İtalya Vize Formu

İtalya Form ve Dilekçe

İtalya Vize Formu


İtalya Yolcu Bilgi Formu.rtf


İtalya Turistik-Ticari Dilekçe Örnekleri.docx


İtalya Tur ile Gidenler için Dilekçe Örneği.rtf


İtalya Nulla Osta Aile Birleşimi.pdf


İtalya Learning Agreement Erasmus.pdf


İtalya Vize Formu.pdf


İtalya Turistik Davetiye Örneği.pdf


İtalya Ticari davetiye Örneği.pdf


İtalya İngilizce Dilekçe Örnekleri.docx


İtalya Erasmus Başvuru Sonrası Okuduğu Okuldan Mail Örneği.pdf


İtalya Erasmus Başvuru Öncesi Okuduğu Okuldan Mail Örneği.pdf


İtalya Biyometrik Fotoğraf Örneği.jpg


İtalya 18 Yaş altı Çocukların Öğretmen veya Refakatçileri ile seyahat etmesi halinde gereken belge.jpg


İtalya 18 Yaş altı Anne - Baba İle gidilmemesi durumunda Noterden Alınması Gereken Belge.jpg


 

İtalya vize formu, İtalya seyahati gerçekleştirmek için İtalya ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. İtalya Vize Formu, İtalya Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır.

Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. İtalya vize başvuru formu, İtalya vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, İtalya vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin İtalya vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır.

Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

İtalya ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, İtalya vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır.

Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

İtalya vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı İtalya İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir.

Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

İtalya vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin İtalya’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. İtalya’ ya giriş işlemleri İtalya sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

İtalya dilekçe

 

İtalya Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

İtalya vize başvuru merkezlerinden ya da İtalya Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l İtalya vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l İtalya vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l İtalya vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
Gafur Kilic 2020-07-17 22:07:09 Cevabı Görüntüle
Aile birleşimi için başvurdum Vfs global 5 ay sonra kargo yaptığına dair mail geldi sonuç olumlumudur?
namık c 2020-08-10 20:27:50 Cevabı Görüntüle
vize ücreti ne kadar oldu