kanada-form-ve-dilekce

Kanada Form ve Dilekçe

Kanada Vize Formu


Kanada Vize Formu Mutlaka Doldurulmalıdır.docx


Kanada Aile Bilgi Vize Formu Mutlaka Doldurulmalıdır.pdf


Kanada Vize Davetiye Örneği.pdf


Kanada Turistik Vize Dilekçe Örneği.pdf


Kanada Ticari Vize Dilekçe Örneği.pdf


 

Kanada vize formu, Kanada seyahati gerçekleştirmek için Kanada ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Kanada Vize Formu, Kanada Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Kanada vize başvuru formu, Kanada vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Kanada vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Kanada vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Kanada ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Kanada vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Kanada vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Kanada İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

Kanada dilekçe

Kanada vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Kanada’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Kanada’ ya giriş işlemleri Kanada sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Kanada Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Kanada vize başvuru merkezlerinden ya da Kanada Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Kanada vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Kanada vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Kanada vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

 

  1. Kanada VİZESİ
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi