izlanda-form-ve-dilekce

İzlanda Form ve Dilekçe

İzlanda Vize Formu

 

İzlanda vize formu, İzlanda seyahati gerçekleştirmek için İzlanda ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır.

İzlanda Vize Formu, İzlanda Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. İzlanda vize başvuru formu, İzlanda vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, İzlanda vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin İzlanda vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

İzlanda ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, İzlanda vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

İzlanda vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı İzlanda İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

İzlanda dilekçe

İzlanda vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin İzlanda’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. İzlanda’ ya giriş işlemleri İzlanda sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

İzlanda Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

İzlanda vize başvuru merkezlerinden ya da İzlanda Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l İzlanda vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l İzlanda vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l İzlanda vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
Sunnatjonabdullaev 2020-07-18 17:16:45 Cevabı Görüntüle
İzlanda çalışma izni nasıl alabilirim gerekli şartlar nelerdir ?