İsviçre Vize Formu

İsviçre Form ve Dilekçe

İsviçre Vize Formu


Vize Bilgi Formu.rtf


Biyometrik Fotoğraf Örneği.jpg


İsviçre Davetiye Örneği Vize.docx


İsviçre Turistik-Ticari Vize Dilekçe Örnekleri.docx


İsviçre İngilizce Vize Dilekçe Örnekleri.docx


 

İsviçre vize formu, İsviçre seyahati gerçekleştirmek için İsviçre ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. İsviçre Vize Formu, İsviçre Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. İsviçre vize başvuru formu, İsviçre vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, İsviçre vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin İsviçre vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

İsviçre ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, İsviçre vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

İsviçre vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

İsviçre vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin İsviçre’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. İsviçre’ ya giriş işlemleri İsviçre sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

İsviçre dilekçe

 

İsviçre Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

İsviçre vize başvuru merkezlerinden ya da İsviçre Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l İsviçre vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l İsviçre vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l İsviçre vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi