ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: İtalya vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

İtalya, özellikle Türk gençleri tarafından merak edilen Avrupa ülkelerinden biridir. Her sene yüzlerce öğrenci gerek dil okulları gerekse de erasmus öğrenci değişim programları ile bu ülkeye akın etmektedir. İtalya’ya dair merak edilenler içerisinde hayat standartları ve şehirleri gibi konuların yanı sıra İtalya nüfusu gibi verilerin de sonuçları araştırılmaktadır. Bu yüzden merak edenler için bu yazı içerisinde İtalya nüfusu hakkında bilgilendirmeler yapacağız.

İtalya Nüfusu 2021 Ne Kadar?

Bilindiği üzere hemen hemen pek çok Avrupa ülkesinde nüfus yaş ortalaması verilerine bakıldığı genç nüfusun oranının diğerlerine göre daha az olduğu dikkatleri çekmektedir. İşte bu bağlamda İtalya nüfusu 2021 verileri de merak edenler içerisindedir. İtalya’da yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan verilerde 2021 yılı için ülkede yaşayan kişi sayısının yaklaşık olarak; 59 milyon civarındadır diyebiliriz. Ancak pandemi dönemi sonrasında ölümlerin azalması ile birlikte nüfus azalması artık ciddi boyutlarda değildir. Bu da İtalya nüfusunun kısa süre içerisinde yeniden kendisini toparlaması ve İtalya nüfusu 2019 yılı verilerine dönmesi beklenmektedir.

İtalya Nüfusu Kaç 2020?

İlk olarak 2020 yılının başlarında ortaya çıkan Covid- 19 salgını, kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına aldı ve milyonlarca kişinin ölümüne sebep oldu. İşte bu yüzden ülkelerdeki nüfuslarda ciddi azalmalar meydana geldi. Bu ciddi azalmaların yaşandığı ülkelerden bir tanesi de İtalya. İtalya’da pandemi öncesindeki nüfus yaklaşık olarak 60 bin civarında iken daha sonra bu hastalıkla birlikte meydana gelen ölümler doğrultusunda nüfusta ciddi bir azalma meydana geldi ve 59 milyonun altına düştü. Yani 2020 yılı dolayısı ile İtalya nüfusunun 59 milyon aşağısında olduğunu söylemek mümkün.

İtalya Nüfusu Azalıyor

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Covid- 19 salgını nedeni ile insan nüfus sayısında ciddi düşüşler yaşayan ülkelerden biri de İtalya’dır. Ancak aşılama yönteminin ivme kazanması nedeniyle artık ölüm olaylarında da düşüşler meydana gelmiştir. Bu yüzden İtalya nüfusu yıllara göre zaman içerisinde artış kazanacaktır. Hatta ülke nüfusunun bu yılın sonuna kadar yeniden 60 milyona ulaşması beklenmektedir diyebiliriz.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı