İtalya Vizesi

İtalya Bayrağı

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: İtalya vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Bilindiği üzere bayrak; bir devletin, bir milletin sembolüdür ve aynı zamanda bağımsızlık temsilidir. İşte bu sebeple çoğu zaman özellikle de gelişmiş ülkelerin bayrakları merak edilmektedir.

İtalya, sevilen ve ülkemizdeki hemen hemen herkesin gitmek istediği ülkeler arasında yer almaktadır. Yukarıdaki söylem ile birlikte İtalya bayrağı da bu ülkeye dair merak edilen konular içerisine dahildir. O yüzden bu yazı içerisinde sizlere İtalya bayrağı nasıldır sorusunun yanıtını vereceğiz.

İtalya Bayrağı Resmi

İtalya, sade ve hemen hemen herkesin aşina olduğu bir bayrak yapısına sahiptir. Oldukça basit olan bu bayrak, zaman zaman farklı ülkeler ile de karıştırılabilmektedir. Ancak İtalya bayrağı üzerinde yan yana olacak şekilde sıralanmış dikey olarak gelen şeritler yer almaktadır ve bu şeritlerin her biri farklı renklere sahiptir diyebiliriz. Şeritlerde bulunan renkleri sırası ile söyleyecek olursak soldan sağa doğru; yeşil, beyaz ve kırmızı renkler bulunmaktadır.

Eğer bu bayrağı daha detaylı incelemek isterseniz o zaman internet üzerinden İtalya bayrağı png şeklinde indirebilmeniz mümkündür.

İtalya Bayrağı Anlamı

Bilindiği üzere bayrakların her biri farklı bir anlam içermekte ve üzerinde bulunan renkler de farklı şeyleri temsil etmektedir. Bu bağlamda İtalya bayrağı üzerinde yer alan renklerin ne anlama geldiğini inceleyecek olursak bunları sizler için teker teker izah edebiliriz. İlk olarak yeşil renkten başlayalım; bayrakta yer alan yeşil renk doğayı temsil etmektedir. Beyaz renk ise; Alp dağlarında yer alan kar; kırmızı ise İtalyan bağımsızlık savaşı içerisinde akan kırmızı kanları temsil etmektedir.

Ayrıca başka bir anlam dahilinde bu renklerin yine aynı sıra ile; umut, kader ve hayırseverlik gibi değerleri temsil ettiği de söylenmektedir.

İtalya Bayrağı Benzeri

Yukarıda da belirttiğimiz üzere, bazı bayraklar birbirine benzemekte yani andırmaktadır. Bu bayraklar içerisinde İtalya bayrağının yer aldığını söyleyebiliriz. Her ne kadar renkler açısından farklılıklar bulunsa da tasarım açısından aynı olan bu bayrakların, benzer olmasının bir sebebi var. O sebep ise; İtalya bayrağını da Fransız İmparator Napolyon’un tasarlamış olmasıdır. Yani İtalya üzerinde aslında Fransa akımının hakim olduğu görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı