• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Kongo Vizesi

Kongo vize istiyor mu; Orta Afrika’da bulunan Kongo için vize talep edilmektedir. Vizesiz geçiş yapılamayan Kongo cumhuriyeti için, turistik, ticari, iş, eğitim, ziyaret ve kültürel gezi fark etmeksizin yeşil, gri, siyah ve bordo pasaport düzenlemelerinde vize talebinde bulunulur.

Kongo vize başvurusu için elçilik veya konsolosluk üzerinden yapılan başvuru evresinde, gidiş ve dönüş tarihlerinin belirtilmesi, gidiş nedeninin vize türünün dilekçe ile temsilcilere verilmesi şartı bulunmaktadır. Vizesi geçişler Türkiye’den olmadığı gibi Kongo cumhuriyetinden de Türkiye’ye vizesiz geçiş bulunmaz.

Kongo Vizesi

Kongo vizesi için gerekli olan düzenlemelerden biri de, evrak listesidir. Kongo vizesi evrakları için, ikametgah, nüfus cüzdanı fotokopisi, başvuru formu, seyahat belgesi, güncel banka hesabı dokümanlarının da verilmesi gerekmektedir.

Kongo vizesi harç bedeli olarak konsolosluğa teslim edilecek tutar farklılık gösterebilir. Kongo vize ücreti olarak konsolosluk veya vize ofisinden bilgi alabilirsiniz.

Türkiye’den Kongo vize başvurusu turistik, iş, eğitim ve kültürel gezi amaçlarından kaynaklı olarak yapılabilmektedir. Vize başvurusunda pasaportunuzla belgelerinizi hazırlamanız gerekir.

Kategoride Ara
Kongo Vizesi Hakkında
Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne gitmek isteyenlerin ödeyecekleri vize ücretleri;

1 aylık tek girişli vizeler 100€

2 aylık tek girişli vizeler 200€

3 aylık tek girişli vizeler 300€

6 aylık tek girişli vizeler 400€

1 aylık çok girişli vizeler 150€

2 aylık çok girişli vizeler 250€

3 aylık çok girişli vizeler 350€

6 aylık çok girişli vizeler 450€

Bu fiyatlar 2021 yılı güncel turistik ve ticari Kongo vizesi fiyatlarıdır.
Pasaportu olan kişiler Kongo vizesine başvuruyu ülke konsolosluklarına veya vize merkezlerine yapabilirler. Vize başvurusunda standart vize evrakları yanı sıra ülkede sıtma, sarıhumma gibi salgınlar olduğu için ilgili aşıları yaptırdıklarını belirten kartı sunmaları gerekir. Bu kart sınırdan geçişte de vatandaşlardan istenir. Pasaportun vize için işleme alınabilmesi içinse süresinin Kongo ziyareti bitiminden 6 ay ileriye dönük devam etmesi gerekir.
Kongo vizesi için bilgilendirmeler sitemiz üzerinde bulunan iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.
whatsapp